Deltakere i Plasma- og romfysikk

Navn Telefon E-post Emneord
Wojciech J. Miloch Professor +47-22856014 w.j.miloch[ ]fys.uio.no plasmafysikk, romfysikk, numeriske metoder, numeriske simuleringer, bølger, plasma, komplekse systemer
Lasse Clausen Professor +47 22855661 lasse.clausen@fys.uio.no Romfysikk, Plasmafysikk, Romvær, 4DSpace, Maskinlæring
Jøran Idar Moen Professor +47 22856430 +47 91556414 (mob) j.i.moen@fys.uio.no
Arne Dahlback
Bjørn Lybekk Senioringeniør 2285 5642 957 34 295 (mob) bjorn.lybekk AT fys.uio.no Romfysikk, Nordlys, GPS-forstyrrelser, Satellitter
Espen Trondsen Senioringeniør +47 22857371 +47 93249035 (mob) espen.trondsen@fys.uio.no
Yaqi Jin Forsker yaqi.jin@fys.uio.no
Francesca Di Mare
Daria Kotova Forsker daria.kotova@fys.uio.no Space Physics, plasma physics, Space Weather, ionosphere, GNSS, Modelling and simulation, Aurora
Anders Johan Eklund
Sayan Adhikari
Sigvald Marholm
Magnus Fagernes Ivarsen Postdoktor m.f.ivarsen@fys.uio.no
Steffen Mattias Brask Forsker s.m.brask@fys.uio.no
Lisa Marie Buschmann Stipendiat l.m.buschmann@fys.uio.no
Pascal Sado Stipendiat pascal.sado@fys.uio.no
Florine Enengl Stipendiat florine.enengl@fys.uio.no
Jan Kenneth Bekkeng Førsteamanuensis j.k.bekkeng@fys.uio.no Elektronikk, måleteknikk, instrumentering, Romfysikk
Per Høeg Professor emeritus +47 48595900 (mob) +47 48595900 per.hoeg@fys.uio.no Romfysikk, plasmafysikk, ionosfære, magnetosfære, bølger, plasma instabiliteter, turbulens, romvær
Hans Laszlo Pecseli h.l.pecseli@fys.uio.no plasmafysikk, romfysikk, turbulens, bølger, fluidmekanikk
Alv Egeland Professor emeritus 2285 5672 9133 3811 (mob) alv.egeland@fys.uio.no
Arne Pedersen 2285 7372 arne.pedersen at fys.uio.no
Jan Anstein Holtet Professor emeritus j.a.holtet@fys.uio.no
Johan Emilian Moan j.e.moan@fys.uio.no