Personer med emneord «Feministisk teori»

Navn Telefon E-post Emneord
Brekke, Tone Irene Postdoktor +47-22858743 t.i.brekke@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Litteratur, Romantikken, Feministisk teori, Vitenskapsteori
Führer, Laura Maria Stipendiat +47-22854267 l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 (mob) e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Hamelink, Akke Wendelmoet +47-22858704 a.w.hamelink@stk.uio.no Feministisk teori, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Religion, Narrative studier, Syria, Midtøsten, Kurdere, Disapora, Flyktningstudier
Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@sosgeo.uio.no Demokrati, Ekspertise, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Karlsen, Heidi Stipendiat 92453736 heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Diskursanalyse, Feministisk teori, Nordisk litteratur, Fransk litteratur, Resepsjonsstudier
Orning, Sara Førstelektor (permisjon til 2020) s.e.s.orning@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Historie, Helse, Kropp, Litteratur, Film, Kulturstudier
Skumsnes, Reinert Vikjord Seniorkonsulent +47-22858742 +4795904022 (mob) r.v.skumsnes@stk.uio.no Kropp, Kjønn, Familie, Epistemologi, Ontologi, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Historie, Egyptologi
Sæther, Astrid Førsteamanuensis emeritus +47-22858678 +47-92483828 astrid.sather@ibsen.uio.no Ibsen, Biografi, Feministisk teori, Undervisning
Young, Anna Stipendiat +47-22858946 anna.young@stk.uio.no Litteratur, Amerikansk litteratur, Britisk litteratur, Barn, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Kjønn og litteratur