Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 25 av 111
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Walaa Abuelmagd Abuelmagd, Walaa Stipendiat +47-22856557 walaa.abuelmagd@farmasi.uio.no
Bilde av Malgorzata Iwona Adamczak Adamczak, Malgorzata Iwona Postdoktor m.i.adamczak@farmasi.uio.no
Bilde av Julia Fredrika Alopaeus Alopaeus, Julia Fredrika Stipendiat j.f.alopaeus@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Farmasi, Galenisk farmasi, Legemiddelformulering, Personalized medicine, Bionanoteknologi, Legemiddelteknologi, Nanoteknologi, Bioadhesjon, Mucoadhesjon, Statistisk forsøksplanlegging og multivariat evaluering
Bilde av Adriana Magalhaes Santos Andresen Andresen, Adriana Magalhaes Santos Stipendiat a.m.s.andresen@farmasi.uio.no
Bilde av Hilde Louise Ariansen Ariansen, Hilde Louise Universitetslektor h.l.ariansen@farmasi.uio.no
Bilde av Kristine Skoglund Ask Ask, Kristine Skoglund Stipendiat k.s.ask@farmasi.uio.no
Bilde av Marius Aursnes Aursnes, Marius Førstelektor +47-22845921 marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Bilde av Lars Peter Engeset Austdal Austdal, Lars Peter Engeset Førstelektor l.p.e.austdal@farmasi.uio.no Nevrobiologi, Farmakologi, Sikkerhetsfarmakologi, Glutamattoksisitet, Mitokondrielt DNA, Nevrotoksikologi
Bilde av Hilde Barsett Barsett, Hilde Førsteamanuensis +47-22856573 hilde.barsett@farmasi.uio.no Farmasi, Farmakognosi, Plantebasert medisin, Naturstoffkjemi, Polysakkarider, Biologisk aktive naturstoffer, Komplementaktivitet
Bilde av Alf Kristian Berg Berg, Alf Kristian Professor II +47-22856525 a.k.berg@farmasi.uio.no
Bilde av Stein Bergan Bergan, Stein Professor II +47-23071082 +47-22856172 93266214 93266214 stein.bergan@farmasi.uio.no Farmakologisk monitorering, TDM, Immunfarmakologi, Farmakogenetikk, Farmakokinetikk, Legemidler, Klinisk farmasi, Kliniske studier
Bilde av Ingunn Björnsdottir Björnsdottir, Ingunn Førsteamanuensis +47-22856650 93621551 ingunn.bjornsdottir@farmasi.uio.no Samfunnsfarmasi, Farmasøytisk policy, Legemiddeløkonomi, Helseøkonomi, Registerbasert forskning, Kvalitative metoder, Global health
Bilde av Hege Salvesen Blix Blix, Hege Salvesen Professor II +47-22840777 h.s.blix@farmasi.uio.no
Bilde av Tatjana Bosnjak Bosnjak, Tatjana Stipendiat +47-22856542 +47-41442283 tatjana.bosnjak@farmasi.uio.no ProTarg, Proteaser, Proteases, Legumain, Cysteinproteaser, Cysteine proteases, Farmakologi, Life Science, Farmasi, Molekylærbiologi, Cellebiologi, Cathepsiner, Cystatin, Legemidler, Biokjemi, Onkologi/kreft, Fysiologi
Bilde av Ragnar Bye Bye, Ragnar +47-22856579 +47-91383087 ragnar.bye@farmasi.uio.no
Bilde av Hege Christensen Christensen, Hege Professor + 47-22856523 h.s.christensen@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmakokinetikk, Legemiddelmetabolisme, Legemiddeltransport, Legemiddelinteraksjoner, In-vitro in-vivo ekstrapolering, Fysiologibasert farmakokinetisk modellering
Dehnes, Yvette Førsteamanuensis yvette.dehnes@farmasi.uio.no
Bilde av Erlend Johannessen Egeland Egeland, Erlend Johannessen Stipendiat 93001537 e.j.egeland@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Farmakokinetikk, Therapeutic drug monitoring, Immunsuppresjon, Biologiske legemidler
Bilde av Sarah Finke Finke, Sarah Stipendiat sarah.finke@farmasi.uio.no
Fjelldal, Marthe Fredheim Stipendiat m.f.fjelldal@farmasi.uio.no
Bilde av Anna-Simone Josefine Frank Frank, Anna-Simone Josefine Stipendiat a.s.j.frank@farmasi.uio.no Biostatistics, Mathematical modeling and biology, Pharmacoepidemiology, Treatment for Hypothyroidism, Pregnancy, Neurodevelopment
Bilde av Anna-Simone Josefine Frank Frank, Anna-Simone Josefine Stipendiat (+47) 22856136 a.s.j.frank@farmasi.uio.no Biostatistics, Mathematical modeling, Computational Biology, Delay Differential Equations (DDEs), Pharmacoepidemiology, Treatment for Hypothyroidism, Pregnancy, Neurodevelopment
Bilde av Astrid Gjelstad Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis +47-22857558 astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Tor Gjøen Gjøen, Tor Professor +47-22844943 +47-95163161 tor.gjoen@farmasi.uio.no Cellebiologi, Mikrobiologi, Virus, Laks, Immunologi, Vaksine, Antiinfektiva, Molekylærbiologi, Lipider, Genekspresjon
Bilde av Anne Gerd Granås Granås, Anne Gerd Professor +47-22844761 a.g.granas@farmasi.uio.no