English version of this page

Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 24 av 24
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Helle Bakke Bakke, Helle Stipendiat helle.bakke@astro.uio.no
Bilde av Souvik Bose Bose, Souvik Stipendiat +47-22856641 souvik.bose@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, SST, IRIS, Solar Chromosphere, Solar Physics
Bilde av Mats Carlsson Carlsson, Mats Professor +47-22856536 mats.carlsson@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Simulations, Computational Astrophysics, Solar Chromosphere, IRIS, Japan, USA, Nordic
Bilde av Frederik Clemmensen Clemmensen, Frederik Stipendiat frederik.clemmensen@astro.uio.no
Bilde av Vasco Manuel  de Jorge Henriques de Jorge Henriques, Vasco Manuel Guest researcher v.m.de.j.henriques@astro.uio.no
Bilde av Bart  Walter De Pontieu De Pontieu, Bart Walter Professor II b.w.de.pontieu@astro.uio.no Solar Physics, Astronomy and Astrophysics
Drews, Ainar PhD Candiate +47-22858280 ainar.drews@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics
Bilde av Henrik Eklund Eklund, Henrik Doctoral Research Fellow - Institute of Theoretical Astrophysics henrik.eklund@astro.uio.no Solar physics, Radio Interferometry, Planetary formation, Exoplanets, Protoplanetary discs, Planet-disc interaction, Numerical simulations, Radiative transfer
Bilde av Oddbjørn Engvold Engvold, Oddbjørn Professor Emeritus +47-22856521 47651414 oddbjorn.engvold@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics
Bilde av Clara  Froment Froment, Clara Gjesteforsker clara.froment@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, Observations, Coronal loops, Coronal rain, Swedish Solar Telescope (SST), IRIS
Bilde av Boris Vilhelm Gudiksen Gudiksen, Boris Vilhelm Professor +47-22857007 b.v.gudiksen@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics
Bilde av Juan Camilo Guevara Gomez Guevara Gomez, Juan Camilo Stipendiat +47-92516630 j.c.g.gomez@astro.uio.no
Bilde av Viggo Hansteen Hansteen, Viggo Professor +47-22856120 viggo.hansteen@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics
Bilde av Shahin Jafarzadeh Jafarzadeh, Shahin Researcher +47-22856504 shahin.jafarzadeh@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Swedish Solar Telescope (SST), IRIS, ALMA, SUNRISE
Bilde av Jayant Joshi Joshi, Jayant Postdoctoral Fellow jayant.joshi@astro.uio.no Solar Physics, Swedish Solar Telescope (SST), Solar Chromosphere, Sunspots, Observations
Bilde av Olav Kjeldseth-Moe Kjeldseth-Moe, Olav Professor Emeritus +47-22856510 olav.kjeldseth-moe@astro.uio.no Solar Physics, Astronomy and Astrophysics
Bilde av Petra Kohutova Kohutova, Petra Postdoktor petra.kohutova@astro.uio.no
Bilde av Egil Leer Leer, Egil Professor Emeritus egil.leer@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics
Bilde av Ada Ortiz-Carbonell Ortiz-Carbonell, Ada Guest researcher ada@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, EST, Observations, Swedish Solar Telescope (SST), IRIS, Solar Chromosphere
Bilde av Tiago Pereira Pereira, Tiago Associate Professor +47-22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, China, India, USA
Bilde av Andrius Popovas Popovas, Andrius Postdoktor andrius.popovas@astro.uio.no Astrofysikk, HPC, Hydrodynamics, Beregningsintensiv astrofysikk, Solfysikk
Bilde av Luc Rouppe van der Voort Rouppe van der Voort, Luc Professor +47-22857528 l.r.van.der.voort@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Solar Chromosphere, Sunspots, Spicules, Swedish Solar Telescope (SST), IRIS, Hinode
Bilde av Jan Karsten Trulsen Trulsen, Jan Karsten Professor Emeritus +47-22856540 j.k.trulsen@astro.uio.no Solar Physics, Astronomy and Astrophysics
Bilde av Sven Wedemeyer Wedemeyer, Sven Associate Professor +47-22856520 sven.wedemeyer@astro.uio.no Astronomy and Astrophysics, Solar Physics, Observations, Simulations, Computational Astrophysics, Solar Chromosphere, Stars, Extrasolar Planets, Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA), Nordic Optical Telescope