Personer med emneord «Marine Ecology»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Joël Durant Durant, Joël Researcher +47-22854078 joel.durant@ibv.uio.no Food web dynamics, climate change ecology, Climate effects, Ecology, Ecophysiology, Fish, Food webs, Marine ecology, Ornithology, Population ecology, Seabirds, Phenology, Russia, USA, South Africa, Nordic
Bilde av Oliver Kersten Kersten, Oliver Doctoral Research Fellow oliver.kersten@ibv.uio.no Population genomics, Conservation, Ancient DNA, Metabarcoding, Marine ecology, Seabirds, Zooplankton
Bilde av Kristina Øie Kvile Kvile, Kristina Øie Postdoctoral Fellow - Centre for Ecological and Evolutionary Synthesis +47-22859012 k.o.kvile@ibv.uio.no Arctic, Climate change, Zooplankton, Marine ecology, Pelagic ecology, Barents Sea, Copepods, Russia, Nordic, Ecological statistics, Trophic interactions
Bilde av Øystein Langangen Langangen, Øystein Researcher +47-22854648 oystein.langangen@ibv.uio.no Ecology, Marine ecology, Russia, USA
Bilde av Geir Ottersen Ottersen, Geir Senior Scientist (employed by IMR) 410 47 374 41047374 41047374 geir.ottersen@ibv.uio.no Atlantic cod, Fisheries oceanography, climate change, climate change ecology, Climate effects, Ecological regime shifts, Marine ecology, Marine spatial planning, Oceanography, Pelagic ecology, Population dynamics, Population ecology, Nordic, USA, Russia
Bilde av Leif Christian Stige Stige, Leif Christian Researcher +47-22854608 l.c.stige@ibv.uio.no Population dynamics. China, Ecological statistics, Marine ecology, Trophic interactions, Climate effects, Food web dynamics, Pelagic ecology, Biology, Fisheries oceanography, Arctic and alpine ecosystems, Atlantic cod, Copepods, Nordic, USA, Fish, Russia
Bilde av Josefin Titelman Titelman, Josefin Professor +47 22 854501 josefin.titelman@ibv.uio.no Ecology, Marine ecology, Plankton, Jellyfish, Pelagic ecology, Behavioral ecology, Zooplankton
Bilde av Jason Whittington Whittington, Jason Researcher 91747132 +47.917.47.132 jason.whittington@ibv.uio.no Seabirds, Life history strategies, Climate adaptation, Ornithology, Behaviour, Atlantic cod, Sexual selection, climate change ecology, Birds, Marine ecology, Conservation biology, Mate choice, Adaptation, Time series analysis, Population dynamics, Animal physiology, Behavioral ecology