Personer med emneord «Simulations»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Sayan Adhikari Adhikari, Sayan Postdoctoral Fellow sayan.adhikari@fys.uio.no plasma physics, Space Physics, Simulations, modelling
Bilde av Helle Bakke Bakke, Helle Doctoral Research Fellow helle.bakke@astro.uio.no Solar Physics, Solar Corona, Solar Chromosphere, Simulations, Observations
Bilde av Mats Carlsson Carlsson, Mats Professor +47-22856536 mats.carlsson@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Simulations, Computational Astrophysics, Solar Chromosphere, IRIS, Japan, USA, Nordic
Bilde av Frederik Clemmensen Clemmensen, Frederik Doctoral Research Fellow frederik.clemmensen@astro.uio.no Simulations, Computational Astrophysics, Solar Physics, Astronomy and Astrophysics
Bilde av Ismael Ferrero Ferrero, Ismael Postdoctoral Fellow ismael.ferrero@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Cosmology, Simulations, Euclid, Computational Astrophysics
Bilde av David Fonseca Mota Fonseca Mota, David Professor +47 22857581 d.f.mota@astro.uio.no Gravitational Waves, LISA, Astronomy and Astrophysics, Cosmology, High Energy Physics, Modified Gravity Theories, Simulations, Euclid, Computational Astrophysics
Bilde av Lars Frogner Frogner, Lars Doctoral Research Fellow lars.frogner@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Simulations, Computational Astrophysics
Bilde av Unni Fuskeland Fuskeland, Unni Senior Engineer +47 22857006 unnif@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Cosmology, Cosmic Microwave Background (CMB), Space based observations, Simulations, Computational Astrophysics
Bilde av Stian Thomas Heimdal Hartman Hartman, Stian Thomas Heimdal Doctoral Research Fellow s.t.h.hartman@astro.uio.no Cosmology, Dark Matter, Simulations, Hydrodynamics
Bilde av Maren Charlotte Lithun Lithun, Maren Charlotte Head Engineer m.c.lithun@fys.uio.no Mechanics, Prototyping, Simulations, CAD
Bilde av Nancy Narang Narang, Nancy Postdoctoral Fellow +47 96673537 nancy.narang@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Simulations, Solar Chromosphere, Solar Corona, Swedish Solar Telescope (SST), ALMA, IRIS, Hinode, Solar Dynamics Observatory
Bilde av Daniel Elias Nóbrega Siverio Nóbrega Siverio, Daniel Elias d.e.n.siverio@astro.uio.no Solar Physics, Plasma Physics, Solar Corona, Solar Chromosphere, Computational Astrophysics, Simulations
Bilde av Tiago Pereira Pereira, Tiago Associate Professor +47 22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Computational Astrophysics, Solar Chromosphere, Spicules, IRIS, Hinode, Simulations
Bilde av Sladana Radinovic Radinovic, Sladana Doctoral Research Fellow sladana.radinovic@astro.uio.no Cosmology, Astronomy and Astrophysics, Computational Astrophysics, Simulations, Euclid
Bilde av Samiran Sen Sen, Samiran Doctoral Research Fellow samiran.sen@kjemi.uio.no Molecular biology, Molecular dynamics, Method Development, Chemistry, Simulations, bio-molecular systems
Bilde av Sijing Shen Shen, Sijing Associate Professor +47 22856547 sijing.shen@astro.uio.no Galaxies, Galaxy formation, Intergalactic Medium, Cosmology, Simulations, Feedback, Radiative processes
Bilde av Mikolaj Szydlarski Szydlarski, Mikolaj Senior Engineer +47 22856087 +33 643 494 898 mikolaj.szydlarski@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, HPC, Applied Mathematics, Simulations, CMB
Bilde av Sven Wedemeyer Wedemeyer, Sven Associate Professor +47 22856520 sven.wedemeyer@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Simulations, Computational Astrophysics, Solar Chromosphere, Stars, Extrasolar Planets, Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA), Nordic Optical Telescope
Bilde av Fabio Balthasar Zeiser Zeiser, Fabio Balthasar Forsker +4740319061 f.b.zeiser@fys.uio.no radiation physics, nuclear physics, nuclear structure, gamma, Bayesian Statistics, Simulations, fission, Bayesian inference