Personer med emneord «Biodiversitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Tom Professor +47 22854519 tom.andersen@ibv.uio.no Biodiversitet, Økologisk støkiometri, Dynamisk modellering, Næringsnett, Økologiske regimeskifter, Biostatistikk, Limnologi, Økosystemfunksjon, Biogeokjemi
Endresen, Dag Sjefingeniør +47 22851654 +47 40612982 (mob) dag.endresen@nhm.uio.no Forskningsdata, Datahåndtering, Biodiversitet, Biodiversitetsinformatikk, Biologisk mangfold, Datamodellering, Genetiske ressurser, Statistisk modellering
Fredriksen, Stein Professor +47 22854558 93463203 stein.fredriksen@ibv.uio.no Marine alger, Bentosalger, Tareskogsøkologi, Sjøgrassystemer, Biodiversitet, Økologi på grunnt vann, Systematikk
Hansen, Lars Ove Overingeniør +47 22851706 l.o.hansen@nhm.uio.no Biodiversitet, Entomologi, Systematik, Hymenoptera - veps, Orthoptera - gresshopper og sirisser, Kuratering
Hestmark, Geir Professor +47 22854581 geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Magnussen, Trude Postdoktor +47 41540366 (mob) +47 41540366 trude.magnussen@nhm.uio.no Systematikk, Biodiversitet, Biogeografi, Diptera, Entomologi, Artsdannelse
Marthinsen, Gunnhild Martine Overingeniør +47 22851874 +47 99535482 (mob) g.m.marthinsen@nhm.uio.no DNA strekkoding, Genetiske ressurser, Biodiversitet, Biologisk mangfold, Systematikk, Evolusjon, Zoologi, Botanikk, NorBOL, Mykologi
Wollan, Anders Kvalvåg Overingeniør +47 22851628 a.k.wollan@nhm.uio.no Naturmangfold, Biogeografi, GIS, Vegetasjonsøkologi, Naturtyper, Økologi, Hypogeiske sopp, Utbredelsesmodellering, Mykologi, Skalaavhengig variasjon, Biodiversitet