Personer med emneord «Biostatistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aalen, Odd Olai Professor emeritus +47-22851236 o.o.aalen@medisin.uio.no Biostatistikk
Andersen, Tom Professor +47-22854519 tom.andersen@ibv.uio.no Biodiversitet, Økologisk støkiometri, Dynamisk modellering, Næringsnett, Økologiske regimeskifter, Biostatistikk, Limnologi, Økosystemfunksjon, Biogeokjemi
Borgan, Ørnulf Professor +47-22855862 borgan@math.uio.no Statistikk, Biostatistikk
Frank, Anna-Simone Josefine Stipendiat (+47) 22856136 a.s.j.frank@farmasi.uio.no Graviditet, Mors helse og neuroutvikling, Computational Biology, Biostatistikk, Hypotyreose, Matematisk modellering, Farmakoepidemiologi, Delay Differential Equations (DDE)
Frigessi, Arnoldo Professor +47-22851004 95735574 (mob) +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Complex stochastic dependence, Statistical inference, Computational intensive statistics, Kreft, Biostatistikk, Stokastiske modeller, Livsvitenskap, Genetikk og epidemiologi
Ghiasvand, Reza Postdoktor +47-22859029 reza.ghiasvand@medisin.uio.no Biostatistikk, hudkreft, Brystkreft, Epidemiologi, Kreft
Gran, Jon Michael Førsteamanuensis +47-22851454 99229156 (mob) j.m.gran@medisin.uio.no Biostatistikk, kausal inferens, levetidsanalyse, epidemiologi, modellering av infeksjonssykdommer
Hoff, Rune rune.hoff@medisin.uio.no kausalitet, Biostatistikk, R-programmering
Kohn Luque, Alvaro Forsker +47-22851234 a.k.luque@medisin.uio.no Matematikk, Vaskulær morfogenese, Beregningsbiologi, Kvantitativ biologi, Kreft, Multiskala-modeller, Matematisk onkologi, Matematisk biologi, Biostatistikk
Kristensen, Vessela Professor, Avdeling for klinisk molekylærbiologi +47-67963924 v.n.kristensen@medisin.uio.no Molekylærbiologi, Brystkreft, Livsvitenskap, Biostatistikk
Laake, Petter Professor emeritus +47-22851235 petter.laake@medisin.uio.no Biostatistikk
Lergenmuller, Simon Stipendiat simon.lergenmuller@medisin.uio.no Biostatistikk, Statistikk, Epidemiologi
Stavseth, Marianne Riksheim Stipendiat +47-23368970 m.r.stavseth@medisin.uio.no Metode, LAR, Biostatistikk
Stensrud, Mats Julius Postdoktor 48211951 m.j.stensrud@medisin.uio.no Biostatistikk, Neuroscience, kausal inferens, Genetikk, Epidemiologi, Statistikk
Thoresen, Magne Professor +47-22851305 magne.thoresen@medisin.uio.no Biostatistikk, Genetikk og epidemiologi
Valberg, Morten Postdoktor +47-22840212 morten.valberg@medisin.uio.no Biostatistikk, Frailty-modellering, levetidsanalyse, Familiær sykdomsrisiko, Kreft
Veierød, Marit Bragelien Professor +47-22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Kreft, Epidemiologi, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder, Biostatistikk, Ernæring
Vettukattil, Muhammad Riyas Forsker m.r.vettukattil@medisin.uio.no Metabolomics, NMR, Biovitenskap, Biostatistikk
Vitelli, Valeria Forsker +47-22840274 valeria.vitelli@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Biostatistikk, Kreft
Walløe, Lars Professor emeritus +47-22851218 lars.walloe@medisin.uio.no Demografi, Hvalbiologi, Biostatistikk, Sirkulasjonskontroll, Hjerte kar og lunger, Pest
Zucknick, Manuela Førsteamanuensis +47-22851193 manuela.zucknick@medisin.uio.no epidemiologi, integrerende genomikk, biostatistikk, genetikk, risiko prediksjon, kreft
de Blasio, Birgitte Freiesleben Professor II +47-22851508 b.f.d.blasio@medisin.uio.no Biostatistikk