Personer med emneord «plasma physics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lasse Clausen Clausen, Lasse Professor +47 22855661 lasse.clausen@fys.uio.no Space Plasma Physics, Plasma Physics, Space Weather, 4DSpace, Machine Learning
Díaz Baso, Carlos José Postdoctoral Fellow c.j.d.baso@astro.uio.no Solar Chromosphere, Radiative processes, deep learning, plasma physics, Solar Physics
Bilde av Florine Enengl Enengl, Florine Doctoral Research Fellow florine.enengl@fys.uio.no 4DSpace, Plasma physics, Space Physics, Space Weather
Bilde av Per Høeg Høeg, Per Professor Emeritus +47 48595900 +47 48595900 per.hoeg@fys.uio.no Space physics, plasma physics, ionosphere, magnetosphere, waves and instabilities, turbulence
Bilde av Daria Kotova Kotova, Daria Researcher daria.kotova@fys.uio.no Space Physics, plasma physics, Space Weather, ionosphere, GNSS, Modelling and simulation, Aurora
Bilde av Daria Kotova Kotova, Daria Forsker daria.kotova@fys.uio.no Space Physics, plasma physics, Space Weather, ionosphere, GNSS, Modelling and simulation, Aurora
Bilde av Wojciech J. Miloch Miloch, Wojciech J. Professor +47-22856014 w.j.miloch[ ]fys.uio.no plasma physics, numerical modeling, space physics, waves, Complex systems, numerical methods, Japan, Russia
Bilde av Daniel Elias Nóbrega Siverio Nóbrega Siverio, Daniel Elias Guest researcher Solar Physics, Plasma Physics, Solar Corona, Solar Chromosphere, Computational Astrophysics, Simulations
Bilde av Hans Laszlo Pecseli Pecseli, Hans Laszlo h.l.pecseli@fys.uio.no plasma physics, space physics, turbulence, waves, instabilities, fluid mechanics, marine biology
Bilde av Nicolas Aurelien Corentin Poirier Poirier, Nicolas Aurelien Corentin Postdoctoral Fellow n.a.c.poirier@astro.uio.no Solar Physics, plasma physics, Computational Astrophysics, Atomic Physics, nuclear physics