Personer med emneord «Livsvitenskap - life science»

Navn Telefon E-post Emneord
Aalen, Reidunn Professor +47-22854437 +47-48218985 (mob) reidunn.aalen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Alopaeus, Julia Fredrika Stipendiat j.f.alopaeus@farmasi.uio.no Nanoteknologi, Galenisk farmasi, Farmasi, Bionanoteknologi, Bioadhesjon, Personalized medicine, Legemiddelformulering, Livsvitenskap - life science, Mucoadhesjon, Legemiddelteknologi, Statistisk forsøksplanlegging og multivariat evaluering
Aursnes, Marius Forsker +47-22845921 marius.aursnes@farmasi.uio.no Lipidkjemi, Livsvitenskap - life science, Toksikologi, Organisk syntese, Legemiddelkjemi, Legemiddelkjemi, Kjemi
Edin, Nina Frederike J Førsteamanuensis +47-22855492 n.f.j.edin@fys.uio.no Biomedisinsk fysikk, Biofysikk, Medisinsk fysikk, Strålingsfysikk, Strålingsbiofysikk, Kreft, Strålevern, Hypoxi, Lavdosestråling, Cellekinetikk, Celle- og molekylærbiologi, Livsvitenskap - life science
Edvardsen, Bente Professor +47-22857038 bente.edvardsen@ibv.uio.no Økologi, Biologi, livsvitenskap - life science, Marin Biodiversitet, Mikrobiologi, Natur- og biomangfold, Havforskning, Mikroalger, Giftige alger
Egeland, Erlend Johannessen Stipendiat 93001537 e.j.egeland@farmasi.uio.no Immunsuppresjon, Biologiske legemidler, Farmakokinetikk, Livsvitenskap - life science, Therapeutic drug monitoring
Falnes, Pål Professor +47-22854840 pal.falnes@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Gabrielsen, Odd Stokke Professor +47-22857346 +47-41560130 (mob) o.s.gabrielsen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis +47-22857558 astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Mikroekstraksjon, Farmasi, Bioanalyse, Kjemi, Legemiddelanalyse, Prøveopparbeidelse, Legemidler
Grini, Paul Professor +47-22854574 +47-99390210 (mob) paul.grini@ibv.uio.no Planter, Epigenetikk, Kromatin, Molekylærbiologi, Livsvitenskap - life science
Gundersen, Kristian Professor +47-22854617 +47-92690220 (mob) kristian.gundersen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Halvorsen, Trine Grønhaug Førsteamanuensis +47-22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Proteinanalyse, Legemiddelanalyse, Kjemi, Peptidanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Farmasi, Livsvitenskap - life science, Legemidler, Massespektrometri, Væskekromatografi
Heggelund, Julie Elisabeth Postdoktor j.e.heggelund@farmasi.uio.no Kjemi, antibiotikaresistens, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Hegna, Ida Kristin Professor emeritus +47-22844934 95096830 (mob) +47-95096830 i.k.hegna@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Mikrobiologi, Molekylærbiologi, AFM
Jakobsen, Kjetill Sigurd Professor +47-22854602 +47-90741779 (mob) k.s.jakobsen@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Jaroszewicz, Ewa Overingeniør +47-22844948 ewa.jaroszewicz@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Molekylærbiologi, Livsvitenskap - life science
Johansen, Harald Thidemann Professor +47-22856595 91674070 (mob) 91674070 h.t.johansen@farmasi.uio.no Farmakologi, Biokjemi, Celle- og molekylærbiologi, Proteaser, Farmasi, Livsvitenskap - life science, Legemidler, Cathepsiner, Proteolytiske enzymer, Onkologi/kreft, Legumain, Cystatin, Fysiologi
Kolstø, Anne-Brit Professor emeritus +47-22856923 a.b.kolsto@farmasi.uio.no Molekylærbiologi, Mikrobiologi, Livsvitenskap - life science
Koomey, John Michael Professor +47-22854091 j.m.koomey@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Krengel, Ute Professor +47-22855461 ute.krengel@kjemi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Lande, Tor Sverre Professor +47-22852455 +47-95107155 (mob) bassen@ifi.uio.no Analog, Wireless, Mixed-signal, Livsvitenskap - life science, Technology, Impulse radio, RFID, LifeNanoelectronics, UWB, Radar
Nederbragt, Lex Førstelektor +47-22844132 lex.nederbragt@ibv.uio.no Bioinformatikk, Livsvitenskap - life science
Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47-22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Prøveopparbeidelse, Farmasi, Legemiddelanalyse, Livsvitenskap - life science, Bioanalyse, Kjemi, Legemidler, Mikroekstraksjon
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 (mob) rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Cystatin, Osteoporose, Proteolytiske enzymer, Biokjemi, Proteaser, Molekylærbiologi, Proteolyse, Legumain, Kreft, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Cysteinproteaser, Legemidler, Cellebiologi, Farmasi, Cathepsiner
Stenseth, Nils Christian Professor +47-22854584 n.c.stenseth@ibv.uio.no Livsvitenskap - life science
Svensson, Bengt Gunnar Professor +47-22852859 b.g.svensson@fys.uio.no Livsvitenskap - life science, SMN
Sørensen, Henrik Vinther Stipendiat h.v.sorensen@kjemi.uio.no Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science, Kjemi
Tho, Ingunn Professor +47-22844455 ingunn.tho@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Farmasi, Galenisk farmasi, Legemiddelformulering, Personalized medicine, Bionanoteknologi, Legemiddelteknologi, Nanoteknologi, Bioadhesjon, Mucoahdesion, Statistisk forsøksplanlegging og multivariat evaluering
Thorbjørnsrud, Helen Vikdal Forsker h.v.thorbjornsrud@kjemi.uio.no Biologisk kjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science
Åstrand, Ove Alexander Høgmoen Postdoktor +47-22854478 o.a.h.astrand@farmasi.uio.no Kjemi, Toksikologi, Legemidler, Legemiddelkjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelkjemi