Personer med emneord «Allmenn litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Bale, Kjersti Professor +47-22856973 kjersti.bale@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Melankoli, Essay, Estetikk
Chams, Camilla Stipendiat +47-22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Oversettelse, Poesi
Grøtta, Marit Førsteamanuensis +47-22854145 marit.grotta@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Lyrikk, Estetikk, Visuell kultur, Fotografi, Modernitet
Haarberg, Jon Professor +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Filologi, Renessanselitteratur, Parodi
Igl, Natalia Postdoktor +47-22859096 natalia.igl@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Tysk litteratur, Narratologi, kognitiv poetikk, litterære tidsskrifter, Modernisme, Kognitiv narratologi
Kaasa, Janicke S Postdoktor +47-22856886 90055808 j.s.kaasa@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Reiselitteratur, Nordområdestudier, Bokhistorie, Barnelitteratur, Nasjonal identitet, Litteratur og litteraturvitenskap, litteratursosiologi, Litteratur og medier
Kristensen, Håkon Studiekonsulent +47-22856797 hakon.kristensen@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Allmenn litteraturvitenskap, Estetikk
Kukkonen, Karin Professor +47-22854872 karin.kukkonen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Narratologi, 1700-tallet, Tegneserier, kognitiv poetikk
Layne, Louisa Olufsen Postdoktor +47-22840686 l.o.layne@ilos.uio.no Engelskspråklig litteratur, Allmenn litteraturvitenskap
Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Allmenn litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, Kjærlighet, Film
Rønning, Anne Birgitte Professor +47-22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Schimanski, Johan Professor +47-22854314 johan.schimanski@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litteraturteori, Grenser, Nasjonal identitet, Postkolonialisme, Arktis, Walisisk litteratur, Science fiction, Litteraturmuseer, Migrasjonslitteratur, Innvandring, Forskningsadministrasjon
Selboe, Tone Professor +47-22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 (mob) 91361720 knut.stene-johansen@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap, Litterær diskurs, Økokritikk