Personer med emneord «USA»

Navn Telefon E-post Emneord
Bjøro, Trine Professor +47-22935906 +47-95179192 (mob) trine.bjoro@medisin.uio.no Thyroiea, Immunoassay, Kreftmarkører/Tumormarkører, Endokrinologi, USA
Broch, Tuva Beyer Førstelektor t.b.broch@sai.uio.no Psykologisk antropologi, personsentrert etnografi, emosjoner, ulikhet, natur/friluftsliv, barn og unge/oppvekst, Norge (Oslo), USA
Fredvik, Terje Senioringeniør +47-22856508 99705109 terje.fredvik@astro.uio.no Programmering, SPICE, Solar Orbiter, IT-støtte til forskning, Mac, Brukerstøtte, Lokal-IT, Hinode, IRIS, Rombaserte observasjoner, Japan, USA, Spania, Frankrike, England, Astronomi og astrofysikk, Solfysikk
Hersleth, Hans-Petter Førstelektor +47-22854631 +47-41333126 (mob) h.p.hersleth@ibv.uio.no strukturbiologi, proteinstruktur, biokjemi, proteinkrystallografi, spektroskopi, diffraksjon, Livsvitenskap, synkrotron, USA
Luccarelli, Mark Førsteamanuensis +47-22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Lundblad, Michael Professor +47-22856007 michael.lundblad@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Amerikansk litteratur, Dyrestudier, Animalitetsstudier, Funksjonshemming, Sykdom, Biopolitikk, Posthumanisme, Kulturstudier, Kritisk teori, Litteraturteori, USA, Nord-amerika
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Utenrikspolitikk, USA, krig og konflikt, vitenskapshistorie, Samtidshistorie, norgeshistorie, verdenshistorie
Pereira, Tiago Førsteamanuensis +47-22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk litteratur, Tegneserier, Queer teori, Kritisk raseteori
Skodvin, Tora Professor +47-22855166 tora.skodvin@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, Amerikansk klima- og energipolitikk, FNs klimapanel, Ikke-statlige aktører i internasjonal miljøforvaltning, USA
Stephens, Randall J. Professor +47-22856720 r.j.stephens@ilos.uio.no Amerikanske studier, Amerikansk sosialhistorie, USA, Engelsk, Politisk historie, Religion og politikk, Miljøhistorie, Miljøhumaniora, Religionshistorie, Populærmusikk, Populærkultur, Britiske studier
Vik, Hanne Hagtvedt Førsteamanuensis +47-22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Wehus, Ingunn Kathrine Førsteamanuensis +47-22854451 i.k.wehus@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, kosmologi, kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), component separation, intensity mapping, India, Japan, Sør-Afrika, Canada, USA, COMAP, SPIDER, PASIPHAE, LiteBIRD, Planck