Personer med emneord «Kjemi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Erlend Aunan Aunan, Erlend Stipendiat +47-90217255 erlend.aunan@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Bilde av Unni Olsbye Olsbye, Unni Professor 22855456 unni.olsbye(at)kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, Energi
Bilde av Simen Kvaal Kvaal, Simen Forsker +47 22855674 simen.kvaal@kjemi.uio.no density functional theory, manybody theory, kjemi, teoretisk kjemi, coupled cluster theory
Bilde av Carl Henrik Gørbitz Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Nanoteknologi, Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Crystal engineering, Strukturdatabaser, Strukturmodellering
Bilde av Einar Uggerud Uggerud, Einar Professor, Instituttleder 22855537 einar.uggerud@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi, Nanoteknologi, Klima og miljø, Kjemisk reaktivitet, Massespektrometri, Molekylære og atomære klynger, Clustere, Spektroskopi
Bilde av Frode Rise Rise, Frode Professor +47 22 85 54 48 (Denne telefonen er fysisk ødelagt) +47 930 83 685 frode.rise@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernemagnetisk resonansspektroskopi, NMR, Strukturoppklaring, Plantemolekyler, Marine molekyler, Metabolomikk, Organisk kjemi
Bilde av Knut Breivik Breivik, Knut Professor II 63898000 knubr@kjemi.uio.no Kjemi, Miljøgifter, Organiske miljøgifter, Miljøanalyse, Modellering og simulering, POPs, Eksponering, Klima og miljø, EE-avfall
Bilde av Ponniah  Ravindran Ravindran, Ponniah Forsker 22 85 56 06 ravindran.ponniah@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Bilde av Daniel Firth Firth, Daniel Postdoctoral Research Fellow daniel.firth@smn.uio.no Katalyse, SMN, Kjemi
Bilde av Åsmund Kaupang Kaupang, Åsmund Postdoktor +47-22856509 asmund.kaupang@farmasi.uio.no Biokjemi, Kjemi, Legemiddelkjemi, Life Science, Molekylmodellering, Organisk kjemi, Strukturell biologi, Syntetisk organisk kjemi, Kjemisk biologi, kjemiundervisning, kjemididaktikk
Bilde av Léon Reubsaet Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Astrid Gjelstad Gjelstad, Astrid Førsteamanuensis astrid.gjelstad@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Antidoping, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Anders Vik Vik, Anders Førsteamanuensis +47 22857451 anders.vik@farmasi.uio.no Livsvitenskap, Legemiddelkjemi, Organisk kjemi, Kjemi, Syntetisk organisk kjemi, Syntese, Lipider, Fettsyrer
Bilde av Marius Aursnes Aursnes, Marius Førstelektor +47 22855598 marius.aursnes@farmasi.uio.no Legemiddelkjemi, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Organisk syntese, Lipidkjemi, Toksikologi, Legemiddelkjemi
Bilde av Trine Grønhaug Halvorsen Halvorsen, Trine Grønhaug Professor +47 22855735 t.g.halvorsen@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Stig Pedersen-Bjergaard Pedersen-Bjergaard, Stig Professor +47 22856576 stig.pedersen-bjergaard@farmasi.uio.no Farmasi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Prøveopparbeidelse, Mikroekstraksjon
Bilde av Lise-Lotte Gundersen Gundersen, Lise-Lotte Professor +47 22857019 l.l.gundersen@kjemi.uio.no Organisk syntese, Kjemi, Legemidler, Heterosykler, Naturprodukter, Antibiotika, Organisk kjemi, Livsvitenskap
Bilde av Mats Tilset Tilset, Mats Professor +47 22855502 mats.tilset@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse
Bilde av Mohamed Amedjkouh Amedjkouh, Mohamed Førsteamanuensis +47 22857009 mamou@kjemi.uio.no Organisk kjemi, Kjemi
Bilde av Ola Nilsen Nilsen, Ola Professor +47 22855558 +4799476424 99476424 ola.nilsen@kjemi.uio.no Kjemi, Energi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Bilde av Reidar Haugsrud Haugsrud, Reidar Professor +47 22840659 reidar.haugsrud@kjemi.uio.no SMN, Uorganisk materialkjemi, Kjemi
Bilde av Steven Ray Haakon Wilson Wilson, Steven Ray Haakon Professor +47 22844325 +4797010953 97010953 s.r.h.wilson@kjemi.uio.no Kjemi, Bioanalytisk kjemi
Bilde av Niels Højmark Andersen Andersen, Niels Højmark Senioringeniør +47 22855431 n.h.andersen@kjemi.uio.no Fysikalsk kjemi, Raman spektroskopi, Kjemi
Bilde av Vajeeston Ponniah Ponniah, Vajeeston Forsker +47 22855613 +47 45270694 vajeeston.ponniah@smn.uio.no Uorganisk materialkjemi, Kjemi, SMN
Bilde av Simen Reine Reine, Simen Senioringeniør +47 22858149 simen.reine@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi