Personer med emneord «Astronomi og astrofysikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kaare Aksnes Aksnes, Kaare Tidligere professor 90126591 Astronomi og astrofysikk, Celest mekanikk
Bilde av Kristian Joten Andersen Andersen, Kristian Joten Stipendiat k.j.andersen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), Planck
Bilde av Ragnhild Aurlien Aurlien, Ragnhild Stipendiat ragnhild.aurlien@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
Bilde av Souvik Bose Bose, Souvik Stipendiat +47 22856641 souvik.bose@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, SST, IRIS, Solar Chromosphere, Solar Physics
Bilde av Mats Carlsson Carlsson, Mats Professor +47-22856536 mats.carlsson@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Simulering, Beregningsintensiv astrofysikk, Solens kromosfære, IRIS
Bilde av Martina D`Angelo D`Angelo, Martina Rådgiver +47 22854104 martina.dangelo@astro.uio.no Kommunikasjon, Astronomi og astrofysikk, Nettredaktør, Sosiale medier, Institutt for teoretisk astrofysikk, Forskningsformidling, Pressekontakt
Bilde av Bart  Walter De Pontieu De Pontieu, Bart Walter Professor II b.w.de.pontieu@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Øystein Elgarøy Elgarøy, Øystein Professor +47 22855684 oystein.elgaroy@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Euclid, Strukturdannelse
Bilde av Oddbjørn Engvold Engvold, Oddbjørn Professor emeritus +47 22856521 47651414 oddbjorn.engvold@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Hans Kristian Kamfjord Eriksen Eriksen, Hans Kristian Kamfjord Professor +47 22858454 h.k.k.eriksen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Bilde av Marie Kristine Foss Foss, Marie Kristine Stipendiat m.k.foss@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Bilde av Terje Fredvik Fredvik, Terje Senioringeniør +47 22856508 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no Programmering, SPICE, Solar Orbiter, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Japan, USA, Spania, Frankrike, England, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Lars Frogner Frogner, Lars Stipendiat lars.frogner@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk
Bilde av Clara  Froment Froment, Clara Gjesteforsker clara.froment@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observations, Coronal loops, Coronal rain, Swedish Solar Telescope (SST), IRIS
Bilde av Unni Fuskeland Fuskeland, Unni Senioringeniør +47 22857006 unnif@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), Rombaserte observasjoner, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk
Bilde av Boris Vilhelm Gudiksen Gudiksen, Boris Vilhelm Professor +47 22857007 b.v.gudiksen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Frode Kristian Hansen Hansen, Frode Kristian Professor +47 22856516 f.k.hansen@astro.uio.no Kosmologi, Astronomi og astrofysikk
Bilde av Viggo Hansteen Hansteen, Viggo Professor +47 22856120 viggo.hansteen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Stein Vidar Hagfors Haugan Haugan, Stein Vidar Hagfors Senioringeniør +47 22856507 +47 40467343 s.v.h.haugan@astro.uio.no Databaser, IRIS, Euclid, Solar Orbiter, SPICE, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Hinode
Bilde av Shahin Jafarzadeh Jafarzadeh, Shahin Forsker +47 22856504 shahin.jafarzadeh@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Solteleskopet SST, IRIS, ALMA, SUNRISE
Bilde av Jayant Joshi Joshi, Jayant Postdoktor jayant.joshi@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Olav Kjeldseth-Moe Kjeldseth-Moe, Olav Professor emeritus +47 22856510 olav.kjeldseth-moe@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Egil Leer Leer, Egil Professor emeritus egil.leer@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Per Barth Lilje Lilje, Per Barth Instituttleder +47 22856517 p.b.lilje@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Planck, Euclid, Strukturdannelse, Rombaserte observasjoner, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
Bilde av Mattia Mina Mina, Mattia Stipendiat +47 22854281 mattia.mina@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Galakser, Simuleringer, Computational Astrophysics