Personer med emneord «Evolusjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Anne Krag Brysting Brysting, Anne Krag Professor +47-22857577 a.k.brysting@ibv.uio.no Polyploidi, Hybridisering, Plantesystematikk, Fylogeografi, Evolusjon
Bilde av Erika Hagelberg Hagelberg, Erika Professor +47-22855324 erika.hagelberg@ibv.uio.no Menneskelig evolusjon, Bioarkeologi, Mitokondrielt DNA, Historisk DNA, Evolusjon
Bilde av Thomas F Hansen Hansen, Thomas F Professor +47-22854521 t.f.hansen@ibv.uio.no Teoretisk Biologi, Evolusjon
Bilde av Dag Olav Hessen Hessen, Dag Olav Professor +47-22854553 95037899 95037899 d.o.hessen@mn.uio.no Genomstørrelse, Økologisk støkiometri, Pelagiske næringsnett, Evolusjon, Klima, Økologi
Bilde av Geir Hestmark Hestmark, Geir Professor +47-22854581 geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Bilde av Helene Marie Lampe Lampe, Helene Marie Professor +47-22854582 h.m.lampe@ibv.uio.no Etologi, Ornitologi, Evolusjon, Atferdsøkologi, Atferd
Bilde av Inger Nordal Nordal, Inger Professor emeritus +47-22854665 inger.nordal@mn.uio.no Systematikk, Taxonomi, Fylogeografi, Biodiversitet, Nunatakk-teori, Evolusjon, Populasjonsgenetikk, Artsdannelse, Afrikansk flora, Fylogeni, NUFU Water Sciences project, Nordisk flora, Plantesystematikk, Enfrøbladet evolusjon, Biogeografi
Bilde av Russell Orr Orr, Russell Forsker +47-22854510 russell.orr@ibv.uio.no Dinoflagellater, Toksiner, Evolusjon, Fylogeni
Bilde av Tore Slagsvold Slagsvold, Tore Professor emeritus +47-22857538 tore.slagsvold@mn.uio.no Økologi, Atferdsøkologi, Ornitologi, Atferd, Evolusjon
Bilde av Asbjørn Vøllestad Vøllestad, Asbjørn Professor +47-22854640 asbjorn.vollestad@ibv.uio.no Evolusjon, Fisk, Økologi, Ferskvann, Populasjonsgenetikk