Personer med emneord «Evolutionary Ecology»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Luis Cadahia-Lorenzo Cadahia-Lorenzo, Luis Researcher +47-22854630 luis.cadahia-lorenzo@ibv.uio.no Quantitative genetics, Climate Change, Conservation biology, Conservation genetics, Adaptation, Molecular ecology, Phenology, Ecology, Migration, Population genetics, Evolutionary Ecology, Birds
Bilde av Dag Olav Hessen Hessen, Dag Olav Professor +47-22854553 95037899 d.o.hessen@mn.uio.no Norwegian centres of excellence, Food web dynamics, Evolutionary Ecology, Climate effects, Biogeochemistry, Biology, Evolutionary biology, Limnology, Biodiversity, Polyploidy, climate change ecology, Ecophysiology, Stoichiometry, Pelagic ecology, Zooplankton, Genomics, Ecology
Bilde av Øistein Haugsten Holen Holen, Øistein Haugsten Researcher +47-22856186 o.h.holen@ibv.uio.no Adaptive dynamics, Predator-prey interactions, Animal signals, Evolutionary ecology, Evolutionary biology, Information use
Bilde av Kyrre Linné Kausrud Kausrud, Kyrre Linné 99545145 +47 99545145 k.l.kausrud@ibv.uio.no Savanna ecology, Epidemiology, Individual-based modeling, History, Life-history evolution, Statistical modelling, Environmental sampling, Evolutionary ecology, Climate effects, Disease ecology, Plague, Human evolution, Ungulate grazing ecology, Population dynamics, Arctic and alpine ecosystems, Evolutionary game theory, Tagging
Bilde av Halvor Knutsen Knutsen, Halvor Researcher +47-22857969 halvor.knutsen@ibv.uio.no Genetics, Genome, Evolutionary biology, Population genetics, Evolution, DNA, Population ecology, Evolutionary genomics, Atlantic cod, Marine ecology, Molecular markers, Evolutionary ecology, Ecological statistics, Marine biology, Genetic diversity, Biology, Genomics, Ecology
Bilde av Mikkel Meyn Liljegren Liljegren, Mikkel Meyn Principal Engineer m.m.liljegren@ibv.uio.no Microbiology, Molecular biology, Bacteria, Molecular evolution, Ecology, Evolutionary Ecology, Microbial Ecology, Macroevolution, Molecular markers
Bilde av Lee Hsiang Liow Liow, Lee Hsiang Associate Professor +47-22855078 l.h.liow@ibv.uio.no Paleontology, United Kingdom, Poland, Macroecology, Macroevolution, France, Evolutionary biology, Species diversity, Paleobiology, climate change, New Zealand, USA, Ecology, Evolutionary ecology, Nordic, Austria
Bilde av Anna Nilsson Nilsson, Anna Researcher +47-22859049 anna.nilsson@ibv.uio.no Animal Migration, Behavioral ecology, Life history strategies, Ornithology, Ecology, Hormones, Life-history evolution, Climate change, Population ecology, Tagging, Bird migration, Climate effects, Partial migration, Evolutionary ecology
Bilde av Jan Ohlberger Ohlberger, Jan Postdoctoral Fellow jan.ohlberger@ibv.uio.no Evolutionary ecology, Food web dynamics, Life-history evolution, Population dynamics, Animal physiology, Local adaptation, Thermal physiology, Ecophysiology, Fish, Predator-prey interactions
Bilde av Inger Maren Rivrud Rivrud, Inger Maren Postdoctoral Fellow +47-22857294 i.m.rivrud@ibv.uio.no Large herbivores, Deer, Climate effects, Mammals, Ungulates, Cervids, Harvesting, Evolutionary ecology, Ruminants, Behaviour, Ecology, Evolution
Bilde av Bastiaan Star Star, Bastiaan Researcher +47-22858370 bastiaan.star@ibv.uio.no Comparative genomics, Population genetics, DNA, 454 sequencing, Atlantic cod, Amplicon high throughput sequencing, Adaptation, DNA sequence analysis, Genomics, Evolutionary Ecology, Thermal physiology, Ancient DNA, Programming, High-throughput sequencing, Evolutionary biology, Genetics, Genome, Fish, DNA sequencing, Life-history evolution, Evolutionary genomics, Molecular evolution, Population genomics, Historic DNA, Bioinformatics, Local adaptation
Bilde av Glenn-Peter Sætre Sætre, Glenn-Peter Professor +47-22857291 g.p.satre@ibv.uio.no Evolutionary ecology, Evolution, Adaptation, Genetics, Phylogeography, Genomics, Reproductive isolation, Biogeography, Evolutionary genomics, Population genetics, Fungal evolution, Communication, Molecular ecology, Speciation, Molecular evolution, Evolutionary biology, Ecology, Biology, Birds, Ornithology, Sexual selection, Mate choice, Sex chromosomes, Fish, Life science, Behaviour, DNA sequence analysis, Norwegian centres of excellence, Phenology, Life history strategies, Hybridization
Bilde av Emiliano Trucchi Trucchi, Emiliano Collaborating researcher emiliano.trucchi@ibv.uio.no Divergence: neutral and adaptive, Conservation genetics, Climate effects, High-throughput sequencing, Evolutionary Ecology, Historic DNA, Population genomics, African mammals, Ancient DNA, Biogeography, Evolutionary biology, Phylogeography, Phylogenetics, Population dynamics, Speciation, Invasive species, Molecular ecology, Population genetics, Zoology
Bilde av Yngvild Vindenes Vindenes, Yngvild Researcher yngvild.vindenes@ibv.uio.no Climate change, climate change ecology, Ecological statistics, Life history strategies, Evolutionary Ecology, Ecology, Population ecology, Fish, Statistical modelling, Time series analysis, Climate effects, Stochastic analysis, Population dynamics, Demography
Bilde av Asbjørn Vøllestad Vøllestad, Asbjørn Professor +47-22854640 99103624 asbjorn.vollestad@ibv.uio.no Local adaptation, Individual-based modeling, Nordic, Salmonids, Biology, Conservation biology, Ecology, Adaptation, Climate effects, Evolution, Life science, Life history, Life-history evolution, population ecology, Evolutionary Ecology
Bilde av Kjartan Østbye Østbye, Kjartan Divergence: neutral and adaptive, Ecological genomics, Evolutionary Ecology, Conservation genetics, Foraging ecology, Historic DNA, Local adaptation, Reproductive isolation, Adaptation, Ancient DNA, Fish, Hybridization, Parallel evolution, Phenotypic integration, Ecology, Evolutionary biology, Molecular ecology, Molecular evolution, Microsatellite, Mitochondrial DNA, Phylogenetics, Population genetics