Fagutvalgets kursevaluering

INF1411 - Elektroniske systemer

Emnets nivå

Studentene mener i hovedsak at både nivået og arbeidsmengden i faget er passe. Emnets nivå anses som noe vanskelig, mens arbeidsmengden ses på som lav. Dette gjenspeiles også i antall timer respondentene har oppgitt at de bruker. Flesteparten av respondentene bruker 6-10 timer i uken på faget.

Undervisningstilbudet

Studentene svarer at de finner kvaliteten på forelesningene som meget bra til særdeles bra. Forelesningene har høy relevans og nytteverdi i forhold til å formidle det man trenger å lære. Dette gjenspeiles ved at de fleste studentene deltar i stort sett alle forelesningene. Kvaliteten på gruppetimene i sin helhet er rangert som meget bra, og gruppetimene gir en god forståelse av pensum.

Obligatoriske oppgaver og eksamen

Både nivået på og antallet obligatoriske oppgaver anses som passe. Studentene har også svart at det er et passe nivå på eksamen.

Kommentar

Sitat

veldig lærerikt og bra kurs, skulle gjerne vært på alle forelesningene.
Bra presentasjoner, gode forklaringen og gode eksempler!
Lesning av 2 kapittler før forelesningen, i tillegg til ukeoppgaver etter forelesningen og laboppgaver var veldig stor arbeidsmengde. Det er lett å falle bak med boken og ikke kunne ta igjen fordi det er så mye som blir gjennomgått hver uke.
Labveilederen var utrolig dyktig og motiverende! Gjorde at kurset ble gøy og interessant! Uten labtimene ville ikke kurset vært så bra!
Veldig bra med lab hvor man kan jobbe med stoffet.
mindre tekst og mer oversiktlige obliger, brukte ofte mer tid på å tolke oppgavene en å løse de

Om kursevalueringen

Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.