Personer med emneord «Biodiversitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Tom Professor +47-22854519 tom.andersen@ibv.uio.no Biodiversitet, Økologisk støkiometri, Dynamisk modellering, Næringsnett, Økologiske regimeskifter, Biostatistikk, Limnologi, Økosystemfunksjon, Biogeokjemi
Aune, Sigrun sigrun.aune@nhm.uio.no GIS, Økologi, Gjengroing, Naturtyper, Kulturlandskap, Biodiversitet
Endresen, Dag Sjefingeniør +47-22851654 +47-40612982 (mob) dag.endresen@nhm.uio.no Biodiversitet, Biodiversitetsinformatikk, Biogeografi, Biologisk mangfold, Datamodellering, Genetiske ressurser, GIS, Statistisk modellering, Økologi
Fredriksen, Stein Professor +47-22854558 93463203 stein.fredriksen@ibv.uio.no Marine alger, Bentosalger, Tareskogsøkologi, Sjøgrassystemer, Biodiversitet, Økologi på grunnt vann, Systematikk
Hansen, Lars Ove Overingeniør +47-22851706 l.o.hansen@nhm.uio.no Biodiversitet, Entomologi, Systematik, Hymenoptera - veps, Orthoptera - gresshopper og sirisser, Kuratering
Hestmark, Geir Professor +47-22854581 geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Magnussen, Trude Stipendiat +47 41540366 trude.magnussen@nhm.uio.no Systematikk, Biodiversitet, Biogeografi, Diptera, Entomologi, Artsdannelse
Marthinsen, Gunnhild M Overingeniør +47-22851874 +47-99535482 (mob) g.m.marthinsen@nhm.uio.no Biologisk mangfold, Systematikk, Genetiske ressurser, DNA strekkoding, Evolusjon, Botanikk, Zoologi, Biodiversitet, NorBOL
Nordal, Inger Professor emeritus +47-22854665 inger.nordal@mn.uio.no Systematikk, Taxonomi, Fylogeografi, Biodiversitet, Nunatakk-teori, Evolusjon, Populasjonsgenetikk, Artsdannelse, Afrikansk flora, Fylogeni, NUFU Water Sciences project, Nordisk flora, Plantesystematikk, Enfrøbladet evolusjon, Biogeografi
Wollan, Anders Kvalvåg Overingeniør +47-22851628 a.k.wollan@nhm.uio.no Naturmangfold, Biogeografi, GIS, Vegetasjonsøkologi, Naturtyper, Økologi, Hypogeiske sopp, Utbredelsesmodellering, Mykologi, Skalaavhengig variasjon, Biodiversitet