Fagutvalgets kursevaluering

INF1500 - Introduksjon til design, bruk, interaksjon

Emnets nivå

Emnets nivå blir av de fleste respondentene oppfattet som passe, noen mener kurset er noe vanskelig. Studentene mener at arbeidsmengden i forhold til antall studiepoeng er passe til høy.

Undervisningstilbudet

Respondentene anser kvaliteten på forelesningene og deres relevans og nytteverdi som meget bra til særdeles bra. Studentene mener plenumstimene har vært meget bra og kvaliteten på gruppeundervisningen blir evaluert til å være fra meget bra til særdeles bra.

Obligatoriske oppgaver og eksamen

Nivået på obligatoriske oppgaver blir ansett som passe til høyt, og antallet av disse er passe. Studentene synes oppgavene har vært omfattende og tidkrevende, men også lærerike, og de bidro til god oversikt over pensum. Vanskelighetsgrad på eksamen vurderes til å være passe.

Sitat

Jeg er veldig fornøyd med faglærere! Opplever de som engasjerte og engasjerende, kunnskapsrike og dyktige formidlere. Bra jobba :)
Foiler og plenumstimer <3
Bra at man gjennom obligene går igjennom en designprosess. Da får man jobbet praktisk med pensum.
Meget god formidling fra faglærer. Aktualisering bra, engasjerende. Av de bedre jeg har vært borti på universitetet.

Om kursevalueringen

Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.