Personer med emneord «Økonomisk historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Boon, Marten Forsker marten.boon@iakh.uio.no Økonomisk historie, Næringslivshistorie, Oljehistorie, olje og gass, Statoil, miljøhistorie, Transnasjonal historie, skatteparadiser, handelsselskaper
Bruland, Kristine Professor emeritus +47 22857942 +4799100250 kristine.bruland@iakh.uio.no Historie, Økonomisk historie, Industrihistorie, Sosialhistorie, Teknologihistorie.
Johannessen, Finn Erhard Professor +47 22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Historie, Tidlig moderne historie, Økonomisk historie, Bedriftshistorie
Lange, Even Professor emeritus even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Larsen, Eirinn Professor 22857205 92226993 (mob) 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi og teori
Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Priemel, Kim Christian Professor +47 22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Ryggvik, Helge Forsker +47 22841629 helge.ryggvik@tik.uio.no Helse Miljø og Sikkerhet, Kunnskapsøkonomi, Risiko, Energipolitikk, Økonomisk historie, Vitenskaps- og teknologistudier, Kunnskapsoverføring
Thomassen, Eivind Forsker +47 22856077 97717424 eivind.thomassen@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, penger, pengepolitikk, lønnsoppgjør, lønnsdannelse, trepartssamarbeid, olje og gass, olje- og gasspolitikk, teknologihistorie
Wu, Wei Stipendiat +47 22854487 wei.wu@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Øst-Asia, Økonomisk historie