Personer med emneord «Russia»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Wojciech J. Miloch Miloch, Wojciech J. Professor +47-22856014 w.j.miloch[ ]fys.uio.no plasma physics, numerical modeling, space physics, waves, Complex systems, numerical methods, Japan, Russia
Bilde av Nicolas Dupont Dupont, Nicolas Forsker nicolas.dupont@ibv.uio.no Environmental changes, Population modelling, Zooplankton ecology, Behavioural modelling, Russia, USA, Statistical modelling
Bilde av Dino Karabeg Karabeg, Dino Associate Professor +47 22852702 +4741292049 dino@ifi.uio.no Russia, Global South
Bilde av Kenneth Aksel Hvistendahl Karlsen Karlsen, Kenneth Aksel Hvistendahl Professor +47 22855948 kennethk@math.uio.no Mathematics, Partial Differential Equations, China, Brazil, Russia, USA
Bilde av Joël Durant Durant, Joël Forsker +47 22854078 joel.durant@ibv.uio.no Food web dynamics, climate change ecology, Climate effects, Ecology, Ecophysiology, Fish, Food webs, Marine ecology, Ornithology, Population ecology, Seabirds, Phenology, Russia, USA, South Africa, Nordic
Bilde av Leif Christian Stige Stige, Leif Christian Forsker +47 22854608 l.c.stige@ibv.uio.no Population dynamics. China, Ecological statistics, Marine ecology, Trophic interactions, Climate effects, Food web dynamics, Pelagic ecology, Biology, Fisheries oceanography, Arctic and alpine ecosystems, Atlantic cod, Copepods, Nordic, USA, Fish, Russia
Bilde av Øystein Ole Gahr Langangen Langangen, Øystein Ole Gahr Associate Professor +47 22854648 o.o.g.langangen@ibv.uio.no Ecology, Marine ecology, Russia, USA
Bilde av Geir Ottersen Ottersen, Geir Senior Scientist (employed by IMR) 410 47 374 41047374 41047374 geir.ottersen@ibv.uio.no Atlantic cod, Fisheries oceanography, climate change, climate change ecology, Climate effects, Ecological regime shifts, Marine ecology, Marine spatial planning, Oceanography, Pelagic ecology, Population dynamics, Population ecology, Nordic, USA, Russia
Bilde av Nils Chr. Stenseth Stenseth, Nils Chr. Professor +47-22854584 n.c.stenseth@mn.uio.no Life sciences, China, India, Japan, Russia, USA, Canada, Nordic, Global South
Bilde av Kristina Øie Kvile Kvile, Kristina Øie Postdoctoral Fellow - Centre for Ecological and Evolutionary Synthesis +47-22859012 k.o.kvile@ibv.uio.no Arctic, Climate change, Zooplankton, Marine ecology, Pelagic ecology, Barents Sea, Copepods, Russia, Nordic, Ecological statistics, Trophic interactions