-
Fredag 24. november 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Thierry Toutain:
Last results from the low-degree oscillation instruments aboard the SOHO satellite -
Mandag 20. november 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Jeff Linsky:
New insights into stellar coronal physics:
X-ray and UV spectroscopic studies with Chandra, FUSE, and HST MERK TIDEN! -
Fredag 17. november 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Terje Fredvik:
Solar Active Region Loops -
Fredag 10. november 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Randi Holtungen:
Svein Rosseland - hva ville han egentlig? -
Fredag 3. november 2000 Kl. 09:30 Rom 304 (peisestuen)
Jan Trulsen:
Omstilling ved UiO? Utfordringer og muligheter MERK TIDEN -
Fredag 27. oktober 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Jan Egill Kristjansson:
Kosmisk stråling, skyer og klima -
Fredag 20. oktober 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Steinar Børve:
Regularized Smoothed Particle Hydrodynamics:
A new approach to adaptive Lagrangian solvers -
Fredag 13. oktober 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Ingunn Burud:
H_0 from lensed quasars: Recent results -
Fredag 29. september 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Eduard P. Kontar:
Dynamics of electron beam in the inhomogeneous solar corona plasma -
Fredag 6. oktober 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Jaan Pelt:
Astronomical time spectroscopy - what can we expect? -
Fredag 22. september 2000 Kl. 10:15 auditoriet (209).
Alex Read:
Higgs - the missing link of particle physics -
Fredag 8. september 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Professor Hans Pecseli:
Wave propagation in inhomogeneous plasmas -
Fredag 1. september 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Viggo H. Hansteen:
Spectral diagnostics and transition region structure -
Fredag 4. august 2000 Kl. 10:15 Rom 304 (peisestuen)
Andreas Jaunsen:
Prøveforelesning: "The Accelerating Universe" -
Fredag 4. august 2000 Kl. 13:15 Rom 304 (peisestuen)
Andreas Jaunsen:
Doktordisputas over avhandlingen
"Gravitational lensing and gamma-ray bursts as cosmological probes" -
Fredag 16. juni 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Jarle Brinchmann:
Galaxy formation, evolution, and assembly: Tracing the stars -
Fredag 26. mai 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Andrew McMurry: UV fluorescens i alpha - tau -
Fredag 19. mai 2000 Kl. 10:15 Helga Engs hus, auditorium 3
ROSSELANDFORELESNINGEN 2000:
Åke Nordlund: A Cosmic Journey -
Fredag 12. mai 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Ariel Goobar: Cosmological Parameters from Type Ia Supernovae -
Fredag 5. mai 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Colin Rosenthal: Waves in the solar chromosphere -
Fredag 28. april 2000 Kl. 10:15 Rom 304
John Grue:
General Analysis of Realistic Ocean Waves - strategisk universitetsprogram -
Onsdag 12. april 2000 Kl. 19:00 Helga Engs Hus, Blindern
Knut Jørgen Røed Ødegaard:
Gammastråleutbrudd - Universets voldsomste hendelser -
Fredag 7. april 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Vidar Aarum: The orbit(s) of UX Ari -
Fredag 24. mars 2000 Kl. 13:15 Rom 209
Olaf Skjæraasen:
Doktordisputas over avhandlingen "Coherent Wave-Particle Interactions in Plasmas." -
Fredag 24. mars 2000 Kl. 10:15 Rom 209
Olaf Skjæraasen: Prøveforelesning: "Extragalactic Jets" -
Torsdag 23. mars 2000 Kl. 14:15 Rom 304
George J. Morales:
Fluctuations and Transport in Filamentary Structures in Magnetized Plasmas -
Fredag 17. mars 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Øystein Olsen: Satelittbaner rundt et roterende ikke-symmetrisk legeme -
Fredag 10. mars 2000 Kl. 13:15 Rom 304
Paul J. Steinhardt: Cosmic Acceleration and the Missing Energy Problem -
Fredag 3. mars 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Tommy Grav: The orbit of comet 46P/Wirtanen -
Fredag 25. februar 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Espen Sollum:
En forenklet numerisk behandlig av hydrogenionisasjon i solatmosfæren -
Fredag 18. februar 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Andreas Jaunsen:
Selvalgt emne til Dr. Scient graden: Interpretation of a GRB lightcurve -
Torsdag 17. februar 2000 Kl. 14:15 Rom 304
Birgitte Schmieder: Flare Genesis Experiment in Antarctica -
Onsdag 16. februar 2000 kl. 1830-21, Helga Engs hus, Blindern.
Dr. Bo. N. Andersen:
Europeisk romforskning ved inngangen til et nytt tusenår -
Fredag 11. februar 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Olaf Skjæraasen: Shock acceleration in astrophysical systems -
Fredag 4. februar 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Mats Carlsson: MAP prosjektet: Hva er det? -
Fredag 28. januar 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Olav Kjeldseth-Moe og Terje Fredvik:
Transisjonssonen over aktive områder: Tidsvariabel og sterkt dynamisk -
Mandag 10 januar 2000 Kl. 10:15 Rom 304
Håkon Dahle: Gravitasjonslinsemålinger av galaksehoper
Seminarer og foredrag i 2000
Publisert 12. aug. 2009 13:53
- Sist endret 15. juni 2011 14:11