Personer med emneord «Komparativ politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Bakke, Elisabeth Førsteamanuensis +47 22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Parti, Slovakia, Europa og EU, Elite, Tsjekkia, Nasjonalisme, Sentral-Europa, Visegrád, Komparativ politikk
Baldersheim, Harald Professor emeritus +4791690434 (mob) harald.baldersheim@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Valg og Demokrati, Bypolitikk, Europeisk forvaltning og demokrati, Regionalisering
Bjørklund, Tor Professor emeritus tor.bjorklund@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkeavstemning, Valg, Innvandring, Høyreradikale partier, Nordic
Bølstad, Jørgen Førsteamanuensis +47 22858818 jorgen.bolstad@stv.uio.no Komparativ politikk, Demokrati, Politisk psykologi, Valgadferd, Offentlig opinion, Bayesiansk statistikk, Kvantitativ metode, Årsaksslutninger
Hagtvet, Bernt Professor emeritus 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Heidar, Knut Professor emeritus knut.heidar@stv.uio.no Komparativ politikk, Politiske partier, Norsk politisk historie, Nordic
Hellevik, Ottar Professor emeritus ottar.hellevik@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Verdier, Livskvalitet, Valg og Demokrati, Ulikhet, Opinion, Nordic
Hermansen, Silje Synnøve Lyder Postdoktor +47 22856159 40499107 s.s.l.hermansen@jus.uio.no Komparativ politikk, Juridisk adferd, Lovgivende politikk, EU-domstolen
Hesstvedt, Stine stine.hesstvedt@arena.uio.no Ekspertise, Kvantitativ metode, Komparativ politikk, Politiske holdninger og verdier
Høyland, Bjørn Professor +47 22858598 bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Jupskås, Anders Ravik Nestleder +47 22 85 76 42 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Komparativ politikk, Ekstremisme, Valg og Demokrati, Politiske partier
Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Krogstad, Anne Professor +47 22844394 anne.krogstad@sosgeo.uio.no Kultursosiologi, Sosiologi, Komparativ politikk, Valg og demokrati, Symboler
Rasmussen, Magnus Bergli Postdoktor m.b.rasmussen@stv.uio.no Komparativ politikk, Komparativ politisk økonomi, Økonomiske kriser, Velferdsstat, Fagforeninger, Valgordninger, arbeidstid, partiorganisering, Internasjonale organisasjoner, omfordeling, Ulikhet
Rose, Lawrence E Professor emeritus l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Semb, Anne Julie Dekan +47 22856125 +47 95052318 (mob) +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Stokke, Kristian Professor +47 22855242 +4797014168 (mob) +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Strand, Håvard Førsteamanuensis +47 22855198 havard.strand@stv.uio.no Utviklingsforskning, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Sundsbak, Ragnhild Univ.bibliotekar +47 22854708 ragnhild.sundsbak@ub.uio.no Bibliotek, Statsvitenskap, Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, EndNote, Samfunnsgeografi
Søyland, Martin +47 93662683 martin.soyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, Parlamentarisme, Stortinget, Natural Language Processing
Törnquist, Olle Professor +47 22855328 olle.tornquist@stv.uio.no Sør og Sørøstasia, Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati