Personer med emneord «Ecology»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Addisu Mekonnen Kassie Mekonnen Kassie, Addisu Researcher addisu.mekonnen@ibv.uio.no Conservation biology, Behavioral ecology, Ecology, Forest conservation and management, Habitat fragmentation, Bamboo, Habitat suitability, Conservation genetics, Human-wildlife conflict, Gastrointestinal parasitic ecology
Bilde av Josefin Titelman Titelman, Josefin Professor +47 22 854501 josefin.titelman@ibv.uio.no Ecology, Marine ecology, Pelagic ecology, Behavioral ecology, Plankton, Zooplankton, Jellyfish
Bilde av Tilde Katrina Slotte Hjermann Hjermann, Tilde Katrina Slotte PhD student tilde.hjermann@ibv.uio.no Ecology, Red deer, Reindeer, Grazing ecology, Ungulates, Population ecology
Bilde av Ana M. Figueiredo Figueiredo, Ana M. a.m.figueiredo@ibv.uio.no Parasitology, Ecology, One Health, Zoonoses, Wildlife Genetics, Portugal, Spain, Mozambique
Bilde av Sunil Mundra Mundra, Sunil Researcher 22854619 92510337 sunilm@ibv.uio.no Fungi, Ecology, Microbiology, forest, High-throughput sequencing
Bilde av Unni Vik Vik, Unni Post-Doc +47 95996927 unni.vik@bio.uio.no Mycorrhizae, Microbial ecology, Mycology, Bacteria, Fungi, Fungal ecology, Botany, Interactions, Symbiosis, Ecology
Bilde av Anna Nilsson Nilsson, Anna Animal Migration, Evolutionary ecology, Hormones, Life-history evolution, Partial migration, Tagging, Behavioral ecology, Bird migration, Climate change, Climate effects, Ecology, Life history strategies, Ornithology, Population ecology
Bilde av Kjartan Østbye Østbye, Kjartan Conservation genetics, Divergence: neutral and adaptive, Ecological genomics, Evolutionary Ecology, Foraging ecology, Historic DNA, Local adaptation, Parallel evolution, Phenotypic integration, Reproductive isolation, Adaptation, Ancient DNA, Ecology, Evolutionary biology, Fish, Hybridization, Microsatellite, Mitochondrial DNA, Molecular ecology, Molecular evolution, Phylogenetics, Population genetics
Bilde av Rebecca E. Holt Holt, Rebecca E. Researcher +47-22854577 r.e.holt@ibv.uio.no Mechanistic Modelling, Ecology, Behaviour, Climate Change, Fisheries, Fish IBM, Population Modelling, Evolution, Statistics, Cod
Bilde av Luis Cadahía Cadahía, Luis Guest luis.cadahia@bio.uio.no Quantitative genetics, Climate Change, Conservation biology, Conservation genetics, Adaptation, Molecular ecology, Phenology, Ecology, Migration, Population genetics, Evolutionary Ecology, Birds
Bilde av Boris Valentijn Schmid Schmid, Boris Valentijn Researcher b.v.schmid@ibv.uio.no Plague, Ecology, Rodents, History, Epidemiology, Ancient DNA, Evolution, China
Bilde av Gry Anita Eriksen Eriksen, Gry Anita 97758827 g.a.eriksen@ibv.uio.no Ecology, Wildlife management, Conservation, Biodiversity, Evolution, Primatology, Behaviour, Adaptation, Climate change
Bilde av Lars Lindsø Lindsø, Lars Doctoral Research Fellow lars.lindso@ibv.uio.no Population Ecology, climate change ecology, tick-borne pathogens, Small Mammals, Microsatellite Genotyping, Mesopredators, Spatial Analysis, Ecology
Bilde av Ole Christian Lingjærde Lingjærde, Ole Christian Professor +47 22857964 +47 46636659 46636659 ole@ifi.uio.no Life science, Genomics, Epigenomics, Integrated analyses, Big data, Data mining, Computational biology, Cancer biology, Personalized medicine, Biological markers, Ecology, Cancer evolution, Breast cancer, Lung cancer, Pancreatic cancer, Ovary cancer, Cancer metastasis, Biostatistics, Mathematical modeling, Bioinformatics
Bilde av Ane Victoria Vollsnes Vollsnes, Ane Victoria Researcher +47 22854492 a.v.vollsnes@ibv.uio.no plant physiology, ecology, experimental biology, climate, controlled conditions, phenotypic plasticity, sub-arctic vegetation, tropospheric ozone
Bilde av Leif Asbjørn Vøllestad Vøllestad, Leif Asbjørn Professor +47 22854640 l.a.vollestad@ibv.uio.no Freshwater, Ecology, Evolution, Fish, Population genetics
Bilde av Bente Edvardsen Edvardsen, Bente Professor +47 22857038 +47 47031602 bente.edvardsen@ibv.uio.no Science and technology, Biology, Oceanography, Microbiology, Ecology, Biodiversity, Life sciences, Mikroalgae, Harmful algae, Marine biodiversity
Bilde av Geir Hestmark Hestmark, Geir geir.hestmark@ibv.uio.no Ecology, Evolution, Landscape ecology, Biodiversity, Ecophysiology, High altitude biology, Conservation biology, South and Middle American biota, Fungi, Lichens, Geology, History of science, Philosophy of science
Bilde av Pedro Maria Martin Sanchez Martin Sanchez, Pedro Maria Researcher +47 96713602 p.m.m.sanchez@ibv.uio.no Environmental Microbiology, Fungi, Mycology, Ecology, Indoor fungi, Material deterioration, High-throughput sequencing
Bilde av Stein Fredriksen Fredriksen, Stein Professor +47 22854558 stein.fredriksen@ibv.uio.no Algae, Marine algae, Benthic algae, Kelp forest, Ecology, Seagrass systems, Eelgrass, Biodiversity, Shallow water ecology, Systematics
Bilde av Torben Lode Lode, Torben Postdoctoral Fellow torben.lode@ibv.uio.no Ecotoxicology, Multiple stressors, Marine environmental monitoring, Copepods, Ecology, Life history, Behavioural ecology
Bilde av Aud Else Berglen Eriksen Eriksen, Aud Else Berglen Associate Professor +47 22854688 90793310 a.e.b.eriksen@ibv.uio.no Plant physiology, Ecology, Climate change, Forest pest, Greenhouse tech
Bilde av Tore Slagsvold Slagsvold, Tore +47 22857538 tore.slagsvold@mn.uio.no Behavior, Evolution, Behavioral ecology, Ecology, Ornithology
Bilde av Atle Mysterud Mysterud, Atle Professor +47 22854045 atle.mysterud@ibv.uio.no Animal Migration, Foraging ecology, Life-history evolution, Migration, Partial migration, Plant-herbivore interactions, Ruminants, Ungulate grazing ecology, climate change ecology, Climate effects, Deer, Ecology, Grazing ecology, Large herbivores, Ungulates
Bilde av Glenn-Peter Sætre Sætre, Glenn-Peter Professor +47 22857291 g.p.satre@ibv.uio.no Evolutionary ecology, Evolution, Adaptation, Genetics, Phylogeography, Genomics, Reproductive isolation, Biogeography, Evolutionary genomics, Population genetics, Fungal evolution, Communication, Molecular ecology, Speciation, Molecular evolution, Evolutionary biology, Ecology, Biology, Birds, Ornithology, Sexual selection, Mate choice, Sex chromosomes, Fish, Life science, Behaviour, DNA sequence analysis, Norwegian centres of excellence, Phenology, Life history strategies, Hybridization