Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 100 av 288
Navn Telefon E-post Emneord
Abishov, Araz Overingeniør abishov@ifi.uio.no
Akerkar, Rajendra Førsteamanuensis rajendaa@ifi.uio.no
Bilde av Fritz Albregtsen Albregtsen, Fritz Professor +47-22852463 +47-91163005 fritz@ifi.uio.no bildeanalyse, teksturanalyse, medisinsk informatikk, kvalitetsmetrikker
Bilde av Lars Espen Andersen Andersen, Lars Espen Førsteamanuensis eanders@ifi.uio.no
Bilde av Otto Anshus Anshus, Otto Professor II +47-91573265 anshus@ifi.uio.no
Bilde av Roger Antonsen Antonsen, Roger Førsteamanuensis +47-22852482 97588742 97588742 rantonse@ifi.uio.no Logikk, Matematisk logikk, Logiske kalkyler, Bevisteori, Automatisk resonnering, Bevissøk, Modallogikk, Førsteordens logikk, Kompleksitetsteori, Automater, Kombinatorikk, Filosofi, Matematikkfilosofi, Arduino, Netlogo, Processing, Formidling, Vitenskapsformidling
Arvidsson, Viktor Postdoktor viktoarv@ifi.uio.no
Asghar, Zubair Overingeniør zubaira@ifi.uio.no
Bilde av Snorre Aunet Aunet, Snorre subthreshold kretser, defekt tolerante nanorarkitekturer, radhard kretser.
Bilde av Andreas Austeng Austeng, Andreas Professor +47-22852741 Andreas.Austeng@ifi.uio.no ultralyd, sonar, stråleforming, signalbehandling
Bilde av Eyvind Wærsted Axelsen Axelsen, Eyvind Wærsted Førsteamanuensis +47-22850474 eyvinda@ifi.uio.no
Bakke, Sturla sturlaba@ifi.uio.no
Bilde av Runa Barik Barik, Runa Stipendiat +47-22840836 runabk@ifi.uio.no
Berg, Henning hennb@ifi.uio.no
Bilde av Yngvar Berg Berg, Yngvar Professor +47-22852701 yngvarb@ifi.uio.no Nanoelektronikk, Lavspenning CMOS, Bionanoprotonikk
Bilde av Gunnar Rye Bergersen Bergersen, Gunnar Rye Førsteamanuensis 90721202 gunnab@ifi.uio.no
Bergh, Trond tronberg@ifi.uio.no
Berre, Arne-Jørgen Førsteamanuensis arneb@ifi.uio.no
Bijo, Shiji Stipendiat shijib@ifi.uio.no
Bjørndal, Øystein Forsker oystebjo@ifi.uio.no
Blachet, Antoine Stipendiat antoinbl@ifi.uio.no
Bilde av Ann Elisabeth Albright Blomberg Blomberg, Ann Elisabeth Albright Postdoktor +47-22852948 aeblombe@ifi.uio.no
Bilde av Tone Bratteteig Bratteteig, Tone Professor +47-22852427 tone@ifi.uio.no design, use, interaction, participatory design, autonomy and automation
Bilde av Rolv Erlend Bredesen Bredesen, Rolv Erlend rolv@ifi.uio.no
Bilde av Are Magnus Bruaset Bruaset, Are Magnus Professor II +47-92610063 arem@ifi.uio.no
Bilde av Jørn Braa Braa, Jørn Professor +47-22852408 jbraa@ifi.uio.no
Bilde av Kristin Braa Braa, Kristin Professor +47-22852754 +47-41630260 kbraa@ifi.uio.no
Bilde av Alessio Paolo Buccino Buccino, Alessio Paolo Stipendiat alessiob@ifi.uio.no
Burgueno, Antonio Gonzalez Stipendiat antonigo@ifi.uio.no
Bilde av Jo Inge Buskenes Buskenes, Jo Inge joibu@ifi.uio.no
Bilde av Bendik Bygstad Bygstad, Bendik Professor +47-22840109 97658061 +47 97658061 bendikby@ifi.uio.no
Børsting, Jorun Stipendiat jorubo@ifi.uio.no
Bilde av Xing Cai Cai, Xing Professor +47-48294368 xingca@ifi.uio.no High-performance computing, parallel programming, PDE
Carlsen, Odd Joachim oddc@student.matnat.uio.no
Cecconello, Elsa elsac@ifi.uio.no
Chandrasekaran, Sri Nivas Stipendiat +4740389615 srinc@ifi.uio.no
Bilde av Nils Damm Christophersen Christophersen, Nils Damm Professor emeritus +47-22852406 +47-93496172 93496172 nilsch@ifi.uio.no open source, open science, innovasjon, entreprenørskap
Bilde av Alma Leora Culén Culén, Alma Leora Førsteamanuensis +47-22852494 almira@ifi.uio.no design, interaksjon, bruk, opplevelsedesign, informasjonsvisualisering
Dadashi, Ali Stipendiat alidada@ifi.uio.no
Danielsen, Asbjørn asbjornd@student.matnat.uio.no
Danielsen, Håvard Emil Professor II +47-22934000 +47-90608723 hdaniels@ifi.uio.no
Bilde av Crystal Chang Din Din, Crystal Chang Postdoktor crystald@ifi.uio.no formal methods, verification, concurrency, object-orientation
Bilde av Diana Domanska Domanska, Diana Postdoktor dianadom@ifi.uio.no
Bilde av Frank Eliassen Eliassen, Frank Professor +47-22840148 frank@ifi.uio.no Distributed systems, middleware, self-adaptive software, ubiquitous and mobile computing, Internet of Things (IoT), adaptive video streaming, mobile cloud computing, energy informatics
Bilde av Ole Jakob Elle Elle, Ole Jakob Førsteamanuensis oleje@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Rekonfigurerbar maskinvare, Evolusjon
Bilde av Kai Olav Ellefsen Ellefsen, Kai Olav Postdoktor kaiolae@ifi.uio.no
Engelstad, Paal Einar Professor II p.e.engelstad@its.uio.no
Eriksrød, Jon Håvard Stipendiat +47-22840840 jonheri@ifi.uio.no
Evensen, Karen Brastad karenbe@ifi.uio.no
Fares, Murhaf PhD Candidate murhaff@ifi.uio.no
Bilde av Lukasz Farian Farian, Lukasz lukaszf@student.matnat.uio.no
Fava, Daniel Schnetzer Stipendiat danielsf@ifi.uio.no
Bilde av Sisse Finken Finken, Sisse finken@ifi.uio.no antropologiske teknologi studier, videnskab og teknologi studier (sts), smarthusteknologi, omsorg, arbejdspladsstudier (cscw), etnografi, brugerinvolveret design (pd), interaktionsdesign
Bilde av Roar Fjellheim Fjellheim, Roar Professor II 67 83 10 00 901 25 705 raf@computas.no roarfj@ifi.uio.no Kunstig intelligens, Semantic web
Bilde av Raluca-Madalina Florea Florea, Raluca-Madalina Stipendiat ralucamf@ifi.uio.no
Bilde av Jon Henrik Forssell Forssell, Jon Henrik Forsker +47-22852781 jonf@ifi.uio.no
Fossum, Kristoffer Stipendiat kristofo@student.matnat.uio.no
Bilde av Selamawit Molla Fossum Fossum, Selamawit Molla Postdoktor selamawm@ifi.uio.no
Fruijtier, Elisabeth Johanna Stipendiat elisabjf@ifi.uio.no
Bilde av Andrea Alessandro Gasparini Gasparini, Andrea Alessandro Stipendiat +47 908 46 905 andreg@ifi.uio.no Design Thinking, Brukerdrevet innovasjon, Service Design, Living Lab
Bilde av Mikael Hailu Gebre-Mariam Gebre-Mariam, Mikael Hailu Stipendiat mikaelge@ifi.uio.no
Bilde av Hanne Cecilie Geirbo Geirbo, Hanne Cecilie Forsker +47-22840842 hannege@ifi.uio.no
Bilde av Martin Giese Giese, Martin Professor +47-22852737 martingi@ifi.uio.no Logikk, Big data, Semantic web, Automatisk resonnering, Bevissøk, Førsteordens logikk
Bilde av Stein Gjessing Gjessing, Stein Professor +47-22852444 +47-92695558 steing@ifi.uio.no
Gkolfi, Anastasia Stipendiat natasa@ifi.uio.no
Bilde av Kyrre Glette Glette, Kyrre Førsteamanuensis +47-22841695 kyrrehg@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare, Biologi-inspirert beregning, Maskinlæring
Bilde av Vera Hermine Goebel Goebel, Vera Hermine Professor +47-22852402 goebel@ifi.uio.no
Bilde av Miria Grisot Grisot, Miria Forsker +47-22852409 miriag@ifi.uio.no
Bilde av Carsten Griwodz Griwodz, Carsten Professor +47-45258004 +47-92684380 griff@ifi.uio.no
Bilde av Lars Groth Groth, Lars Professor II +47-22840846 +47-92864971 larsgrot@ifi.uio.no
Grytten, Ivar Stipendiat ivargry@student.matnat.uio.no
Bilde av Desta Haileselassie  Hagos Hagos, Desta Haileselassie Stipendiat destahh@ifi.uio.no
Bilde av Pål Halvorsen Halvorsen, Pål Professor +47-97080007 paalh@ifi.uio.no
Bilde av Gisle Hannemyr Hannemyr, Gisle Universitetslektor +47-22852432 +47-90553659 gisle@ifi.uio.no web, design, konvergens, digitale medier, åpne systemer, åpen aksess, personvern, datasikkerhet
Hansen, Hans Vatne +47-22852876 hansvh@ifi.uio.no
Bilde av Roy Edgar Hansen Hansen, Roy Edgar Førsteamanuensis +47-99413702 rhn@ifi.uio.no syntetisk aperture sonar, sonar, sonaravbildning, signalbehandling
Bilde av Simen Gimle Hansen Hansen, Simen Gimle simenha@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Rekonfigurerbar maskinvare, Evolusjon
Bilde av Ole Hanseth Hanseth, Ole Professor +47-22852431 +47-95908509 oleha@ifi.uio.no
Bilde av Jo Herstad Herstad, Jo Førsteamanuensis +47-22840051 +47-91560563 johe@ifi.uio.no
Hiorth, Kristian Andreas Stipendiat +47-22840566 kristahi@ifi.uio.no Nettverk, metningskontroll, RINA, OCARINA
Bilde av Gordana Ilić Holen Holen, Gordana Ilić Stipendiat gordanil@ifi.uio.no
Bilde av Sverre Holm Holm, Sverre Professor +47-22852704 +47-93215705 sverre@ifi.uio.no lyd, ultralyd, medisinsk ultralyd, elastografi, innendørs posisjonering, signalbehandling
Holter, Karl Erik Stipendiat karleh@ifi.uio.no
Bilde av Ian Horrocks Horrocks, Ian Professor II ianhorr@ifi.uio.no
Hovde, Svein Anton Førstelektor s.a.hovde@sosgeo.uio.no
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor II ehovig@ifi.uio.no Livsvitenskap, Bioinformatikk
Bilde av Dag Hovland Hovland, Dag Forsker +47-97046378 97046378 hovland@ifi.uio.no Intelligente Data, Big data, Logikk, Databaser, Regulære uttrykk
Bilde av Kristian Gregorius Hustad Hustad, Kristian Gregorius Gruppelærer +47 97409344 krihus@ifi.uio.no Python, Java, DocOnce
Bilde av Stine Myhre Hverven Hverven, Stine Myhre Stipendiat stinemhv@ifi.uio.no
Bilde av Philipp Dominik Häfliger Häfliger, Philipp Dominik Professor +47-22840118 hafliger@ifi.uio.no Livsvitenskap, elektronikk, mikroelektronikk, nanoelektronikk, integrerte kretser, nevromorfe systemer, mikroimplantater, bildesensorer, maskinlæring
Bilde av Mats Høvin Høvin, Mats Førsteamanuensis 22840823 matsh@ifi.uio.no Robotikk, Kunstig intelligens, Adaptive systemer, Biologi-inspirert beregning, Evolusjonær beregning, Evolverbar maskinvare
Bilde av Safiqul Islam Islam, Safiqul Stipendiat +47-22840837 safiquli@ifi.uio.no
Bilde av Magdalena Ivanovska Ivanovska, Magdalena Postdoktor +47-22840848 magdalei@ifi.uio.no
Bilde av Tollef Struksnes Jahren Jahren, Tollef Struksnes Stipendiat tollefsj@ifi.uio.no
Bilde av Øyvind Janbu Janbu, Øyvind Stipendiat 92 63 31 31 oyvinja@ifi.uio.no
Bilde av Are Charles Jensen Jensen, Are Charles Førsteamanuensis +47-22852492 arej@ifi.uio.no
Bilde av Siri Annethe Moe Jensen Jensen, Siri Annethe Moe Universitetslektor +47-22840884 siriamj@ifi.uio.no
Bilde av Herman Ruge Jervell Jervell, Herman Ruge Professor emeritus +47-22840121 +47-98853310 herman@ifi.uio.no Logikk
Bilde av Lin Jia-Chun Jia-Chun, Lin Postdoktor kellylin@ifi.uio.no
Bilde av Ernesto Jimenez-Ruiz Jimenez-Ruiz, Ernesto Forsker ernestoj@ifi.uio.no semantic web, semantic technologies, ontologies, ontology alignment