Fagutvalgets kursevaluering

IN1020 - Introduksjon til datateknologi

Vurdering:

Velg spørsmål for å se data fra studentenes vurdering:

Spørsmål: Hva er ditt generelle inntrykk av kurset?

Gjennsomsnittlig svar: Ganske bra

Spørsmål: Hva synes du om emnets nivå?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Hva synes du om arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Hva synes du om nivået på avsluttende eksamen?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Oppsummering:

Det generelle inntrykket av kurset var Ganske bra. Emnets nivå ble vurdert fra Passe til Vanskelig, og arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng ble vurdert til Passe. Respondentenes inntrykk av kvaliteten på forelesningene var Ganske bra til Meget bra. Vanskelighetsgraden på de obligatoriske oppgavene ble vurdert til Passe, og studentene anså dem som Viktig til Meget viktig for deres læring og forståelse av pensum. Arbeidsmengen til de obligatoriske oppgavene ble vurdert til Passe og antall obligatoriske oppgaver ble vurdert til Passe. Nivået på avsluttende eksamen ble vurdert som Passe.

Respondentene beskrev faget som interessant med gode temaer, men at temaene blir gjennomgått veldig overflødig. Forelesningene ble vurdert til gode, men det ble stilt litt mange spørsmål til forelesningssalen som skapte dårlig flyt i forelesningen. Foreleserne ble ansett som gode og formidlet stoffet på en god måte. Piazza ble ansett som et nyttig verktøy for respondentene. De obligatoriske oppgavene hadde varierende arbeidsmengde og var stort sett meget viktig for majoriteten av respondentene.

Sitater:

Foreleserne var flinke, og de motiverte meg til å følge med
For stort og spredt pensum. Lærer bare overflaten
De er perfekte for å få arbeidet med stoffet slik at man ikke glemmer og kanskje til og med forstå ting bedre

Om kursevalueringen

Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.