Personer med emneord «climate change»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Aud Else Berglen Eriksen Berglen Eriksen, Aud Else Emerita 90793310 Plant physiology, Ecology, Climate change, Forest pest, Greenhouse tech
Bilde av Bikas Chandra Bhattarai Bhattarai, Bikas Chandra Doctoral Research Fellow +47 96671631 b.c.bhattarai@geo.uio.no Climate change, Hydrology, Aerosols
Bilde av Luis Cadahia-Lorenzo Cadahia-Lorenzo, Luis Researcher +47-22854630 luis.cadahia-lorenzo@ibv.uio.no Conservation genetics, Evolutionary Ecology, Adaptation, Birds, Climate Change, Conservation biology, Ecology, Migration, Molecular ecology, Phenology, Population genetics, Quantitative genetics
Bilde av Jon Ove Methlie Hagen Hagen, Jon Ove Methlie Professor +47-22854038 j.o.m.hagen@geo.uio.no Glaciology, Cryosphere, Ice caps, Climate change, NCoE-SVALI
Bilde av Rebecca Emma Holt Holt, Rebecca Emma Postdoctoral Fellow r.e.holt@ibv.uio.no Mechanistic Modelling, Ecology, Behaviour, Climate Change, Fisheries, Fish IBM, Population Modelling, Evolution, Statistics, Cod
Bilde av Ole Humlum Humlum, Ole Professor Emeritus +47-22855804 ole.humlum@geo.uio.no Geomorphology, Glaciology, Cryosphere, Permafrost, Climate change
Bilde av Kristina Øie Kvile Kvile, Kristina Øie +47-22859044 k.o.kvile@ibv.uio.no Climate change, Zooplankton, Marine ecology, Pelagic ecology, Barents Sea, Copepods, Russia, Nordic, Ecological statistics, Trophic interactions
Bilde av Andreas Max Kääb Kääb, Andreas Max Professor +47-22855812 a.m.kaab@geo.uio.no Remote sensing, Observation technoloies, Geoinformatics, Climate change, Cold regions, Geohazards, Cryosphere, Permafrost, Glaciology, Geomatics
Bilde av Pierre-Marie Lefeuvre Lefeuvre, Pierre-Marie Postdoctoral Fellow +47-22856692 p.m.lefeuvre@geo.uio.no Glaciology, Glacier hydrology, Climate change, modelling, Remote sensing
Bilde av Lee Hsiang Liow Liow, Lee Hsiang Associate Professor +47-22855078 l.h.liow@ibv.uio.no Evolutionary ecology, climate change, Ecology, Evolutionary biology, Macroecology, Macroevolution, Paleobiology, Paleontology, Species diversity, USA, Nordic, New Zealand, United Kingdom, Poland, Austria, France
Bilde av Helene Muri Muri, Helene +47-22844582 helene.muri@geo.uio.no Meteorologi, Climate Change, Atmospheric physics, Clouds, Klima modeller, Klimaendringer, klimamanipulasjon
Bilde av Helene Muri Muri, Helene +47-22844582 helene.muri@geo.uio.no Meteorology, Climate, Climate Models, Climate change, Clouds, Klimaendringer, carbon cycle, climate engineering
Bilde av Irene Brox Nilsen Nilsen, Irene Brox +47-22856681 92888408 +47-92888408 i.b.nilsen@geo.uio.no Hydrology, Land surface modelling, Hydroclimatology, Climate change
Bilde av Irene Brox Nilsen Nilsen, Irene Brox +47-22856681 92888408 +47-92888408 i.b.nilsen@geo.uio.no Hydrology, Hydrological modelling, Climate change
Bilde av Anna Nilsson Nilsson, Anna Researcher +47-22859049 anna.nilsson@ibv.uio.no Animal Migration, Evolutionary ecology, Hormones, Life-history evolution, Partial migration, Tagging, Behavioral ecology, Bird migration, Climate change, Climate effects, Ecology, Life history strategies, Ornithology, Population ecology
Bilde av Christopher Nuth Nuth, Christopher Postdoctoral Fellow +47-22857251 christopher.nuth@geo.uio.no Climate change, Cryosphere, Glaciology, Remote sensing
Bilde av Geir Ottersen Ottersen, Geir Visiting Researcher +47-22857288 geir.ottersen@ibv.uio.no Atlantic cod, Fisheries oceanography, climate change, climate change ecology, Climate effects, Ecological regime shifts, Marine ecology, Marine spatial planning, Oceanography, Pelagic ecology, Population dynamics, Population ecology, Nordic, USA, Russia
Bilde av Jonathan Rizzi Rizzi, Jonathan +47-22855809 jonathan.rizzi@geo.uio.no Climate change, Climate extremes, Drought analyses, Floods, Geographical Information Systems (GIS)
Bilde av Lars Petter Røed Røed, Lars Petter Professor Emeritus l.p.roed@geo.uio.no Oceanography, Climate change, Numerical modeling
Bilde av Thomas Schellenberger Schellenberger, Thomas Postdoctoral Fellow thomas.schellenberger@geo.uio.no Remote sensing, Cryosphere, Glaciology, Snow, Climate change, Cold regions, Geomatics, Geoinformatics
Bilde av Thomas Vikhamar Schuler Schuler, Thomas Vikhamar Associate Professor +47-22855928 t.v.schuler@geo.uio.no Glaciology, Climate change, Glacier hydrology, Cryosphere
Bilde av Nils Roar Sælthun Sælthun, Nils Roar Professor Emeritus +47-22856767 +47-22856656 +47-91859909 n.r.salthun@geo.uio.no Hydrology, Hydrological modelling, Water resources managemen, Climate change, Hydropower, Floods
Bilde av Lena Merete Tallaksen Tallaksen, Lena Merete Professor +47-22857214 l.m.tallaksen@geo.uio.no Hydrology, Hydrological modelling, Drought analyses, Hydroclimatology, Climate change
Bilde av Désirée Treichler Treichler, Désirée Postdoctoral Fellow +47-22857318 desiree.treichler@geo.uio.no Remote sensing, Geoinformatics, Glaciology, Climate change, Cryosphere
Bilde av Yngvild Vindenes Vindenes, Yngvild Researcher yngvild.vindenes@ibv.uio.no Climate effects, Climate change, climate change ecology, Ecological statistics, Stochastic analysis, Life history strategies, Evolutionary Ecology, Ecology, Population dynamics, Population ecology, Fish, Statistical modelling, Time series analysis, Demography