Personer med emneord «Kjemi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Léon Reubsaet Reubsaet, Léon Professor +4722856613 leonr@farmasi.uio.no Farmasi, Kjemi, Legemidler, Kjemi, Livsvitenskap - life science, Legemiddelanalyse, Bioanalyse, Peptidanalyse, Proteinanalyse, Prøveopparbeidelse, Massespektrometri, Væskekromatografi
Bilde av Åsmund Kaupang Kaupang, Åsmund Postdoktor +47-22856509 asmund.kaupang@farmasi.uio.no Biokjemi, Kjemi, Legemiddelkjemi, Life Science, Molekylmodellering, Organisk kjemi, Strukturell biologi, Syntetisk organisk kjemi, Kjemisk biologi, kjemiundervisning, kjemididaktikk
Bilde av Amalie Skurtveit Skurtveit, Amalie Stipendiat +4792082648 amalie.skurtveit@kjemi.uio.no Nafuma, kjemi, Batterier
Bilde av Erlend Aunan Aunan, Erlend Stipendiat +47-90217255 erlend.aunan@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Bilde av Unni Olsbye Olsbye, Unni Professor 22855456 unni.olsbye(at)kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, Energi
Bilde av Ponniah  Ravindran Ravindran, Ponniah Forsker 22 85 56 06 ravindran.ponniah@kjemi.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Bilde av Knut Breivik Breivik, Knut Professor II 63898000 knubr@kjemi.uio.no Kjemi, Miljøgifter, Organiske miljøgifter, Miljøanalyse, Modellering og simulering, POPs, Eksponering, Klima og miljø, EE-avfall
Bilde av Einar Uggerud Uggerud, Einar Professor, Instituttleder 22855537 einar.uggerud@kjemi.uio.no Kjemi, Fysikalsk kjemi, Nanoteknologi, Klima og miljø, Kjemisk reaktivitet, Massespektrometri, Molekylære og atomære klynger, Clustere, Spektroskopi
Bilde av Frode Rise Rise, Frode Professor +47 930 83 685 frode.rise@kjemi.uio.no Kjemi, Kjernemagnetisk resonansspektroskopi, NMR, Strukturoppklaring, Plantemolekyler, Marine molekyler, Metabolomikk, Organisk kjemi
Bilde av Carl Henrik Gørbitz Gørbitz, Carl Henrik Direktør UiO:Livsvitenskap 90649069 c.h.gorbitz@lifescience.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Nanoteknologi, Livsvitenskap, Aminosyrer, Peptider, Krystallstrukturer, Organiske materialer, Crystal engineering, Strukturdatabaser, Strukturmodellering
Bilde av Simen Kvaal Kvaal, Simen Forsker +47 22855674 simen.kvaal@kjemi.uio.no kjemi, teoretisk kjemi, coupled cluster theory, density functional theory, manybody theory
Bilde av Daniel Firth Firth, Daniel Postdoctoral Research Fellow daniel.firth@smn.uio.no Katalyse, SMN, Kjemi
Bilde av Stian Svelle Svelle, Stian Professor +47 22855454 stian.svelle@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN, Kjemi, Materialvitenskap og teknologi, Modellering og simulering, Nanoteknologi, Olje og gass
Bilde av Thomas Bondo Pedersen Pedersen, Thomas Bondo Professor +47 22857182 t.b.pedersen@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi, Kvantekjemi, Modellering og simulering, Coupled cluster teori
Bilde av Ute Krengel Krengel, Ute Professor +47 22855461 ute.krengel@kjemi.uio.no Kjemi, Biologisk kjemi, Livsvitenskap - life science
Bilde av Tore Bonge-Hansen Bonge-Hansen, Tore Førsteamanuensis +47 22855386 tore.bonge-hansen@kjemi.uio.no Kjemi, Organisk kjemi
Bilde av Truls Norby Norby, Truls Professor +47 22840654 99257611 truls.norby@kjemi.uio.no Kjemi, Elektrokjemi, Materialvitenskap, Kjemi, Fornybar energi, Nanoteknologi, Elektrokeramer, Defektkjemi, Brenselceller, Gass-separasjonsmembraner, Protonledere, Hydrogen, CO2-fangst og -lagring
Bilde av Vladyslav Shostak Shostak, Vladyslav Stipendiat vladyslav.shostak@kjemi.uio.no Kjemi, Katalyse, SMN
Bilde av Tomas Cordero Lanzac Cordero Lanzac, Tomas Forsker t.c.lanzac@smn.uio.no katalyse, SMN, kjemi
Bilde av Stian Legøy Årvik Årvik, Stian Legøy Stipendiat s.l.arvik@kjemi.uio.no Katalyse, Kjemi, SMN
Bilde av Tanner Phillip Culpitt Culpitt, Tanner Phillip Postdoktor t.p.culpitt@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi
Bilde av Thomas Daniel Vogelaar Vogelaar, Thomas Daniel Doctoral Research Fellow t.d.vogelaar@kjemi.uio.no Kjemi, biofysikk
Bilde av David Stephen Wragg Wragg, David Stephen Forsker +47 22858232 d.s.wragg@smn.uio.no Kjemi, Uorganisk materialkjemi, SMN
Bilde av Harald Johan Walderhaug Walderhaug, Harald Johan Professor +47 22855588 h.j.walderhaug@kjemi.uio.no Kjemi, Polymerer - organiske materialer, Molekylær transport, NMR-metoder, Geler, Kolloidale systemer, Polymere løsninger, Mikroemulsjoner
Bilde av Erik Ingemar Tellgren Tellgren, Erik Ingemar Forsker e.i.tellgren@kjemi.uio.no Kjemi, Teoretisk kjemi