Personer med emneord «Astronomi og astrofysikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Kaare Aksnes Aksnes, Kaare 90126591 kaare.aksnes@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Celest mekanikk
Bilde av Ragnhild Aurvik Aurvik, Ragnhild Stipendiat ragnhild.aurvik@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
Bilde av Mats Carlsson Carlsson, Mats Professor +47-22856536 mats.carlsson@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Simulering, Beregningsintensiv astrofysikk, Solens kromosfære, IRIS
Bilde av Martina D`Angelo D`Angelo, Martina Rådgiver +47 22854104 +47 41265439 martina.dangelo@astro.uio.no Kommunikasjon, Astronomi og astrofysikk, Nettredaktør, Sosiale medier, Institutt for teoretisk astrofysikk, Forskningsformidling, Pressekontakt
Bilde av Håkon Dahle Dahle, Håkon Gjesteforsker 93 26 63 31 hakon.dahle@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Ekstragalaktisk astronomi, Observasjoner, Nordisk Optisk Teleskop
Bilde av Bart  Walter De Pontieu De Pontieu, Bart Walter Professor II b.w.de.pontieu@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Øystein Elgarøy Elgarøy, Øystein Professor +47 22855684 oystein.elgaroy@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Euclid, Strukturdannelse
Bilde av Oddbjørn Engvold Engvold, Oddbjørn oddbjorn.engvold@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Hans Kristian Kamfjord Eriksen Eriksen, Hans Kristian Kamfjord Professor +47 22858454 h.k.k.eriksen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Bilde av David Fonseca Mota Fonseca Mota, David Professor +47 22857581 d.f.mota@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Bilde av Terje Fredvik Fredvik, Terje Senioringeniør +47 22856508 +47 99705109 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no PRITS, Programmering, SPICE, Solar Orbiter, Spektroskopi, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Lars Frogner Frogner, Lars Stipendiat lars.frogner@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk
Bilde av Unni Fuskeland Fuskeland, Unni Senioringeniør +47 22857006 unnif@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), Rombaserte observasjoner, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk
Bilde av Boris Vilhelm Gudiksen Gudiksen, Boris Vilhelm Professor +47 22857007 b.v.gudiksen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Solens korona, Solens kromosfære, Solflekker, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk, Simuleringer
Bilde av Frode Kristian Hansen Hansen, Frode Kristian Professor +47 22856516 f.k.hansen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), Planck, Euclid, Strukturdannelse, Rombaserte observasjoner
Bilde av Viggo Haraldson Hansteen Hansteen, Viggo Haraldson Professor +47 22856120 v.h.hansteen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Stein Vidar Hagfors Haugan Haugan, Stein Vidar Hagfors Senioringeniør +47 22856507 s.v.h.haugan@astro.uio.no Databaser, IRIS, Euclid, Solar Orbiter, SPICE, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Hinode
Bilde av Shahin Jafarzadeh Jafarzadeh, Shahin shahin.jafarzadeh@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Solteleskopet SST, IRIS, ALMA, SUNRISE
Bilde av Olav Elias Kjeldseth-Moe Kjeldseth-Moe, Olav Elias o.e.kjeldseth-moe@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Egil Leer Leer, Egil egil.leer@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Per Barth Lilje Lilje, Per Barth Instituttleder +47 22856517 +47 91869472 p.b.lilje@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Planck, Euclid, Strukturdannelse, Rombaserte observasjoner, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
Bilde av Daniel Elias Nóbrega Siverio Nóbrega Siverio, Daniel Elias Gjesteforskere Solfysikk, Astronomi og astrofysikk
Bilde av Marianne Gjestvold Omang Omang, Marianne Gjestvold Førsteamanuensis II m.g.omang@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, numeriske simuleringer
Bilde av Tiago Pereira Pereira, Tiago Førsteamanuensis +47 22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Bilde av Luc Rouppe van der Voort Rouppe van der Voort, Luc Professor +47 22857528 l.r.van.der.voort@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observasjoner, Solens kromosfære, Solflekker, Solteleskopet SST, IRIS, Hinode