Deltakere i Statistikk og biostatistikk

Fra UiO

Navn Telefon E-post Emneord
Ørnulf Borgan Professor +47-22855862 borgan@math.uio.no Statistikk, Biostatistikk
Riccardo De Bin Førsteamanuensis +47-22855859 debin@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Ingrid Kristine Glad Professor +47-22855879 glad@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Nils Lid Hjort Professor +47-22855954 nils@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Sven Ove Samuelsen Professor +47-22855861 osamuels@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Ida Scheel Førsteamanuensis +47-22855874 idasch@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Geir Olve Storvik Professor +47-22855894 geirs@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Anders Rygh Swensen Professor +47-22855871 swensen@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Jørund Inge Gåsemyr
Bent Natvig +47-22855872 bent@math.uio.no Statistikk, Stokastisk analyse/Finans - forsikring og risiko
Inge Svein Helland Professor emeritus +47-22855873 93688918 (mob) 93688918 ingeh@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Carlo Mannino Professor II +47-22855864 +47-41588551 (mob) carloman@ifi.uio.no Statistikk og biostatistikk
Erik Vanem Førsteamanuensis erikvan@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Kristoffer Herland Hellton Postdoktor +47-22851149 kristohh@math.uio.no high dimensional data, principal component analysis, Data Integration, Genomics
Gudmund Horn Hermansen
Celine Marie Løken Cunen Stipendiat +47-22855922 +47-95721113 cmlcunen@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Emanuele Gramuglia Stipendiat emanueg@math.uio.no Statistikk, sensor basert overvåkning
Aliaksandr Hubin Stipendiat 45171361 (mob) aliaksah@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Vinnie Ko Stipendiat +47-22855918 vinniebk@math.uio.no Statistikk, Statistikk og biostatistikk
Håvard Kvamme Stipendiat haavakva@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Qinghua Liu Stipendiat qinghual@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Andreas Nakkerud Stipendiat 99493992 (mob) andreana@math.uio.no Statistikk, Optimering, Innovasjon, Big Data, Logikk, Matematisk Logikk, Data Science, OBDA, Knowledge Representation
Knut Dagestad Rand Stipendiat knutdr@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Emil Aas Stoltenberg Stipendiat emilas@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Sam-Erik Walker Stipendiat +47-99700159 (mob) +47 99700159 samerikw@math.uio.no Statistikk og biostatistikk, Statistikk
Yinzhi Wang Stipendiat +47-47727328 yinzhiw@math.uio.no Statistics and biostatistics, Stochastic analysis and finance and insurance and risk
Martin Tveten Stipendiat martintv@math.uio.no Statistikk, Avviksdeteksjon, Big Data
Jonas Moss Stipendiat jonasmgj@math.uio.no Statistikk og biostatistikk
Daniel Piacek Stipendiat daniepi@student.matnat.uio.no Forsikringssvindel, Statistikk, Avviksdeteksjon
Odd Kolbjørnsen Førsteamanuensis 92655932 (mob) oddkol@math.uio.no Statistikk og biostatistikk

Andre deltakere

  • Andreas Brandsæter