Personer med emneord «Molecular biology»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nina Frederike J Edin Edin, Nina Frederike J Senior Engineer +47-22855492 n.f.j.edin@fys.uio.no Proton therapy, Molecular biology, biophysics, medical physics, Life sciences, Low dose irradiation, Cell biology, Biomedical physics, Radiation physics, Radiation protection, Cancer, Cell kinetics, Hypoxia, Radiation biophysics
Bilde av Tor Gjøen Gjøen, Tor Professor +47-22844943 +47-95163161 tor.gjoen@farmasi.uio.no Vaccine, Life Science, Biotechnology, Antibiotics, Microbiology, Lipids, Cell biology, Virus, Immunology, Molecular biology
Bilde av Ida Kristin Hegna Hegna, Ida Kristin Professor Emeritus +47-22844934 95096830 +47-95096830 i.k.hegna@farmasi.uio.no Life Science, AFM, Molecular biology, Microbiology
Bilde av Ewa Jaroszewicz Jaroszewicz, Ewa Head Engineer +47-22844948 ewa.jaroszewicz@farmasi.uio.no Life Science, Microbiology, Molecular biology
Bilde av Ida Marie Johannessen Johannessen, Ida Marie Doctoral Research Fellow i.m.johannessen@ibv.uio.no Molecular biology, Genetics, Arabidopsis, Epigenetics, Evolution
Bilde av Anne-Brit Kolstø Kolstø, Anne-Brit Professor Emeritus +47-22856923 a.b.kolsto@farmasi.uio.no Molecular Biology, Life Science, Microbiology
Bilde av Mikkel Meyn Liljegren Liljegren, Mikkel Meyn Principal Engineer m.m.liljegren@ibv.uio.no Microbiology, Molecular biology, Bacteria, Molecular evolution, Ecology, Evolutionary Ecology, Microbial Ecology, Macroevolution, Molecular markers
Bilde av Jedrzej Mieczyslaw Malecki Malecki, Jedrzej Mieczyslaw Researcher +47 99 47 91 07 j.m.malecki@ibv.uio.no Biochemistry, Molecular cell biology, Molecular biology
Bilde av Martin Malmstrøm Malmstrøm, Martin +47-22858604 martin.malmstrom@ibv.uio.no Bioinformatics, MHC, Molecular biology, Genomics, Amplicon high throughput sequencing, Evolution, DNA, Biology, Genome, Genes, Molecular evolution, Evolutionary, Fish, Genetics, DNA sequence analysis, 454 sequencing, DNA sequencing, Atlantic cod
Bilde av Marcin Michalik Michalik, Marcin marcin.michalik@ibv.uio.no Pseudomonas aeruginosa, vaccines, Molecular biology
Bilde av Rita Pinto Pinto, Rita Postdoctoral Fellow rita.pinto@ibv.uio.no Biomarkers, Molecular biology, Biochemistry, Cell biology
Bilde av Cinzia Anita Maria Progida Progida, Cinzia Anita Maria Associate Professor +47-22854441 c.a.m.progida@ibv.uio.no molecular biology, Cell biology, membrane trafficking
Bilde av Monica Hongrø Solbakken Solbakken, Monica Hongrø Postdoktor +47-22844164 m.h.solbakken@ibv.uio.no High-throughput sequencing, Molecular biology, Atlantic cod, Bioinformatics, Pyrosequencing, Genetics, Cell biology, DNA sequence analysis, Immunology, Genomics
Bilde av Monica Hongrø Solbakken Solbakken, Monica Hongrø Postdoctoral Fellow +47-22844164 m.h.solbakken@ibv.uio.no High-throughput sequencing, Pyrosequencing, Genetics, Molecular biology, Immunology, Genomics, DNA sequence analysis, Bioinformatics, Atlantic cod, Cell biology
Bilde av Rigmor Solberg Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 rigmor.solberg@farmasi.uio.no Proteolytic enzymes, Drugs, Cell Biology, Pharmacy, Biochemistry, Atherosclerosis, Proteases, Legumain, Cancer, Life science, Cystatins, Proteolysis, Osteoporosis, Pharmacology, Molecular Biology, Cathepsins, Cysteine proteases
Bilde av Bernd Thiede Thiede, Bernd Head of Group +47-22840533 bernd.thiede@ibv.uio.no Proteomikk, Massespektrometri, Mass spectrometry, Biochemistry, Proteomics, Molecular Biology
Bilde av Trung Tran Tran, Trung Doctoral Research Fellow +47-22840517 004740388909 trung.tran@ibv.uio.no Cancer metastasis, cancer proteomics, Cancer evolution, proteomics, Molecular Medicine, Cancer therapy, Molecular biology, Cancer biology
Bilde av Trung Tran Tran, Trung Stipendiat +47-22840517 004740388909 trung.tran@ibv.uio.no proteomics, cancer proteomics, Cancer metastasis, Cancer therapy, Cancer evolution, Molecular Medicine, Molecular biology, Cancer biology
Bilde av Hanne Cecilie Winther-Larsen Winther-Larsen, Hanne Cecilie Professor +47-22857011 h.c.winther-larsen@ibv.uio.no Microbiology, Molecular Biology, Life Science
Bilde av Ole Andreas Løchen Økstad Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47-22854789 +47-92603952 +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Molecular biology, Microbiology, Food poisoning, Biotechnology, Biology, Life science, DNA sequencing, Biofilm, Evolution, Bioinformatics, Genomes