Fagutvalgets kursevaluering
IN1020 - Introduksjon til datateknologi
Vurdering:
Velg spørsmål for å se data fra studentenes vurdering:Spørsmål: Hva er ditt generelle inntrykk av kurset?
Gjennsomsnittlig svar: Hverken bra eller dårlig
Spørsmål: Hva synes du om emnets nivå?
Gjennsomsnittlig svar: Vanskelig
Spørsmål: Hva synes du om arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng?
Gjennsomsnittlig svar: Passe
Spørsmål: Hva synes du om nivået på avsluttende eksamen?
Gjennsomsnittlig svar: Passe
Oppsummering:
Studentenes generelle inntrykk av kurset var spredt over hele skalaen, der de fleste mente at det var Noe bra eller Noe dårlig. De fleste respondentene syntes at faget var Vanskelig med en Passe arbeidsmengde. Studentenes vurdering av nivået på de obligatoriske oppgavene var spredt fra Passe til For høyt, mens antall obligatoriske oppgaver ble ansett som Passe. Nivået på avsluttende eksamen ble vurdert som Passe av studentene.
Styrker som ble trukket fram ved emnet var at pensum var relevant og interessant, og at det ga en grunnleggende forståelse for informatikk. Det ble også trukket fram at de obligatoriske oppgavene var gode, og at det ble gitt god hjelp for å løse dem. Studentene uttrykte at noen svakheter ved emnet var mange ulike temaer som ble gjennomgått for raskt og for lite i dybden, mangel på en sammenheng i pensum, og et rotete opplegg.
Sitater:
Veldig spennende stoff, men for rask gjennomgang og lite dybde.
Flere av foreleserne var flinke, andre var usammenhengende og pratet som om vi visste mye fra før. Det ble i mange av delene ekstremt mange detaljer, før man hadde fått mulighet til å forstå det grunnleggende eller det store bildet. Få av foreleserne forklarte hvorfor vi lærte noe, i hvilken sammenheng, hvor stor del av pensum dette ville være osv. Rekkefølgen på forelesningene kom også brått på, og det føltes ikke som et sammenhengende kurs/fag.
Synes pensum virker usammenhengende - veldig mye forskjellig. Samtidig som det går veldig dypt inn i ting som er vanskelig å forstå/sette seg inn i. Dette skaper forvirring og er ikke veldig motiverende.
Generelt litt for lite sammenheng mellom det som undervises, og det man møter i obligatoriske oppgaver.
Interessant å få lære om ``litt av alt’’ innen datateknologi.
Om kursevalueringen
Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.