Personer med emneord «Norge»

Navn Telefon E-post Emneord
Barrott, Tyler Stipendiat tyler.barrott@sum.uio.no Afrika, Bedriftsengasjement i utviklingspolitikk, Bistand, CSR, Energi, Norge, Olje og gass, Tanzania, utviklingspolitikk, virksomhetskommunikasjon
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47 22844128 90050293 t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Klima, Kultur, Identitet, Norge, Australia, Indiske Hav, Karibia
Lefkaditou, Ageliki Forsker ageliki.lefkaditou@medisin.uio.no Vitenskapshistorie og filosofi, Medisinhistorie, Rase og eugenikk, Nasjon og nasjonalisme, Hellas, Norge, Museer og museologi, Antropologihistorie, Filosofi av økologi
Liu, Fengshu Professor +47 22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Slektskap, familie, arv, natur/kultur, naturforvaltning, materiell kultur, Norden, Norge
Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 +4797149914 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Winther, Tanja Professor og leder Include +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, elektrisitet, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge