Fagutvalgets kursevaluering
IN1010 - Objektorientert programmering
Vurdering:
Velg spørsmål for å se data fra studentenes vurdering:Spørsmål: Hva er ditt generelle inntrykk av kurset?
Gjennsomsnittlig svar: Ganske bra
Spørsmål: Hva synes du om emnets nivå?
Gjennsomsnittlig svar: Passe
Spørsmål: Hva synes du om arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng?
Gjennsomsnittlig svar: Stor
Spørsmål: Hva synes du om nivået på avsluttende eksamen?
Gjennsomsnittlig svar: Høyt
Oppsummering:
Det generelle inntrykket av kurset er Ganske bra. Emnets nivå blir vurdert som et sted mellom Passe og Vanskelig. Arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng blir vurdert mellom Passe og For stor. Kvaliteten på både forelesningene og plenumstimene er sett på som Ganske bra. Kvaliteten på gruppeundervisningen blir vurdert som Meget bra. Nivået på avsluttende eksamen synes studentene var Passe til Høyt. De obligatoriske oppgavene var Meget viktige for studentenes læring og forståelse av pensum. Antallet, nivået og arbeidsmengden på de obligatoriske oppgavene ble ansett som Passe til Høyt. Studentene sier at nivået på eksamen var Høyt og flere mener det er en betydelig forskjell i nivået på prøveeksamen og eksamen.
Studentene synes stort sett at det er en god kvaliteten på faget med varierte og gode obligatoriske oppgaver, flinke gruppelærere og spennende pensum. Studentene viser gjennom sine kommentarer at de setter stor pris på utvalget av ressurser emnet tilbyr for å kunne jobbe seg godt og effektivt gjennom pensum. Det er delte meninger om arbeidsmengden, men flertallet viser at nivået er passe. Selv om de fleste mener nivået på de obligatoriske oppgavene er passe, er det en forholdsvis stor minioritet som også synes nivået er høyt eller for høyt. Respondentene har noe delte meninger om foreleserne, men de er stort sett fornøyde med forelesningene, selv om de kunne vært litt mer oversiktlige. Videre nevner noen av studentene at overgangen fra Python til Java er krevende. Studentene er stort sett fornøyde med oppgavetekstene, selv om noen mente de var litt vanskelig formulert.
Sitater:
Kvaliteten på hele faget var veldig bra. God oppfølging, gode forelesninger, gode obliger, flinke samrettere og gruppelærere.
Synes læringskurven har vært helt syk. Har lite programmeringserfaring fra før, og hadde aldri drømt om at jeg kom til å lære så mye! Det har vært kjempetøft, men helt rått når jeg ser tilbake på det.
Noe brå overgang fra Python til Java.
Gruppetimene fungerte veldig godt, og ga meg den “hands-on”-erfaringen jeg trengte for å løse obligene.
Eksamen var altfor vanskelig. Samsvarte ikke med faget forøvrig. Gruppetimene var lagt opp for de som har stålkontroll på faget og uegnet for andre som har noen ting de ikke er så sterke på. Obligene tok altfor stor plass. Jeg hadde ikke tid til å løse trix-oppgaver.
Vanskelige oppgavetekster (brukt mye tid på tolkning). Vanskelig å vite hva man skal spørre om når man står fast.
Om kursevalueringen
Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.