Personer med emneord «Logikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47-22852482 97588742 97588742 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Matematisk logikk, Logiske kalkyler, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Kombinatorikk, Filosofi, Matematikkfilosofi, Arduino, Netlogo, Processing, Formidling, Vitenskapsformidling
Bilde av Jens Erik Fenstad Fenstad, Jens Erik Professor emeritus 228 55759 jfenstad@math.uio.no Matematikk, Logikk
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47-22852737 martingi@ifi.uio.no Logikk, Big data, Semantic web, Automatisk resonnering, Bevissøk, Førsteordens logikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag Forsker +47-97046378 97046378 hovland@ifi.uio.no Intelligente Data, Big data, Logikk, Databaser, Regulære uttrykk
Bilde av Herman Ruge Jervell Jervell, Herman Ruge Professor emeritus +47-22840121 +47-98853310 herman@ifi.uio.no Logikk
Bilde av Einar Broch Johnsen Johnsen, Einar Broch Professor +47-22852509 einarj@ifi.uio.no informatikk, programmering og nettverk, logikk, sikkerhet, teoretisk databehandling, kvalitetssikring av programvaresystemer, software engineering, modellering av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, formelle metoder, objekt-orientering, parallelle og distribuerte systemer, Programmeringsspråk
Bilde av Lars Kristiansen Kristiansen, Lars Professor +47-22855897 92210527 +47 922 10 527 larsk@math.uio.no Matematikk, Logikk, Beregnbarhetsteori, Kompleksitetsteori
Bilde av Andreas Nakkerud Nakkerud, Andreas Stipendiat 99493992 andreana@math.uio.no Statistikk, Optimering, Innovasjon, Big Data, Logikk, Matematisk Logikk, Data Science, OBDA, Knowledge Representation
Bilde av Dag Normann Normann, Dag +47-22855953 41250205 dnormann@math.uio.no Matematikk, Logikk
Bilde av Olaf Owe Owe, Olaf Professor +47-22852449 olaf@ifi.uio.no informatikk, programmering og nettverk, logikk, sikkerhet, teoretisk databehandling, kvalitetssikring av programvaresystemer, software engineering, modellering av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, formelle metoder, objekt-orientering, parallelle og distribuerte systemer, Programmeringsspråk
Bilde av Martin Georg Skjæveland Skjæveland, Martin Georg Postdoktor martige@ifi.uio.no Semantisk web, logikk, ontologier, databaser, dataintegrasjon, datautveksling
Bilde av Evgenij Thorstensen Thorstensen, Evgenij Førsteamanuensis evgenit@ifi.uio.no Databaser, Logikk, Kompleksitetsteori, OBDA, Kombinatorikk, Grafteori
Bilde av Stål Aanderaa Aanderaa, Stål Professor emeritus 228 55889 staal@math.uio.no Matematikk, Logikk