Personer med emneord «Climate change»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Andreas Alexander Alexander, Andreas Doctoral Research Fellow +47-22856692 andreas.alexander@geo.uio.no Glaciology, Cryosphere, Remote Sensing, Climate Change, Glacier hydrology, Numerical Modeling
Bilde av Aud Else Berglen Eriksen Berglen Eriksen, Aud Else Emerita 90793310 Plant physiology, Ecology, Climate change, Forest pest, Greenhouse tech
Bilde av Bikas Chandra Bhattarai Bhattarai, Bikas Chandra Doctoral Research Fellow +47 96671631 b.c.bhattarai@geo.uio.no Climate change, Aerosols, Hydrology
Bilde av Luis Cadahia-Lorenzo Cadahia-Lorenzo, Luis Researcher +47-22854630 luis.cadahia-lorenzo@ibv.uio.no Quantitative genetics, Climate Change, Conservation biology, Conservation genetics, Adaptation, Molecular ecology, Phenology, Ecology, Migration, Population genetics, Evolutionary Ecology, Birds
Bilde av Jon Ove Methlie Hagen Hagen, Jon Ove Methlie Professor +47-22854038 j.o.m.hagen@geo.uio.no Ice caps, Climate change, Glaciology, NCoE-SVALI, Cryosphere
Bilde av Rebecca Emma Holt Holt, Rebecca Emma Postdoctoral Fellow r.e.holt@ibv.uio.no Behaviour, Fish IBM, Climate Change, Evolution, Population Modelling, Fisheries, Statistics, Ecology, Cod, Mechanistic Modelling
Bilde av Ole Humlum Humlum, Ole Professor Emeritus +47-22855804 ole.humlum@geo.uio.no Glaciology, Climate change, Geomorphology, Cryosphere, Permafrost
Bilde av Håvard Kristiansen Kristiansen, Håvard Doctoral Research Fellow +47-22855931 havard.kristiansen@geo.uio.no Permafrost, carbon cycle, Climate change, climate change ecology
Bilde av Kristina Øie Kvile Kvile, Kristina Øie +47-22859044 k.o.kvile@ibv.uio.no Zooplankton, Ecological statistics, Climate change, Marine ecology, Pelagic ecology, Russia, Nordic, Barents Sea, Trophic interactions, Copepods
Bilde av Andreas Max Kääb Kääb, Andreas Max Professor +47-22855812 a.m.kaab@geo.uio.no Permafrost, Remote sensing, Geohazards, Geoinformatics, Geomatics, Climate change, Cryosphere, Cold regions, Observation technoloies, Glaciology
Bilde av Pierre-Marie Lefeuvre Lefeuvre, Pierre-Marie Researcher +47-22856692 p.m.lefeuvre@geo.uio.no modelling, Climate change, Glaciology, Glacier hydrology, Remote sensing
Bilde av Karianne Staalesen Lilleøren Lilleøren, Karianne Staalesen Senior Lecturer +47-22855647 k.s.lilleoren@geo.uio.no Geomorphology, Climate change, Glaciology, Permafrost
Bilde av Lee Hsiang Liow Liow, Lee Hsiang Associate Professor +47-22855078 l.h.liow@ibv.uio.no Paleontology, United Kingdom, Poland, Macroecology, Macroevolution, France, Evolutionary biology, Species diversity, Paleobiology, climate change, New Zealand, USA, Ecology, Evolutionary ecology, Nordic, Austria
Bilde av Helene Muri Muri, Helene Researcher +47 22844582 helene.muri@geo.uio.no Climate, Climate Models, Klimaendringer, Clouds, Meteorology, carbon cycle, climate engineering, Climate change
Bilde av Helene Muri Muri, Helene Forsker helene.muri@geo.uio.no Klimaendringer, Klima modeller, Climate Change, Clouds, Meteorologi, Atmospheric physics, klimamanipulasjon
Bilde av Anna Nilsson Nilsson, Anna Researcher +47-22859049 anna.nilsson@ibv.uio.no Animal Migration, Behavioral ecology, Life history strategies, Ornithology, Ecology, Hormones, Life-history evolution, Climate change, Population ecology, Tagging, Bird migration, Climate effects, Partial migration, Evolutionary ecology
Bilde av Christopher Nuth Nuth, Christopher Postdoctoral Fellow +47-22857251 christopher.nuth@geo.uio.no Climate change, Glaciology, Cryosphere, Remote sensing
Bilde av Geir Ottersen Ottersen, Geir Visiting Researcher +47-22857288 geir.ottersen@ibv.uio.no Marine ecology, Nordic, climate change, Population dynamics, Marine spatial planning, USA, Pelagic ecology, Population ecology, Ecological regime shifts, Fisheries oceanography, Oceanography, Atlantic cod, climate change ecology, Climate effects, Russia
Bilde av Jonathan Rizzi Rizzi, Jonathan +47-22855809 jonathan.rizzi@geo.uio.no Floods, Geographical Information Systems (GIS), Climate extremes, Drought analyses, Climate change
Bilde av Lars Petter Røed Røed, Lars Petter Professor Emeritus l.p.roed@geo.uio.no Oceanography, Climate change, Numerical modeling
Bilde av Thomas Schellenberger Schellenberger, Thomas Postdoctoral Fellow thomas.schellenberger@geo.uio.no Climate change, Remote sensing, Glaciology, Cold regions, Geoinformatics, Geomatics, Cryosphere, Snow
Bilde av Thomas Vikhamar Schuler Schuler, Thomas Vikhamar Professor +47-22855928 t.v.schuler@geo.uio.no Glaciology, Climate change, Glacier hydrology, Cryosphere
Bilde av Trude Storelvmo Storelvmo, Trude Associate Professor +47-22855819 trude.storelvmo@geo.uio.no Climate, Atmospheric physics, Climate change
Bilde av Nils Roar Sælthun Sælthun, Nils Roar Professor Emeritus +47-22856767 +47-91859909 n.r.salthun@geo.uio.no Hydrology, Climate change, Hydrological modelling, Hydropower, Water resources managemen, Floods
Bilde av Lena Merete Tallaksen Tallaksen, Lena Merete Professor +47-22857214 l.m.tallaksen@geo.uio.no Hydrological modelling, Hydrology, Hydroclimatology, Drought analyses, Climate change