Personer med emneord «Livsvitenskap - life science»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Julia Fredrika Alopaeus Alopaeus, Julia Fredrika Stipendiat j.f.alopaeus@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Farmasi, Galenisk farmasi, Legemiddelformulering, Personalized medicine, Bionanoteknologi, Legemiddelteknologi, Nanoteknologi, Bioadhesjon, Mucoadhesjon, Statistisk forsøksplanlegging og multivariat evaluering
Bilde av Marius Aursnes Aursnes, Marius Forsker +47-22845921 marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Bilde av Nina Frederike J Edin Edin, Nina Frederike J Senioringeniør +47-22855492 n.f.j.edin@fys.uio.no Biomedisinsk fysikk, Biofysikk, Medisinsk fysikk, Strålingsfysikk, Strålingsbiofysikk, Kreft, Strålevern, Hypoxi, Lavdosestråling, Cellekinetikk, Celle- og molekylærbiologi, Livsvitenskap - life science
Bilde av Bente Edvardsen Edvardsen, Bente Professor +47-22857038 bente.edvardsen@ibv.uio.no Biologi, Havforskning, Mikrobiologi, Økologi, Mikroalger, Giftige alger, Marin Biodiversitet, livsvitenskap - life science, Natur- og biomangfold
Bilde av Erlend Johannessen Egeland Egeland, Erlend Johannessen Stipendiat 93001537 e.j.egeland@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Farmakokinetikk, Therapeutic drug monitoring, Immunsuppresjon, Biologiske legemidler
Bilde av Pål Falnes Falnes, Pål Professor +47-22854840 pal.falnes@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Bilde av Odd Stokke Gabrielsen Gabrielsen, Odd Stokke Professor +47-22857346 +47-22856620 +47-41560130 o.s.gabrielsen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Bilde av Astrid Gjelstad Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis +47-22857558 astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Paul Grini Grini, Paul Professor +47-22854574 +47-99390210 paul.grini@ibv.uio.no Molekylærbiologi, Epigenetikk, Planter, Kromatin, Livsvitenskap - life science
Bilde av Kristian Gundersen Gundersen, Kristian Professor +47-22854617 +47-92690220 kristian.gundersen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Bilde av Trine Grønhaug Halvorsen Halvorsen, Trine Grønhaug Førsteamanuensis +47-22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Julie Elisabeth Heggelund Heggelund, Julie Elisabeth Postdoktor j.e.heggelund@farmasi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science, antibiotikaresistens
Bilde av Ida Kristin Hegna Hegna, Ida Kristin Professor emeritus +47-22844934 95096830 +47-95096830 i.k.hegna@farmasi.uio.no AFM, Mikrobiologi, Livsvitenskap - life science, Molekylærbiologi
Bilde av Kjetill Sigurd Jakobsen Jakobsen, Kjetill Sigurd Professor +47-22854602 +47-90741779 k.s.jakobsen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Bilde av Ewa Jaroszewicz Jaroszewicz, Ewa Overingeniør +47-22844948 ewa.jaroszewicz@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Livsvitenskap - life science, Molekylærbiologi
Bilde av Harald Thidemann Johansen Johansen, Harald Thidemann Professor +47-22856595 91674070 91674070 h.t.johansen@farmasi.uio.no Farmakologi, Celle- og molekylærbiologi, Legemidler, Farmasi, Biokjemi, Fysiologi, Livsvitenskap - life science, Onkologi/kreft, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Cathepsiner, Legumain, Cystatin
Bilde av Anne-Brit Kolstø Kolstø, Anne-Brit Professor emeritus +47-22856923 a.b.kolsto@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Livsvitenskap - life science, Molekylærbiologi
Bilde av John Michael Koomey Koomey, John Michael Professor +47-22854091 j.m.koomey@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Bilde av Ute Krengel Krengel, Ute Professor +47-22855461 ute.krengel@kjemi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Bilde av Tor Sverre Lande Lande, Tor Sverre Professor +47-22852455 +47-95107155 bassen@ifi.uio.no LifeNanoelectronics, Analog, Mixed-signal, Impulse radio, UWB, Wireless, Technology, RFID, Radar, Livsvitenskap - life science
Bilde av Lex Nederbragt Nederbragt, Lex Senioringeniør +47-22844132 lex.nederbragt@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science, Bioinformatikk
Bilde av Stig Pedersen-Bjergaard Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47-22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Léon Reubsaet Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Anne-Lise Rishovd Rishovd, Anne-Lise Senioringeniør +47-22844945 a.l.rishovd@farmasi.uio.no Analyse, Opplæring, Cellebiologi, Mikrobiologi, Livsvitenskap - life science, Molekylærbiologi, Virus, Bakterier, Genekspresjon
Bilde av Rigmor Solberg Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmasi, Legemidler, Cellebiologi, Molekylærbiologi, Biokjemi, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Kreft, Osteoporose, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Proteolyse, Cysteinproteaser, Legumain, Cathepsiner, Cystatin