Fagutvalgets kursevaluering

INF1411 - Elektroniske systemer

Vurdering:

Velg spørsmål for å se data fra studentenes vurdering:

Spørsmål: Hva er ditt generelle intrykk av kurset?

Gjennsomsnittlig svar: Bra

Spørsmål: Hva synes du om emnets nivå?

Gjennsomsnittlig svar: Noe vanskelig

Spørsmål: Hva synes du om arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Kvaliteten på forelesningene?

Gjennsomsnittlig svar: Bra

Spørsmål: Forelesningenes relevans og nytteverdi i forhold til å formidle det du trenger å lære?

Gjennsomsnittlig svar: Bra

Spørsmål: Kvaliteten på gruppeundervisningen i sin helhet?

Gjennsomsnittlig svar: Bra

Spørsmål: I hvilken grad forbedrer ukesoppgavene og gruppeundervisningen din forståelse av pensum?

Gjennsomsnittlig svar: Bra

Spørsmål: Er pensum og læringsmål i emnet godt definert?

Gjennsomsnittlig svar: Bra

Spørsmål: Hvordan vurderer du kursmateriellet som benyttes (lærebok m.m.)?

Gjennsomsnittlig svar: Grei

Spørsmål: Hvordan er nivået på obligene?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Hva synes du om antallet obliger?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Hva synes du om nivået på avsluttende eksamen?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Oppsummering:

Det generelle inntrykket blant respondentene er at de er fornøyde med emnet. Dette gjenspeiles i deltagelsen på forelesningene og gruppetimene. Kvaliteten og nytteverdien av undervisningen løftes frem som bemerkelsesverdige aspekter ved faget og respondentenes inntrykk av faget.

Flertallet av respondentene mente at faget var av passe eller noe vanskelig nivå, men at arbeidsmengden samsvarte med antall studiepoeng. Respondentenes positive inntrykk til forelesninger gjenspeiles i deres ønske om mer forelesninger i faget. Labtimer og obligatoriske oppgaver blir trukket frem som gode, informative og lærerike.

Sitater:

Det var veldig deilig å ha et fag uten 700 andre medstudenter. Lab-ene var kjempeartige, og gjorde det mye lettere å forstå vanskelige ting i pensum.
Synes det kunne vært mer utledninger av formler ettersom dette gir bedre forståelse. Det kunne også vært litt flere forelesninger slik at man kunne brukt lengre tid på de vanskeligere temaene, spesielt da det som kommer helt på slutten.
Fy flate for en fyr! Det er så fantastisk å ha en underviser som trekker frem gode eksempler og knytter pensum opp mot ekte dupeditter fra virkeligheten. Fredagsforelesningene i inf1411 har vært ukens største høydepunkt. Takk for fantastiske forelesninger og en litt annen måte å gjøre det på enn andre forelesere jeg har vært borti.
Podcast hadde vært hjelpsomt med de vanskeligere emnene som halvledere og transistorer.

Om kursevalueringen

Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.