Deltakere i Kosmologi

Navn Telefon E-post Emneord
Hans Kristian Kamfjord Eriksen Professor +47 22858454 h.k.k.eriksen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Frode Kristian Hansen Professor +47 22856516 f.k.hansen@astro.uio.no Kosmologi, Astronomi og astrofysikk
Ingunn Kathrine Wehus Professor +47 22854451 i.k.wehus@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, kosmologi, kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), component separation, intensity mapping, India, Japan, Sør-Afrika, Canada, USA, COMAP, SPIDER, PASIPHAE, LiteBIRD, Planck
Sijing Shen Førsteamanuensis +47 22856547 sijing.shen@astro.uio.no Galakser, Simuleringer, Strukturdannelse
Per Barth Lilje Instituttleder +47 22856517 +47 91869472 p.b.lilje@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Planck, Euclid, Strukturdannelse, Rombaserte observasjoner, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
David Fonseca Mota Professor +47 22857581 d.f.mota@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Claudia Cicone Førsteamanuensis +47 22856515 claudia.cicone@astro.uio.no
Hans Arnold Winther Førsteamanuensis +47 22857525 h.a.winther@astro.uio.no
Øystein Elgarøy Professor +47 22855684 oystein.elgaroy@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Euclid, Strukturdannelse
Ranajoy Banerji
Marta Bruno Silva Postdoktor m.b.silva@astro.uio.no
Marie Kristine Foss
Håvard Tveit Ihle Stipendiat h.t.ihle@astro.uio.no
Kristian Joten Andersen Stipendiat k.j.andersen@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), Planck
Robert Wissing Stipendiat robert.wissing@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi
Unni Fuskeland Senioringeniør +47 22857006 unnif@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), Rombaserte observasjoner, Simuleringer, Beregningsintensiv astrofysikk
Mattia Mina
Harald Thommesen Postdoktor harald.thommesen@astro.uio.no
Ragnhild Aurlien Stipendiat ragnhild.aurlien@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Kosmologi, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
Trygve Leithe Svalheim Stipendiat 92255831 t.l.svalheim@astro.uio.no CMB, component separation, Cosmology, Planck, Kosmisk bakgrunnsstråling (CMB)
Stian Hartman Stipendiat 0047 90714406 stian.hartman@astro.uio.no Kosmologi, Mørk materie, Simuleringer, Hydrodynamics
Mathew Galloway Postdoktor mathew.galloway@astro.uio.no
Eirik Gjerløw Postdoktor eirik.gjerlow@astro.uio.no
Isabel Montoya Arroyave Stipendiat i.m.arroyave@astro.uio.no
Sladana Radinovic Stipendiat sladana.radinovic@astro.uio.no
Renate Mauland-Hus Stipendiat renate.mauland-hus@astro.uio.no
Maksym Brilenkov Stipendiat maksym.brilenkov@astro.uio.no
Santiago Ismael Ferrero Postdoktor s.i.ferrero@astro.uio.no
Daniel Christopher Herman Stipendiat d.c.herman@astro.uio.no
Metin San Stipendiat 97174796 metin.san@astro.uio.no
Davide Decataldo Postdoktor davide.decataldo@astro.uio.no
Duncan Watts Postdoktor +16092800994 duncan.watts@astro.uio.no
Øyvind Christiansen Stipendiat oyvind.christiansen@astro.uio.no
Farbod Hassani Postdoktor farbod.hassani@astro.uio.no Kosmologi
Johannes Røsok Eskilt Stipendiat j.r.eskilt@astro.uio.no AdS/CFT, CMB, Planck, Cosmology
Artem Basyrov artem.basyrov@astro.uio.no