Personer med emneord «Mikrobiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Bente Edvardsen Edvardsen, Bente Professor +47 22857038 +47 47031602 bente.edvardsen@ibv.uio.no Biologi, Havforskning, Mikrobiologi, Økologi, Mikroalger, Giftige alger, Marin Biodiversitet, livsvitenskap - life science, Natur- og biomangfold
Bilde av Jon Nissen-Meyer Nissen-Meyer, Jon jon.nissen-meyer@ibv.uio.no Biokjemi, Mikrobiologi, Proteinstruktur
Bilde av Tom Kristensen Kristensen, Tom Professor +47 22856629 tomk@ulrik.uio.no Biokjemi, Molekylærbiologi, Mikrobiologi, Genteknologi
Bilde av Trond Kristian Schumacher Schumacher, Trond Kristian 91147203 t.k.schumacher@ibv.uio.no Evolusjonsbiologi, Mykologi, Mikrobiologi, Botanikk, Etnobotanikk, Toksikologi, Livsvitenskap
Bilde av Tor Gjøen Gjøen, Tor Professor +47 22844943 +47 95163161 tor.gjoen@farmasi.uio.no Cellebiologi, Mikrobiologi, Virus, Laks, Immunologi, Vaksine, Antiinfektiva, Molekylærbiologi, Lipider, Genekspresjon
Bilde av Anne-Brit Kolstø Kolstø, Anne-Brit a.b.kolsto@farmasi.uio.no Molekylærbiologi, Mikrobiologi, Livsvitenskap - life science
Bilde av Hanne Cecilie Winther-Larsen Winther-Larsen, Hanne Cecilie Professor +47 22857011 h.c.winther-larsen@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Mikrobiologi, Dynamisk genomikk, Vibrio cholerae, Francisella, Yersinia ruckeri, Patogener, Piscirickettsia salmonis Virulens, Kolera, Intracellulære bakterier, Ekstracellulære vesikler, Antimikrobiell resistens
Bilde av Ole Andreas Løchen Økstad Økstad, Ole Andreas Løchen Professor +47 22854789 +47 92603952 aloechen@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Antibiotikaresistens, Evolusjon, Biofilm, Genomer, DNA sekvensering, Bioinformatikk, Livsvitenskap, Life Science, Molekylærbiologi, Bioteknologi, Biologi, Matforgiftning
Bilde av Ida Kristin Hegna Hegna, Ida Kristin Professor emeritus +47-95096830 i.k.hegna@farmasi.uio.no Livsvitenskap - life science, Mikrobiologi, Molekylærbiologi, AFM
Smith, Veronika Forsker +47 90105444 veronika.smith@farmasi.uio.no Mikrobiologi, Molekylærbiologi