Personer med emneord «Kjemi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tonje Berg Steensen Steensen, Tonje Berg Research Adviser +47 22 85 40 22 t.b.steensen@smn.uio.no SMN, Katalyse, TeamSMN, Catalysis, Chemistry, kjemi
Bilde av Tonje Berg Steensen Steensen, Tonje Berg Forskningsrådgiver +47 22 85 40 22 t.b.steensen@smn.uio.no TeamSMN, SMN, Katalyse, Forskningsadministrasjon, kjemi, Kjemisk institutt
Bilde av Carl Henrik Gørbitz Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Nanoteknologi, Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Crystal engineering, Strukturdatabaser, Strukturmodellering
Bilde av Unni Olsbye Olsbye, Unni Professor 22855456 unni.olsbye(at)kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, Energi
Bilde av Erlend Aunan Aunan, Erlend Stipendiat +47-90217255 erlend.aunan@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Bilde av Knut Breivik Breivik, Knut Professor II 63898000 knubr@kjemi.uio.no Kjemi, Miljøgifter, Organiske miljøgifter, Miljøanalyse, Modellering og simulering, POPs, Eksponering, Klima og miljø, EE-avfall
Bilde av Ponniah  Ravindran Ravindran, Ponniah Forsker 22 85 56 06 ravindran.ponniah@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Bilde av Einar Uggerud Uggerud, Einar Professor, Instituttleder 22855537 einar.uggerud@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi, Nanoteknologi, Klima og miljø, Kjemisk reaktivitet, Massespektrometri, Molekylære og atomære klynger, Clustere, Spektroskopi
Bilde av Daniel Firth Firth, Daniel Postdoctoral Research Fellow daniel.firth@smn.uio.no Katalyse, SMN, Kjemi
Bilde av Léon Reubsaet Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Åsmund Kaupang Kaupang, Åsmund Postdoktor +47-22856509 asmund.kaupang@farmasi.uio.no Biokjemi, Kjemi, Legemiddelkjemi, Life Science, Molekylmodellering, Organisk kjemi, Strukturell biologi, Syntetisk organisk kjemi, Kjemisk biologi, kjemiundervisning, kjemididaktikk
Bilde av Frode Rise Rise, Frode Professor +47 930 83 685 frode.rise@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernemagnetisk resonansspektroskopi, NMR, Strukturoppklaring, Plantemolekyler, Marine molekyler, Metabolomikk, Organisk kjemi
Bilde av Manimuthu Periyasamy Periyasamy, Manimuthu Postdoctoral Fellow +47-22857014 +47-40980076 manimuthu.periyasamy@smn.uio.no Materials synthesis, Layered perovskites, Magnetic and transport studies, PPMS, SMN, Nafuma, kjemi
Bilde av Susmit Kumar Kumar, Susmit Researcher 22857014 susmit.kumar@kjemi.uio.no SMN, Nanotechnology, Thin films, Nafuma, Kjemi, Magnetism, Spintronics, Diffusion, Materials Science, PPMS, VSM, Cryogenics
Bilde av Astrid Gjelstad Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Antidoping, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Anders Vik Vik, Anders Førsteamanuensis +47 22857451 anders.vik@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi, Kjemi, Syntetisk organisk kjemi, Syntese, Lipider, Fettsyrer
Bilde av Marius Aursnes Aursnes, Marius Førstelektor +47 22855598 marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Bilde av Trine Grønhaug Halvorsen Halvorsen, Trine Grønhaug Professor +47 22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Stig Pedersen-Bjergaard Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47 22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Eva Kathrin Lang Lang, Eva Kathrin Senioringeniør +47 22855469 e.k.lang@smn.uio.no HMS, kjemi
Bilde av Thomas Bondo Pedersen Pedersen, Thomas Bondo Professor +47 22857182 t.b.pedersen@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi, Kvantekjemi, Modellering og simulering, Coupled cluster teori
Bilde av Ute Krengel Krengel, Ute Professor +47 22855461 ute.krengel@kjemi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Bilde av Tore Bonge-Hansen Bonge-Hansen, Tore Førsteamanuensis +47 22855386 tore.bonge-hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Organisk kjemi
Bilde av Truls Norby Norby, Truls Professor +47 22840654 99257611 truls.norby@kjemi.uio.no Kjemi, Elektrokjemi, Materialvitenskap, Kjemi, Fornybar energi, Nanoteknologi, Elektrokeramer, Defektkjemi, Brenselceller, Gass-separasjonsmembraner, Protonledere, Hydrogen, CO2-fangst og -lagring
Bilde av Vladyslav Shostak Shostak, Vladyslav Stipendiat +47 92513347 vladyslav.shostak@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN