Personer med emneord «Bioinformatics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av David Peris Navarro Peris Navarro, David Researcher d.p.navarro@ibv.uio.no Fungi, Yeasts, Trichaptum abietinum, Bioinformatics, Comparative genomics, Biodiversity, Population genomics, Food biotechnology
Bilde av Franck Laurent Patrick Lejzerowicz Lejzerowicz, Franck Laurent Patrick Postdoctoral Fellow +47 92554215 f.l.p.lejzerowicz@ibv.uio.no Bioinformatics, Microbiome, Metagenomics, Microplastics, Biostatistics, Deep-Sea Biology, Nordic, France, USA, Switzerland
Bilde av Jon Bråte Bråte, Jon Associate Professor +47 22844759 jon.brate@ibv.uio.no Evolution, Animals, Protists, Developmental biology, Transcriptomics, Genomics, Phylogenetics, Bioinformatics
Fontaine, Laurent laurent.fontaine@ibv.uio.no Microbial ecology, Bioinformatics
Bilde av Alexander Eiler Eiler, Alexander Professor +47 22854527 +47 46501671 alexander.eiler@ibv.uio.no Microbial Ecology, Microbial Evolution, Environmental DNA, Metagenomics, Bioinformatics, Experimental Evolution, Sweden, Finland, USA, Brazil
Bilde av Eivind Hovig Hovig, Eivind Professor +47 22858504 ehovig@ifi.uio.no Life sciences, Bioinformatics
Bilde av Geir Kjetil Ferkingstad Sandve Sandve, Geir Kjetil Ferkingstad Professor +47 22840861 geirksa@ifi.uio.no genome analysis, master tasks, bioinformatics
Bilde av Jon Kristen Lærdahl Lærdahl, Jon Kristen Associate Professor +47 99507335 jonkl@ifi.uio.no Life sciences, Bioinformatics, ELIXIR Oslo
Bilde av Ole Christian Lingjærde Lingjærde, Ole Christian Professor +47 22857964 +47 46636659 ole@ifi.uio.no Bioinformatics
Bilde av Sveinung Gundersen Gundersen, Sveinung Senior Engineer +47 22840862 sveinugu@ifi.uio.no Computer science, Genomics, Statistics, Bioinformatics
Bilde av Torbjørn Rognes Rognes, Torbjørn Professor +47 22844787 torognes@ifi.uio.no Life sciences, Bioinformatics, Algorithms, Parallelisation, Microbiome
Bilde av Ole Christian Lingjærde Lingjærde, Ole Christian Professor +47 22857964 +47 46636659 46636659 ole@ifi.uio.no Life science, Genomics, Epigenomics, Integrated analyses, Big data, Data mining, Computational biology, Cancer biology, Personalized medicine, Biological markers, Ecology, Cancer evolution, Breast cancer, Lung cancer, Pancreatic cancer, Ovary cancer, Cancer metastasis, Biostatistics, Mathematical modeling, Bioinformatics
Bilde av Bastiaan Star Star, Bastiaan Associate Professor +47 22858370 bastiaan.star@ibv.uio.no Atlantic cod, Evolutionary Ecology, Genomics, Historic DNA, Life-history evolution, Local adaptation, Population genomics, Programming, Thermal physiology, Adaptation, Amplicon high throughput sequencing, Ancient DNA, Bioinformatics, Comparative genomics, DNA, DNA sequence analysis, DNA sequencing, Evolutionary biology, Evolutionary genomics, Fish, Genetics, Genome, High-throughput sequencing, Molecular evolution, Population genetics
Bilde av Ole Andreas Løchen Økstad Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47 22854789 +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Microbiology, Life science, Bioinformatics, Molecular biology, Evolution, Biotechnology, Biology, Genomes, DNA sequencing, Biofilm, Food poisoning
Bilde av Lex Nederbragt Nederbragt, Lex Senior Lecturer +47 22844132 lex.nederbragt@ibv.uio.no Atlantic cod, Ecological genomics, Genomics, Programming, Bioinformatics, Biology, Comparative genomics, DNA sequence analysis, DNA sequencing, Evolution, Evolutionary biology, Evolutionary genomics, Fish, Genes, Genetics, Genome, High-throughput sequencing, Life Science, Software Carpentry, Open Science
Bilde av Trine Ballestad Rounge Rounge, Trine Ballestad Associate Professor t.b.rounge@farmasi.uio.no bioinformatics, cancer, biomarkers