Personer med emneord «Evolusjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Dag Olav Hessen Hessen, Dag Olav Professor - Senter for biogeokjemi i Antropocen (CBA) +47 95037899 d.o.hessen@mn.uio.no Klima, Evolusjon, Økologi, Genomstørrelse, Økologisk støkiometri, Pelagiske næringsnett
Bilde av Helene Marie Lampe Lampe, Helene Marie Atferd, Atferdsøkologi, Etologi, Evolusjon, Ornitologi
Bilde av Inger Nordal Nordal, Inger Artsdannelse, Biodiversitet, Evolusjon, Fylogeografi, Plantesystematikk, Populasjonsgenetikk, Systematikk, Biogeografi, Fylogeni, Taxonomi, Enfrøbladet evolusjon, Afrikansk flora, Nordisk flora, NUFU Water Sciences project, Nunatakk-teori
Bilde av Geir Hestmark Hestmark, Geir geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Bilde av Pernille Bronken Eidesen Eidesen, Pernille Bronken Førstelektor p.b.eidesen@ibv.uio.no Arktis, Arktisk planteøkologi, biologididaktikk, feltarbeid, Mycorrhiza, Polyploidy, skolelab, Evolusjon, Fylogeografi
Bilde av Leif Asbjørn Vøllestad Vøllestad, Leif Asbjørn Professor +47 22854640 l.a.vollestad@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Populasjonsgenetikk, Fisk, Ferskvann
Bilde av Anne Krag Brysting Brysting, Anne Krag Professor +47 22857577 a.k.brysting@ibv.uio.no Evolusjon, Polyploidi, Hybridisering, Fylogeografi, Plantesystematikk
Bilde av Erika Hagelberg Hagelberg, Erika Professor +47 22855324 erika.hagelberg@ibv.uio.no Menneskelig evolusjon, Bioarkeologi, Mitokondrielt DNA, Historisk DNA, Evolusjon
Bilde av Tore Slagsvold Slagsvold, Tore +47 22857538 tore.slagsvold@mn.uio.no Økologi, Atferdsøkologi, Ornitologi, Atferd, Evolusjon
Bilde av Thomas Fredrik Hansen Hansen, Thomas Fredrik Professor +47 22854521 t.f.hansen@ibv.uio.no Evolusjon, Teoretisk Biologi