Personer med emneord «legemidler»

Navn Telefon E-post Emneord
Bergan, Stein Professor II +47 23071082 +47 93266214 (mob) 93266214 stein.bergan@farmasi.uio.no Farmakologisk monitorering, TDM, Immunfarmakologi, Farmakogenetikk, Farmakokinetikk, Legemidler, Klinisk farmasi, Kliniske studier
Blix, Hege Salvesen Professor II +47 22840777 +47 47307551 (mob) h.s.blix@farmasi.uio.no Klinisk farmasi, Legemidler, Legemiddelepidemiologi, Antibiotika, Antibiotikaresistens
Buer, Jonas Kure Postdoktor +47 22858262 +47 40453367 (mob) j.k.buer@sai.uio.no Medisinsk antropologi, legemidler, sykdom, kunnskap
Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Gundersen, Lise-Lotte Professor +47 22857019 +47 93083692 (mob) l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Halvorsen, Trine Grønhaug Professor +47 22855735 +47 41668197 (mob) t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Kristensen, Solveig Dekan +47 22854218 +47 40286574 (mob) solveig.kristensen@mn.uio.no Life science, Farmasi, Legemidler, Legemiddelteknologi, Legemiddelformulering, Legemiddelstabilitet, Lysstabilitet, Fotodynamisk terapi, Radiofarmasi, Nanoteknologi
Lunde, Ngoc Nguyen Postdoktor +47 48036769 (mob) n.n.lunde@farmasi.uio.no Farmakologi, Celle- og molekylærbiologi, Legemidler, Farmasi, Onkologi/kreft, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Cathepsiner, Legumain, Cystatin
Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47 22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Rosvold, Elin Olaug Prodekan for medisinstudiet +47 93265327 (mob) e.o.rosvold@medisin.uio.no Utdanning, allmennmedisin, forskerskole, IKT i undervisning, legemidler, forskrivning, helseforskning
Solberg, Rigmor Professor +47 22857514 rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmasi, Legemidler, Cellebiologi, Molekylærbiologi, Biokjemi, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Kreft, Osteoporose, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Proteolyse, Cysteinproteaser, Legumain, Cathepsiner, Cystatin
Sredic, Bojana Avdelingsingeniør +47 22840559 +47 92534307 (mob) bojana.sredic@ncmm.uio.no Laboratoriearbeid, Metal homeostasis, Legemidler, Sykdom
Trønnes, Johanne Naper Stipendiat +47 91119187 (mob) +47-22855571 j.n.tronnes@farmasi.uio.no Legemidler, svangerskap
Tønnesen, Hanne Hjorth Professor +47 22856593 +47 93030435 (mob) h.h.tonnesen@farmasi.uio.no Life science, Farmasi, Legemiddelteknologi, Legemiddelformulering, Fotodynamisk terapi, Legemiddelstabilitet, Lysstabilitet, Nanoteknologi, Legemidler
Åsberg, Anders Professor II +47 22856559 +47 22712773 (mob) anders.asberg@farmasi.uio.no Legemidler, Farmakologi, Farmakokinetikk, Transplantasjon, Legemiddelinteraksjoner, Transportører, Populasjonsmodellering, Kliniske studier