Personer med emneord «Språkfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasen, Solveig Forsker +47 22855726 +47 9008 4465 solveig.aasen@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Språkfilosofi, Estetikk, Metafysikk
Bostad, Inga Professor +47 22842035 +47 93085191 (mob) inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Ex.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Falkum, Ingrid Lossius Førsteamanuensis +47 22844838 i.l.falkum@ifikk.uio.no Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk, Kommunikasjon, Språkfilosofi, Utviklingspsykologi
Fritz, Peter Professor peter.fritz@ifikk.uio.no Filosofi, Filosofisk logikk, Metafysikk, Språkfilosofi
Gjelsvik, Olav Professor +47 22856976 olav.gjelsvik@ifikk.uio.no Filosofi, Erkjennelsesteori, Metafysikk, Språkfilosofi, Handlingsfilosofi, Bevissthetsfilosofi, Vitenskapsfilosofi
Jorem, Sigurd Stipendiat +47 46636776 (mob) 46636776 sigurd.jorem@ifikk.uio.no Filosofi, Conceptual Engineering, Språkfilosofi, Metode
Linnebo, Øystein Professor +47 22856961 +47 46660036 (mob) oystein.linnebo@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Metafysikk, Språkfilosofi, Frege
Mjaaland, Marius Timmann Professor +47 22850341 +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Religionsfilosofi, fenomenologi, språkfilosofi, sekularisme
Ramberg, Bjørn Torgrim Professor +47 22841673 +47 91742234 (mob) b.t.ramberg@csmn.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Språkfilosofi, Rasjonalitet, Normativitet
Sæbø, Kjell Johan Professor 22855271 +47-47840234 k.j.sabo@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Språkfilosofi