Fagutvalgets kursevaluering

INF3290 - Store og komplekse informasjonssystemer

Emnets nivå

Respondentene vurderer emnets nivå som passe til noe høyt. Arbeidsmengden sett i forhold til studiepoeng vurderes som passe til høy.

Undervisningstilbudet

Det er stort spenn i respondentenes vurdering av undervisningstilbudet. Flest studenter vurderer kvaliteten, relevansen og nytteverdien til forelesningene som bra til meget bra, men en stor andel vurderer disse som mindre bra og lite bra. Det samme gjelder vurderingen av kursmateriellet som benyttes.

Obligatoriske oppgaver og eksamen

Studentene anser nivået på de obligatoriske oppgavene som passe. Antall obligatoriske oppgaver vurderes som passe til høyt.

Sitat

Ting fremstår ofte litt flytende og lite konkret. Vanskelig å se sammenhenger mellom de ulike artiklene / delene av pensum.
Veldig lærerikt fag, spennende å jobbe så tett opp mot arbeidslivet.
Kurset er veldig avhengig at du får en god bedrift som gir deg relevant og stoff som lar deg dykke inn i informasjoninfrastrukturen.

Om kursevalueringen

Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.