Fagutvalgets kursevaluering

IN3030 - Effektiv parallellprogrammering

Vurdering:

Velg spørsmål for å se data fra studentenes vurdering:

Spørsmål: Hva er ditt generelle inntrykk av kurset?

Gjennsomsnittlig svar: Ganske bra

Spørsmål: Hva synes du om emnets nivå?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Hva synes du om arbeidsmengden sett i forhold til antall studiepoeng?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Spørsmål: Hva synes du om nivået på avsluttende eksamen?

Gjennsomsnittlig svar: Passe

Oppsummering:

Det generelle inntrykket av kurset gikk fra Meget bra til Ganske bra. Nivået til emnet ble vurdert som Passe til Vanskelig og arbeidsmengden ble vurdert som Passe. Forelesningene ble vurdert som Meget bra av de fleste respondentene, og gruppeundervisningen ble vurdert fra Ganske bra til . De fleste respondentene syntes antall obligatoriske innleveringer var Passe og at vanskelighetsnivået på disse var Passe til Høyt. De obligatoriske innleveringene var også for respondentenes forståelse av pensum. De fleste respondentene fant nivået på avsluttende eksamen Passe eller Høyt.

Respondentene hadde et veldig bra inntrykk av dette kurset, og det ble særlig trukket frem at foreleseren i kurset var veldig flink, og underviste stoffet på en engasjerende og god måte. Noen trakk frem at det var en bratt læringskurve i starten av faget, men likevel syntes de fleste respondentene at innleveringene både var lærerike og morsomme.

Sitater:

Klar relevanse mellom undervist stoff og fagets tema, gode forklaringer av faglige konsepter.
Bra foreleser som bruker både tavle, foiler, og praktiske eksempler for å hjelpe oss å lære, alltid munter og holder liv under hele forelesingen.
[Om positive aspekter] Den praktiske sammenligningen av sekvensiell og parallell kode. At det som var det verste vi var gjennom i IN1010 blir interessant, forstålig og gjennomførbart. Hvor mye det har å si at man tar hensyn til maskinen og språket man skriver i når det kommer til speedup.
1: Veldig "hands on"; mye tid brukt på praktisk programmering og datamaskiner slik de faktisk fungerer i virkeligheten. 2: Flink foreleser og flinke gruppelærere. 3: Stort sett gode obliger.

Om kursevalueringen

Kursevalueringen gjøres av Fagutvalget ved Institutt for informatikk, og er basert på spørreundersøkelser mot slutten av hvert semester.