Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 100 av 283
Navn Telefon E-post Emneord
Abishov, Araz abishov@ifi.uio.no
Bilde av Fritz Albregtsen Albregtsen, Fritz Professor +47-22852463 +47-91163005 fritz@ifi.uio.no bildeanalyse, teksturanalyse, medisinsk informatikk, kvalitetsmetrikker
Bilde av Lars Espen Andersen Andersen, Lars Espen Førsteamanuensis eanders@ifi.uio.no
Bilde av Otto Anshus Anshus, Otto Professor II +47-91573265 anshus@ifi.uio.no
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47-22852482 97588742 97588742 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Matematisk logikk, Logiske kalkyler, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Kombinatorikk, Filosofi, Matematikkfilosofi, Arduino, Netlogo, Processing, Formidling, Vitenskapsformidling
Arvidsson, Viktor Postdoktor viktoarv@ifi.uio.no
Bilde av Ramtin Aryan Aryan, Ramtin ramtina@student.matnat.uio.no
Asghar, Zubair Overingeniør zubaira@ifi.uio.no
Bilde av Snorre Aunet Aunet, Snorre subthreshold kretser, defekt tolerante nanorarkitekturer, radhard kretser.
Bilde av Andreas Austeng Austeng, Andreas Professor +47-22852741 Andreas.Austeng@ifi.uio.no ultralyd, sonar, stråleforming, signalbehandling
Bilde av Eyvind Wærsted Axelsen Axelsen, Eyvind Wærsted Førsteamanuensis +47-22850474 eyvinda@ifi.uio.no
Bakke, Sturla sturlaba@ifi.uio.no
Bakkelund, Daniel Stipendiat danielry@ifi.uio.no
Bilde av Runa Barik Barik, Runa Stipendiat +47-22840836 runabk@ifi.uio.no
Bilde av Yngvar Berg Berg, Yngvar Professor +47-22852701 yngvarb@ifi.uio.no Nanoelektronikk, Lavspenning CMOS, Bionanoprotonikk
Bilde av Gunnar Rye Bergersen Bergersen, Gunnar Rye Førsteamanuensis 90721202 gunnab@ifi.uio.no
Bergh, Trond tronberg@ifi.uio.no
Bilde av Shiji Bijo Bijo, Shiji Stipendiat shijib@ifi.uio.no
Blachet, Antoine Stipendiat antoinbl@ifi.uio.no
Bilde av Ann Elisabeth Albright Blomberg Blomberg, Ann Elisabeth Albright Postdoktor +47-22852948 aeblombe@ifi.uio.no
Bilde av Tone Bratteteig Bratteteig, Tone Professor +47-22852427 tone@ifi.uio.no design, use, interaction, participatory design, autonomy and automation
Bilde av Rolv Erlend Bredesen Bredesen, Rolv Erlend rolv@ifi.uio.no
Bilde av Are Magnus Bruaset Bruaset, Are Magnus Professor II +47-92610063 arem@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Braa Braa, Jørn Professor +47-22852408 jbraa@ifi.uio.no
Bilde av Kristin Braa Braa, Kristin Professor +47-22852754 +47-41630260 kbraa@ifi.uio.no
Bilde av Alessio Paolo Buccino Buccino, Alessio Paolo Stipendiat alessiob@ifi.uio.no
Bilde av Antonio Gonzalez Burgueno Burgueno, Antonio Gonzalez Stipendiat antonigo@ifi.uio.no
Bilde av Jo Inge Buskenes Buskenes, Jo Inge +47-22840903 joibu@ifi.uio.no
Bilde av Bendik Bygstad Bygstad, Bendik Professor +47-22840109 97658061 +47 97658061 bendikby@ifi.uio.no
Børsting, Jorun Stipendiat jorubo@ifi.uio.no
Bilde av Xing Cai Cai, Xing Professor +47-48294368 xingca@ifi.uio.no High-performance computing, parallel programming, PDE
Cecconello, Elsa elsac@ifi.uio.no
Chandrasekaran, Sri Nivas Stipendiat +4740389615 srinc@ifi.uio.no
Bilde av Nils Damm Christophersen Christophersen, Nils Damm Professor emeritus +47-22852406 +47-93496172 93496172 nilsch@ifi.uio.no open source, open science, innovasjon, entreprenørskap
Bilde av Alma Leora Culén Culén, Alma Leora Førsteamanuensis +47-22852494 almira@ifi.uio.no design, interaksjon, bruk, opplevelsedesign, informasjonsvisualisering
Dadashi, Ali Stipendiat alidada@ifi.uio.no
Danielsen, Asbjørn asbjornd@student.matnat.uio.no
Danielsen, Håvard Emil Professor II +47-22934000 +47-90608723 hdaniels@ifi.uio.no
Bilde av Crystal Chang Din Din, Crystal Chang Postdoktor crystald@ifi.uio.no formal methods, verification, concurrency, object-orientation
Bilde av Diana Domanska Domanska, Diana Postdoktor dianadom@ifi.uio.no
Bilde av Frank Eliassen Eliassen, Frank Professor +47-22840148 frank@ifi.uio.no Distributed systems, middleware, self-adaptive software, ubiquitous and mobile computing, Internet of Things (IoT), adaptive video streaming, mobile cloud computing, energy informatics
Bilde av Ole Jakob Elle Elle, Ole Jakob Førsteamanuensis oleje@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Rekonfigurerbar maskinvare, Evolusjon
Bilde av Kai Olav Ellefsen Ellefsen, Kai Olav Postdoktor kaiolae@ifi.uio.no
Engelstad, Paal Einar Professor II p.e.engelstad@its.uio.no
Eriksrød, Jon Håvard Stipendiat +47-22840840 jonheri@ifi.uio.no
Evensen, Karen Brastad karenbe@ifi.uio.no
Fares, Murhaf Stipendiat murhaff@ifi.uio.no
Bilde av Lukasz Farian Farian, Lukasz lukaszf@student.matnat.uio.no
Bilde av Daniel Schnetzer Fava Fava, Daniel Schnetzer Stipendiat danielsf@ifi.uio.no
Bilde av Roar Fjellheim Fjellheim, Roar Professor II 67 83 10 00 901 25 705 raf@computas.no roarfj@ifi.uio.no Kunstig intelligens, Semantic web
Bilde av Raluca-Madalina Florea Florea, Raluca-Madalina Stipendiat ralucamf@ifi.uio.no
Bilde av Jon Henrik Forssell Forssell, Jon Henrik Førsteamanuensis +47-22852781 jonf@ifi.uio.no
Fossum, Kristoffer Stipendiat kristofo@student.matnat.uio.no
Bilde av Selamawit Molla Fossum Fossum, Selamawit Molla Postdoktor selamawm@ifi.uio.no
Fruijtier, Elisabeth Johanna Stipendiat elisabjf@ifi.uio.no
Bilde av Andrea Alessandro Gasparini Gasparini, Andrea Alessandro Stipendiat +47 908 46 905 andreg@ifi.uio.no Design Thinking, Brukerdrevet innovasjon, Service Design, Living Lab
Bilde av Mikael Hailu Gebre-Mariam Gebre-Mariam, Mikael Hailu Stipendiat mikaelge@ifi.uio.no
Bilde av Hanne Cecilie Geirbo Geirbo, Hanne Cecilie Forsker +47-22840842 hannege@ifi.uio.no infrastruktur, smarte byer, solcellestrøm, mobiltelefoner, bærekraftig teknologi, Sør-Asia, Bangladesh
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47-22852737 martingi@ifi.uio.no Logikk, Big data, Semantic web, Automatisk resonnering, Bevissøk, Førsteordens logikk
Bilde av Abyot Asalefew Gizaw Gizaw, Abyot Asalefew Senior Engineer +47-22840056 abyotag@ifi.uio.no
Bilde av Stein Gjessing Gjessing, Stein Professor +47-22852444 +47-92695558 steing@ifi.uio.no
Gkolfi, Anastasia Stipendiat natasa@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Førsteamanuensis +47-22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47-22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Forsker +47-22852409 miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47-45258004 +47-92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars Professor II +47-22840846 +47-92864971 larsgrot@ifi.uio.no
Grytten, Ivar Stipendiat ivargry@student.matnat.uio.no
Bilde av Desta Haileselassie  Hagos Hagos, Desta Haileselassie Stipendiat destahh@ifi.uio.no
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor +47-97080007 paalh@ifi.uio.no
Bilde av Gisle Hannemyr Hannemyr, Gisle Universitetslektor +47-22852432 +47-90553659 gisle@ifi.uio.no web, design, konvergens, digitale medier, åpne systemer, åpen aksess, personvern, datasikkerhet
Bilde av Roy Edgar Hansen Hansen, Roy Edgar Professor II +47-99413702 rhn@ifi.uio.no syntetisk aperture sonar, sonar, sonaravbildning, signalbehandling
Bilde av Simen Gimle Hansen Hansen, Simen Gimle simenha@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Rekonfigurerbar maskinvare, Evolusjon
Bilde av Ole Hanseth Hanseth, Ole Professor +47-22852431 +47-95908509 oleha@ifi.uio.no
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47-22840051 +47-91560563 johe@ifi.uio.no
Bilde av Kristian Andreas Hiorth Hiorth, Kristian Andreas Stipendiat +47-22840566 kristahi@ifi.uio.no Nettverk, metningskontroll, RINA, OCARINA
Bilde av Sverre Holm Holm, Sverre Professor +47-22852704 +47-93215705 sverre@ifi.uio.no lyd, ultralyd, medisinsk ultralyd, elastografi, innendørs posisjonering, signalbehandling
Holter, Karl Erik Stipendiat karleh@ifi.uio.no
Bilde av Ian Horrocks Horrocks, Ian Professor II ianhorr@ifi.uio.no
Hovde, Svein Anton Førstelektor s.a.hovde@sosgeo.uio.no
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor II ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag Forsker +47-97046378 97046378 hovland@ifi.uio.no Intelligente Data, Big data, Logikk, Databaser, Regulære uttrykk
Bilde av Kristian Gregorius Hustad Hustad, Kristian Gregorius Undvp u/gdkj.ped.utd krihus@ifi.uio.no Python, Jupyter, JupyterHub, DocOnce
Bilde av Stine Myhre Hverven Hverven, Stine Myhre Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Philipp Dominik Häfliger Häfliger, Philipp Dominik Professor +47-22840118 hafliger@ifi.uio.no Livsvitenskap, elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, integrerte kretser, nevromorfe systemer, mikroimplantater, bildesensorer, maskinlæring
Bilde av Mats Høvin Høvin, Mats Førsteamanuensis 22840823 matsh@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare
Bilde av Safiqul Islam Islam, Safiqul Stipendiat +47-22840837 safiquli@ifi.uio.no
Bilde av Magdalena Ivanovska Ivanovska, Magdalena Postdoktor +47-22840848 magdalei@ifi.uio.no
Bilde av Tollef Struksnes Jahren Jahren, Tollef Struksnes Stipendiat tollefsj@ifi.uio.no
Bilde av Øyvind Janbu Janbu, Øyvind Stipendiat 92 63 31 31 oyvinja@ifi.uio.no
Bilde av Are Charles Jensen Jensen, Are Charles Førsteamanuensis +47-22852492 arej@ifi.uio.no
Bilde av Siri Annethe Moe Jensen Jensen, Siri Annethe Moe Universitetslektor +47-22840884 siriamj@ifi.uio.no
Bilde av Herman Ruge Jervell Jervell, Herman Ruge Professor emeritus +47-22840121 +47-98853310 herman@ifi.uio.no Logikk
Bilde av Lin Jia-Chun Jia-Chun, Lin Postdoktor kellylin@ifi.uio.no
Bilde av Einar Broch Johnsen Johnsen, Einar Broch Professor +47-22852509 einarj@ifi.uio.no informatikk, programmering og nettverk, logikk, sikkerhet, teoretisk databehandling, kvalitetssikring av programvaresystemer, software engineering, modellering av programvaresystemer, analyse av programvaresystemer, formelle metoder, objekt-orientering, parallelle og distribuerte systemer, Programmeringsspråk
Jonassen, Kenneth Klette Vitenskapelig assistent 97500846 +47-97500846 kennetkl@ifi.uio.no
Joshi, Suhas Govind Førstelektor joshi@ifi.uio.no
Bilde av Eric Bartley Jul Jul, Eric Bartley Professor +47-22840853 +4540251650 +4540251650 ericbj@ifi.uio.no Programmering, Programmeringsspråk, programming languages, object-orientation, distribuerte systemer, cloud computing, Design Patterns, security
Jørgensen, Fredrik Universitetslektor fredrijo@ifi.uio.no
Bilde av Magne Jørgensen Jørgensen, Magne Professor +47-92433355 +47-92433355 magnej@ifi.uio.no