Personer med emneord «Engelsk»

Navn Telefon E-post Emneord
Allott, Nicholas Elwyn Førstelektor +47-22841674 n.e.allott@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk
Barnhart, Bruce Førsteamanuensis +47-22856728 bruce.barnhart@ilos.uio.no Engelsk, Amerikansk litteratur, Afroamerikansk litteratur, Litteraturteori, Tid, Kronopolitikk, Jazz, Kritisk raseteori, Modernisme, Harlem Renaissance, 1900-tallet, Reggae
Bech, Kristin Professor +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Lingvistikk, Språkhistorie, Eldre engelsk, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Syntaks, Ordstilling, Nominalfraser, Germanske språk, Formidling
Beiler, Ingrid Rodrick Stipendiat i.r.beiler@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Flerspråklighet, Klasseromsforskning, Skriving, Læring og utdanning, Sosiolingvistikk, Språktilegnelse, Språkvitenskap og lingvistikk, Lingvistisk etnografi, Engelsk
Dirdal, Hildegunn Førsteamanuensis +47-22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no Engelsk, Andrespråkstilegnelse, Grammatikk, Oversettelse, Pragmatikk
Ebeling, Signe Oksefjell Professor +47-22857116 s.o.ebeling@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Moderne engelsk grammatikk, Korpuslingvistikk, Korpusutvikling, Korpusdesign, Kontrastiv lingvistikk, Innlærerspråk
Hasselgård, Hilde Professor +47-22856736 hilde.hasselgard@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Systemisk-funksjonell lingvistikk, Engelsk grammatikk, Innlærerspråk
Johansen, Stine Hulleberg Stipendiat +47-22858296 s.h.johansen@ilos.uio.no Pragmatikk, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Korpus, Talespråk, Engelsk, Engelsk språk, Engelsk grammatikk
Jønnum, Mia Brunelle Førstekonsulent +47-22858392 m.b.jonnum@ilos.uio.no Studieadministrasjon, Engelsk, LAMUSO
Luccarelli, Mark Førsteamanuensis +47-22856724 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Lundblad, Michael Professor +47-22856007 michael.lundblad@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Amerikansk litteratur, Dyrestudier, Animalitetsstudier, Funksjonshemming, Sykdom, Biopolitikk, Posthumanisme, Kulturstudier, Kritisk teori, Litteraturteori, USA, Nord-amerika
McCausland, Eleanor Førstelektor +47-22858793 eleanor.mccausland@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Barnelitteratur, Americansk litteratur
McWilliams, Stuart Førstelektor +47-22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no Engelsk litteratur, Engelsk, Britisk litteratur, Britiske studier, Amerikanske studier, irsk litteratur, Irsk studier, Estetikk, Litteratur, Litteraturteori
Nedelius, Sabina Stipendiat +47-22856924 sabina.nedelius@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Middelengelsk, historisk lingvistikk
Pellicer, Juan Christian Professor +47-22856893 j.c.pellicer@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Poesi, Lyrikk, Sjangerblanding, 1700-tallet, Alexander Pope, Litterær resepsjon, Vergil, Shakespeare, John Milton, Hyrdediktning, Læredikt, Epos, Allusjon
Rand, Kari Anne Professor emeritus k.a.rand@ilos.uio.no Engelsk, Middelengelsk, Manuskriptkultur i middelalderen, Chaucer
Scherr, Rebecca Førsteamanuensis +47-22856944 rebecca.scherr@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk litteratur, Tegneserier, Queer teori, Kritisk raseteori
Skouen, Tina Professor i engelskspråklig/britisk litteratur +4722856899 +4797617639 tina.skouen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk litteratur, Britisk litteratur, Litteratur, Retorikk, Vitenskapsretorikk, Bokhistorie, Emblemer, Tid, Humanismen, Renessanse, Renessanselitteratur, Tidligmodernitet
Stenbrenden, Gjertrud Flermoen Førsteamanuensis +47-22855993 g.f.stenbrenden@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Middelengelsk, Gammelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Forholdet mellom skrift og uttale, Fonetikk, Fonologi, Språklig endring, Språklig variasjon, Dialektologi, Translatologi, Akademisk engelsk
Stephens, Randall J. Professor +47-22856720 r.j.stephens@ilos.uio.no Amerikanske studier, Amerikansk sosialhistorie, USA, Engelsk, Politisk historie, Religion og politikk, Miljøhistorie, Miljøhumaniora, Religionshistorie, Populærmusikk, Populærkultur, Britiske studier
Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47-22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Håndskriftskultur, Datalingvistikk, Middelalderen
Tjøstheim, Joakim Førstekonsulent +47-22856760 joakim.tjostheim@ilos.uio.no ILOS, Eksamen, Engelsk, Engelsk litteratur, Spansk, portugisisk, Oversettelse
Williamson, Matthew Førstelektor +47-22858083 matthew.williamson@ilos.uio.no Engelsk, Britisk litteratur, Britisk litteratur, Engelsk litteratur, Shakespeare, Renessanselitteratur, Ben Jonson, Christopher Marlowe, Teater, Matstudier, Marxisme
Wold, Atle Libæk Førsteamanuensis +47-22858350 99368165 a.l.wold@ilos.uio.no Engelsk, Britiske studier, Britisk politikk, Britisk historie, Skottland, Skotsk politikk, 1700-tallet, Kapere, Nordisk modell