Personer med emneord «Økonomisk historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Boon, Marten Forsker marten.boon@iakh.uio.no Økonomisk historie, Næringslivshistorie, Oljehistorie, olje og gass, Statoil, miljøhistorie, Transnasjonal historie, skatteparadiser, handelsselskaper
Bruland, Kristine Professor emeritus +47-22857942 +47-91713939 (mob) kristine.bruland@iakh.uio.no Økonomisk historie, Industrihistorie, Historie
Gjersø, Jonas Fossli Postdoktor +47-22854069 +4747751122 j.f.gjerso@iakh.uio.no Internasjonal historie, Slavehandel, Oljehistorie, Historie, Samtidshistorie, Imperiehistorie, Det britiske imperiet, øst-Afrika, Økonomisk historie
Johannessen, Finn Erhard Professor +47-22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Bedriftshistorie, Økonomisk historie, Historie, Tidlig moderne historie
Lange, Even Professor emeritus +47-22856176 +47-95077051 (mob) even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi, Teori og metode, Internasjonalisering
Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Priemel, Kim Christian Professor +47-22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Ryggvik, Helge Forsker +47-22841629 helge.ryggvik@tik.uio.no Helse Miljø og Sikkerhet, Kunnskapsøkonomi, Risiko, Energipolitikk, Økonomisk historie, Vitenskaps- og teknologistudier, Kunnskapsoverføring
Thomassen, Eivind Stipendiat +47-22856077 97717424 eivind.thomassen@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, penger, pengepolitikk, lønnsoppgjør, lønnsdannelse, trepartssamarbeid, olje og gass, olje- og gasspolitikk