Personer med emneord «Russia»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicolas Dupont Dupont, Nicolas Postdoctoral Fellow nicolas.dupont@ibv.uio.no Environmental changes, Population modelling, Zooplankton ecology, Behavioural modelling, Russia, USA, Statistical modelling
Bilde av Joël Durant Durant, Joël Researcher +47-22854078 joel.durant@ibv.uio.no Food web dynamics, climate change ecology, Climate effects, Ecology, Ecophysiology, Fish, Food webs, Marine ecology, Ornithology, Population ecology, Seabirds, Phenology, Russia, USA, South Africa, Nordic
Bilde av Dino Karabeg Karabeg, Dino Associate Professor +47-22852702 41292049 dino@ifi.uio.no Russia, Global South
Bilde av Kenneth Hvistendahl Karlsen Karlsen, Kenneth Hvistendahl Professor +47-22855948 kennethk@math.uio.no Mathematics, Partial Differential Equations, China, Brazil, Russia, USA
Bilde av Kristina Øie Kvile Kvile, Kristina Øie Postdoctoral Fellow - Centre for Ecological and Evolutionary Synthesis +47-22859012 k.o.kvile@ibv.uio.no Arctic, Climate change, Zooplankton, Marine ecology, Pelagic ecology, Barents Sea, Copepods, Russia, Nordic, Ecological statistics, Trophic interactions
Bilde av Øystein Langangen Langangen, Øystein Researcher +47-22854648 oystein.langangen@ibv.uio.no Ecology, Marine ecology, Russia, USA
Bilde av Wojciech J. Miloch Miloch, Wojciech J. Professor +47-22856014 w.j.miloch[ ]fys.uio.no plasma physics, numerical modeling, space physics, waves, Complex systems, numerical methods, Japan, Russia
Bilde av Geir Ottersen Ottersen, Geir Visiting Researcher +47-22857288 geir.ottersen@ibv.uio.no Marine ecology, Nordic, climate change, Population dynamics, Marine spatial planning, USA, Pelagic ecology, Population ecology, Ecological regime shifts, Fisheries oceanography, Oceanography, Atlantic cod, climate change ecology, Climate effects, Russia
Bilde av Nils Chr. Stenseth Stenseth, Nils Chr. Professor +47-22854584 n.c.stenseth@mn.uio.no Life sciences, China, India, Japan, Russia, USA, Canada, Nordic, Global South
Bilde av Leif Christian Stige Stige, Leif Christian Researcher +47-22854608 l.c.stige@ibv.uio.no Population dynamics. China, Ecological statistics, Marine ecology, Trophic interactions, Climate effects, Food web dynamics, Pelagic ecology, Biology, Fisheries oceanography, Arctic and alpine ecosystems, Atlantic cod, Copepods, Nordic, USA, Fish, Russia
Bilde av Nadezda Vasilyeva Vasilyeva, Nadezda nadezda.vasilyeva@ibv.uio.no Russia, Population dynamics, Monitoring, Nonlinear dynamics, Ecosystems, Soil fertility, Express-methods, Mathematical modeling, Soil organic matter, Soil structure