Personer med emneord «Pedagogikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Afshin, Parisa Stipendiat +47 22858326 parisa.afshin@iped.uio.no Pedagogikk, Entreprenørskap, Organisasjonsteori, Innovasjon
Amundrud, Anja Stipendiat +47 22840720 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Andreassen, Ingvild Solberg i.s.andreassen@khm.uio.no pedagogikk
Araos Moya, Andres Arturo Stipendiat +47 22856635 a.a.a.moya@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, ICT
Arnseth, Hans Christian Professor +47-22855348 +47-92245443 (mob) h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Baek, Chanwoong Postdoktor +47 22850452 chanwoong.baek@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Utdanningspolitikk
Bastiansen, Siri Sofie Vasrud Stipendiat +47 22858578 s.s.v.bastiansen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning, Klasseromsforskning, Dialogisk læring
Beck, Eevi Elisabeth Professor +47 22854259 e.e.beck@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, vitenskaps- og kunnskapssosiologi
Bibi, Afshan Stipendiat +47 22854131 afshan.bibi@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvalitativ metodologi
Bjerknes, Audun Seniorrådgiver og regissør 92205729 92205729 (mob) +4792205729 audun.bjerknes@link.uio.no Regi, Foto, Film/videoproduksjon, Dokumentarfilm, Pedagogikk, Læringsteknologi, Digitale medier, MOOC, digitale læringsomgivelser
Bostad, Inga Professor +47 22842035 +47 93085191 (mob) inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Den nordiske utdanningsmodellenEx.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Brandenberger, Isabel Alexandra Stipendiat +47 22855381 i.a.brandenberger@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring
Brock-Utne, Birgit Professor emeritus +47-22855394 birgit.brock-utne@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale studier
Bråten, Ivar Professor +47 22855282 ivar.braten@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Damsa, Crina Førsteamanuensis +47 22840725 crina.damsa@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Student-sentrert læring, Pedagogikk, Høyere utdanning
Dolonen, Jan Arild Senioringeniør +47 22840727 +47 40202461 j.a.dolonen@uv.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Læringsanalyse
Engelsen, Britt Ulstrup Professor emeritus +47-22855281 b.u.engelsen@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Erstad, Ola Professor +47 22855216 +47 92421396 (mob) ola.erstad@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Skoleutvikling, Formell og uformell læring
Esterhazy, Rachelle Postdoktor +47 22858113 rachelle.esterhazy@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning
Frøytlog, Jo Inge Johansen j.i.j.froytlog@iped.uio.no Kvantitativ metodologi, Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Digitale læringsomgivelser, Kvalitativ metodologi
Gilje, Øystein Professor +47 22858186 41217141 oystein.gilje@uv.uio.no Pedagogikk, Barn og ungdoms utdanningsforløp, IKT og læring, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst
Grande, Germán García Stipendiat +47 22855303 +47-46788674 g.g.grande@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Metode
Grøttum, Per Professor +47 22852457 +47 92023009 (mob) per@medisin.uio.no E-læring, Føtal biometri, Digital eksamen, Pedagogikk
Grøver, Vibeke Professor +47 22857601 vibeke.grover@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker
Hagen, Åste Marie Mjelve Førsteamanuensis +47 22857025 ammhage@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Språk og leseforståelse, Språkutvikling, barnehage, Rådgivning
Hasu, Mervi Anneli Førsteamanuensis +47 22854336 m.a.hasu@iped.uio.no Arbeidslivslæring, Pedagogikk
Haverkamp, Ymkje Elisabeth Stipendiat +47 22858130 y.e.haverkamp@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kvalitativ metodologi
Hegna, Kristinn Professor +47 22840711 +47 41445341 kristinn.hegna@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Identitet, Kjønn, Etnisitet, Seksualitet, Sosial ulikhet og utdanning, Yrkesfag, Overganger, Kvalitativ metodologi, Kvantitative utdanningsanalyser
Hogstad, Kjetil Horn Universitetslektor +47 22844883 k.h.hogstad@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Danning, Ontologi
Hohr, Hansjörg Professor emeritus hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Hontvedt, Magnus Førsteamanuensis +47 93653245 magnus.hontvedt@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Høyere utdanning
Hörmann, Bernadette Postdoktor +47 22858151 bernadette.hormann@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Didaktikk, Danning
Jarning, Harald Førsteamanuensis +47 22856283 harald.jarning@iped.uio.no Didaktikk, Pedagogikk, Lærerutdanning, Utdanningshistorie
Jenset, Inga Staal Førsteamanuensis 22855042 98853440 (mob) i.s.jenset@ils.uio.no Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning, Praksis, Pedagogikk, Fagdidaktikk, Klasseromsforskning
Jordell, Karl Øyvind Professor emeritus +47 98478054 k.o.jordell@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning
Jornet Gil, Alfredo Professor +47 22840146 +4795156142 (mob) 95156142 a.j.gil@ils.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Meningsdanning, Læringskontekst, Blandede virkeligheter
KIeven, Thor Arnfinn Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 t.a.kleven@iped.uio.no Kvalitativ metodologi, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning, Kvantitativ metodologi
Kaliisa, Rogers Stipendiat +47 22845318 rogers.kaliisa@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Digitale læringsomgivelser
Karseth, Berit Professor +47 22855292 berit.karseth@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Klee, Samuel Stipendiat +47 22854968 samuel.klee@ilos.uio.no Environmental Humanities, Environmental History, 20th Century, American Studies, Labour, Pedagogikk, Food Studies, Anthropocene, immigration, Immigrasjon og etnisitet, Global history, German language, History of Religion, History, Landscape, Landbrukshistorie, Animal Studies
Klette, Kirsti Professor +47 22855285 +47 93446608 (mob) kirsti.klette@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk, Klasseromsforskning, Videoanalyse, Læringsutbytte
Kluge, Anders Forsker +47 22840710 anders.kluge@iped.uio.no Interaksjonsdesign, IKT og læring, Pedagogikk
Knoph, Rebecca Stipendiat +47 22857802 rebecca.knoph@iped.uio.no Pedagogikk, Kvantitativ metodologi, Språkutvikling, Testutvikling, Item Response Theory
Kornberg Skjeflo, Mikkel Rådgiver +47 22855354 22855354 m.k.skjeflo@link.uio.no MOOC (Massive Open Online Courses), Futurelearn, Canvas Instructure, Kurs, Rådgivning, Blended Learning, Nettbasert undervisning, Fleksibel utdanning, Didaktikk, Pedagogikk
Kucherenko, Svitlana Stipendiat +47 22840854 svitlana.kucherenko@iped.uio.no Språk og leseforståelse, Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Lackner, Elisabeth Josefine Stipendiat +47 22854012 +47 97734619 (mob) e.j.lackner@iped.uio.no Høyere utdanning, Utdanningsreformer, Pedagogikk, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner
Larsen, Jesper Eckhardt Førsteamanuensis +47 22844711 j.e.larsen@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningshistorie, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Latini, Natalia Stipendiat +47 22857033 natalia.latini@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Digitale læringsomgivelser
Lekhal, Ratib Førsteamanuensis +47 22855528 ratib.lekhal@iped.uio.no Pedagogikk, Barnehage, Sosioemosjonell utvikling
Lervåg, Arne Ola Professor +47 22844701 a.o.lervag@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker, Pedagogikk
Lie, Elin Rødahl Stipendiat +47 22855607 e.r.lie@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi, Likestilling
Litherland, Kristina Stipendiat +47 22840915 kristina.litherland@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring
Liu, Fengshu Professor +47 22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Løvli, Benedikte Margit Fagkonsulent +47 22851631 b.m.lovli@nhm.uio.no barnehage, formidling, Klimahuset, pedagogikk
Maassen, Peter Professor +47 22844122 peter.maassen@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk
Mäkitalo, Åsa Professor +47 22855033 asa.makitalo@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslisvlæring, Profesjonskunnskap
Mørch, Anders Professor +47 22840713 +4748021736 (mob) +47-48021736 anders.morch@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Læring gjennom design, Samarbeidslæring, Sosioteknisk design, Læringsanalyse, Forskerutdanning
Nerland, Monika Bærøe Professor +47 22858172 m.b.nerland@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Profesjonsutdanning, Høyere utdanning, Arbeidslivslæring, Kunnskapspraksiser
Nesje, Katrine Førsteamanuensis +4795769090 (mob) 22857612 / 004795769090 katrine.nesje@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk
Nomat, Dilman Stipendiat +47 22854125 dilman.nomat@iped.uio.no Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Omland, Maren Stipendiat +47 22840714 maren.omland@iped.uio.no Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Digitale læringsomgivelser, Norskdidaktikk
Oswald, Emily C Stipendiat +47- 22840732 e.c.oswald@iped.uio.no Pedagogikk, Museum, Digitale læringsomgivelser, Digitalt kulturvern
Pettersen, Kenneth Stipendiat +47 22859119 kenneth.pettersen@iped.uio.no Pedagogikk, Lek, Digitale læringsomgivelser, Barnehagebarn
Rasmussen, Ingvill Professor +47 22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Rogde, Kristin Postdoktor +47 22857822 kristin.rogde@iped.uio.no Pedagogikk, Språkutvikling og språkvansker, Leseforståelse
Rydland, Veslemøy Professor +47 22844776 veslemoy.rydland@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Språk og kommunikasjon, Leseforståelse og tekstbasert læring, Tospråklig utvikling, Rådgivning, Innovasjon, Sosioemosjonell utvikling
Sadorge, Christopher Stipendiat +47 22858053 christopher.sadorge@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, Digitalisering
Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47 22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningsreformer, Organisering og styring av utddanning, Sammenliknende utdanningspolitikk, Læreplanstudier, Undervisning, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Skåland, Gro Stipendiat +47 22858652 gro.skaland@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Interaksjonsanalyse, Meningsdanning, Læringskontekst, Multimodalitet
Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47 22844408 +47 91350516 (mob) t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonelt ansvar, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Solli, Anne Postdoktor +47 22857753 +46-761188757 anne.solli@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser
Steier, Rolf Professor II 90692626 rolf.steier@iped.uio.no Pedagogikk, Læringsarenaer, Teknologibasert læring, Design, Interaksjon
Steiner-Khamsi, Gita Professor II gita.steiner-khamsi@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerrollen, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Stensaker, Bjørn Professor og leder av LINK +47-22844472 +47-99707913 (mob) bjorn.stensaker@iped.uio.no Pedagogikk, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Høyere utdanning, Utdanningsreformer, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Rådgivning og innovasjon, IKT og læring
Strand, Mette Førstekonsulent +47 22845607 mette.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Studieadministrasjon, Bachelor i pedagogikk
Strand, Torill Professor +47 22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Semiotikk, Diskursanalyse, Retorikk, Danning, Demokratisering, Kosmopolitisme, Globalt medborgerskap
Straume, Ingerid Førstebibliotekar +47 22844269 ingerid.straume@ub.uio.no Bibliotek, Akademisk skriving, Veiledning, Pedagogikk, Bærekraftig utvikling, Tverrfaglighet, Pedagogisk filosofi
Strømsø, Helge Ivar Professor +47 22858188 h.i.stromso@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Leseforståelse og tekstbasert læring
Sundby, Anniken Hotvedt Stipendiat +47 22856627 +47-99330742 a.h.sundby@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Norskfaget
Sutphen, Mary Professor +47 22858007 mary.sutphen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Universitetspedagogikk
Tveit, Sverre Postdoktor +47 22858277 +47 41545503 (mob) sverre.tveit@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningspolitikk, Vurdering, Komparative og internasjonale studier
Ulvund, Stein Erik Professor +47 22854252 s.e.ulvund@iped.uio.no Pedagogikk, Barn i risiko, Forebygging, Longitudinell læring, Psykisk helse, Relasjonsteori, Tidlig intervensjon
Wahl, Hedda Novang Stipendiat +47 22852897 h.n.wahl@iped.uio.no Pedagogikk, Matematikkvansker, Spesialundervisning, Utviklingspsykologi
Wittek, Anne Line Professor, stedfortredende leder og undervisningsleder +47 22858515 a.l.wittek@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonsutdanning, Veiledning, Sosiokulturell teori, Skrivepedagogikk, Lærerutdanning
Yang, Junyi Stipendiat +47 22840952 junyi.yang@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kina
de Lange, Thomas Førsteamanuensis +47 22858558 t.de.lange@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Aktivitetsteori, interaksjonsanalyse, Universitetspedagogikk
de Leon Born, Victoria Stipendiat v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering
Øzerk, Kamil Professor +47 22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Læringsutbytte, Utdanningsreformer, Tilpasset og inkluderende opplæring, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier