Deltakarar i Nettverk og Distribuerte system (ND)

Namn Telefon E-post Emneord
Özgü Alay Førsteamanuensis ozgua@ifi.uio.no 5G, Internet of Things (IoT), immersive multimedia, Machine Learning
Frank Eliassen Professor +47 22840148 frank@ifi.uio.no Distributed systems, middleware, self-adaptive software, Internet of Things (IoT), Edge computing, Fog Computing, Cyber Physical Systems, Energy Informatics, P2P video streaming
Stein Gjessing +47 22852444 +47 92695558 (mob) steing@ifi.uio.no
Carsten Griwodz Professor +47 92684380 (mob) griff@ifi.uio.no
Pål Halvorsen Professor II +47 97080007 (mob) paalh@ifi.uio.no
Hans-Arno Jacobsen Professor II hansarnj@ifi.uio.no
Sabita Maharjan Førsteamanuensis +47 22840837 sabita@ifi.uio.no
Omid Mirmotahari Førsteamanuensis +47 22857700 +47 45050045 (mob) omidmi@ifi.uio.no Nanoteknologi, Nano- og mikroteknologi, Robotikk, Intelligente systemer, reversibel logikk, flernivå logikk, Operational research
Tor Skeie Professor +47 97199620 (mob) tskeie@ifi.uio.no
Håkon Kvale Stensland Førsteamanuensis +47 41317406 +47 41317406 (mob) haakonks@ifi.uio.no
Amirhosein Taherkordi Førsteamanuensis +47 22840584 amirhost@ifi.uio.no
Roman Vitenberg Professor +47 22850493 romanvi@ifi.uio.no mellomvare, fog systemer, sosiale nettverk, cloud systemer, distribuerte systemer, pålitelighet, personvern, blockchain
Michael Welzl Professor +47 22852420 +47 47346201 (mob) michawe@ifi.uio.no Nettverk, Internett, Transportlaget
Yan Zhang Professor yanzhang@ifi.uio.no
Awadelrahman Mohamedelsadig Ali Ahmed Stipendiat aahmed@ifi.uio.no
Mohammad Salar Arbabi Stipendiat mohamarb@ifi.uio.no
Hwei-Ming Chung Stipendiat hweiminc@ifi.uio.no
Kristjon Ciko Stipendiat kristjoc@ifi.uio.no
Stéphane Delbruel Postdoktor stephde@ifi.uio.no
Thiago Garrett Postdoktor thiagoga@ifi.uio.no
Kristian Andreas Hiorth Stipendiat +47 22840566 kristahi@ifi.uio.no Nettverk, OCARINA, RINA, metningskontroll
Safiqul Islam Postdoktor +47 22840837 safiquli@ifi.uio.no
Magnus Klausen Forsker magnukla@ifi.uio.no
Dapeng Lan Stipendiat dapengl@ifi.uio.no
Tien Dat Le Student dattl@ifi.uio.no
Praveensankar Manimaran Stipendiat praveema@ifi.uio.no Decentralized Identity, Blockchain, distributed computing, Applied Cryptography
Andrea Merlina Stipendiat andremer@ifi.uio.no
Joakim Misund Stipendiat joakimmi@student.matnat.uio.no
Sara Mohammadi Stipendiat saramoha@ifi.uio.no
Sayed Muchallil Stipendiat sayedm@ifi.uio.no
Paniz Parastar Stipendiat panizp@student.matnat.uio.no
Abhishek Singh
Mohammad Hossein Tabatabaei Stipendiat mohammht@ifi.uio.no
Peyman Teymoori Forsker +47 22840685 peymant@ifi.uio.no Transport Layer, Recursive InterNetwork Architecture (RINA), Wireless Networks
Narasimha Veeraragavan
Min Zhang Student minz@ifi.uio.no
Xiaojie Zhu