Personer med emneord «Russia»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicolas Dupont Dupont, Nicolas nicolas.dupont@ibv.uio.no Environmental changes, Population modelling, Zooplankton ecology, Behavioural modelling, Russia, USA, Statistical modelling
Bilde av Joël Durant Durant, Joël Researcher +47-22854078 joel.durant@ibv.uio.no South Africa, Phenology, Marine ecology, Climate effects, climate change ecology, Ornithology, Population ecology, Seabirds, Food webs, Food web dynamics, Ecology, Russia, Ecophysiology, Nordic, Fish, USA
Bilde av Dino Karabeg Karabeg, Dino Associate Professor +47-22852702 41292040 dino@ifi.uio.no Russia, Global South
Bilde av Kenneth Hvistendahl Karlsen Karlsen, Kenneth Hvistendahl Professor +47-22855948 kennethk@math.uio.no China, USA, Russia, Centre of Mathematics for Applications - CMA, Mathematics, Partial Differential Equations, Brazil
Bilde av Kristina Øie Kvile Kvile, Kristina Øie +47-22859044 k.o.kvile@ibv.uio.no Zooplankton, Ecological statistics, Climate change, Marine ecology, Pelagic ecology, Russia, Nordic, Barents Sea, Trophic interactions, Copepods
Bilde av Øystein Langangen Langangen, Øystein Researcher +47-22854648 oystein.langangen@ibv.uio.no USA, Marine ecology, Ecology, Russia
Bilde av Wojciech J. Miloch Miloch, Wojciech J. Associate Professor +47-22856014 w.j.miloch[ ]fys.uio.no numerical modeling, waves, numerical methods, plasma physics, space physics, Complex systems, Japan, Russia
Bilde av Geir Ottersen Ottersen, Geir Visiting Researcher +47-22857288 geir.ottersen@ibv.uio.no Marine ecology, Nordic, climate change, Population dynamics, Marine spatial planning, USA, Pelagic ecology, Population ecology, Ecological regime shifts, Fisheries oceanography, Oceanography, Atlantic cod, climate change ecology, Climate effects, Russia
Bilde av Nils Christian Stenseth Stenseth, Nils Christian Professor +47-22854584 +47-22854400 n.c.stenseth@ibv.uio.no Russia, Canada, India, Life sciences, Japan, Nordic, China, Global South, USA
Bilde av Leif Christian Stige Stige, Leif Christian Researcher +47-22854608 l.c.stige@ibv.uio.no Population dynamics. China, Ecological statistics, Marine ecology, Trophic interactions, Climate effects, Food web dynamics, Pelagic ecology, Biology, Fisheries oceanography, Arctic and alpine ecosystems, Atlantic cod, Copepods, Nordic, USA, Fish, Russia
Bilde av Nadezda Vasilyeva Vasilyeva, Nadezda nadezda.vasilyeva@ibv.uio.no Russia, Population dynamics, Monitoring, Nonlinear dynamics, Ecosystems, Soil fertility, Express-methods, Mathematical modeling, Soil organic matter, Soil structure
Bilde av Artem Alekseevich Vladimirov Vladimirov, Artem Alekseevich a.a.vladimirov@ibv.uio.no Magnetism, Russia, Mathematical modeling, Condensed matter theory, Population models, Soil organic matter