Personer med emneord «Kreft»

Navn Telefon E-post Emneord
Brunvoll, Sonja Hjellegjerde Stipendiat +47-22851377 92087911 (mob) +47-92087911 s.h.brunvoll@medisin.uio.no Brystkreft, Ernæring, Kostholdsforskning, Kreft
Collins, Andrew Richard +47-22851360 a.r.collins@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Kreft, Ernæring
Edin, Nina Frederike J Førsteamanuensis +47-22855492 n.f.j.edin@fys.uio.no Biomedisinsk fysikk, Biofysikk, Medisinsk fysikk, Strålingsfysikk, Strålingsbiofysikk, Kreft, Strålevern, Hypoxi, Lavdosestråling, Cellekinetikk, Celle- og molekylærbiologi, Livsvitenskap - life science
Farhan, Hesso Førsteamanuensis +47-22851217 hesso.farhan@medisin.uio.no Cell signalling, metastase, Membrantransport, Kreft, Cellebiologi
Frigessi, Arnoldo Professor +47-22851004 95735574 (mob) +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Complex stochastic dependence, Statistical inference, Computational intensive statistics, Kreft, Biostatistikk, Stokastiske modeller, Livsvitenskap, Genetikk og epidemiologi
Ghiasvand, Reza Postdoktor +47-22859029 reza.ghiasvand@medisin.uio.no Biostatistikk, hudkreft, Brystkreft, Epidemiologi, Kreft
Hjartåker, Anette Professor +47-22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Ernæringsepidemiologi, Kreft, Metodeutvikling og evaluering, Kostholdsforskning, Epidemiologi, Ernæring
Kohn Luque, Alvaro Forsker +47-22851234 a.k.luque@medisin.uio.no Matematikk, Vaskulær morfogenese, Beregningsbiologi, Kvantitativ biologi, Kreft, Multiskala-modeller, Matematisk onkologi, Matematisk biologi, Biostatistikk
Loge, Jon Håvard Professor II +47-22851139 +47-98837824 (mob) j.h.loge@medisin.uio.no Helserelatert livskvalitet og pasient-rapportert helse, Atferd, Kreftoverlevere, Kommunikasjon mellom lege og pasient, Kreft, Opptrening etter kreft
Mathelier, Anthony Gruppeleder +47-22840561 anthony.mathelier@ncmm.uio.no Kreft, Genetikk, Genregulering, Transkripsjon faktor, Bioinformatikk, MicroRNA
Morth, Jens Preben Gruppeleder +47-22840794 j.p.morth@ncmm.uio.no Legemidler, Livsvitenskap, Sykdom, Kreftforskning, Metal homeostasis, Kreft, Membrantransport
Olweus, Johanna Professor II +47-22781325 90054934 (mob) +47-900 54934 johanna.olweus@medisin.uio.no Immunoterapi, Celler og molekyler, Livsvitenskap, Kreft
Pettersen, Erik O Professor emeritus +47-22855644 e.o.pettersen@fys.uio.no Livsvitenskap, cellekinetikk, strålingsbiofysikk, kreft, strålingsfysikk, biomedisinsk fysikk, stråleværn, lavdosestråling, hypoxi, biofysikk, medisinsk fysikk, celle- og molekylærbiologi
Simonsen, Anne Professor +47-22851110 99350960 (mob) +47-99350960 anne.simonsen@medisin.uio.no Livsvitenskap, Nevrodegenerative sykdommer, Kreft, Hjernen og nervesystemet, Autofagi, Cellebiologi, Membrantransport
Skålhegg, Bjørn Steen Professor +47-22851548 b.s.skalhegg@medisin.uio.no Integrert metabolisme, Ernæring, Kreft, Immunologi
Skånland, Sigrid Forsker +47-22859128 sigrid.skanland@ncmm.uio.no Cellesignallering, Kreft, Regulatoriske T-celler, Kronisk lymfatisk leukemi, Immunologi, Kreftforskning, B celler, T-celler
Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 (mob) rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Cystatin, Osteoporose, Proteolytiske enzymer, Biokjemi, Proteaser, Molekylærbiologi, Proteolyse, Legumain, Kreft, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Cysteinproteaser, Legemidler, Cellebiologi, Farmasi, Cathepsiner
Staff, Anne Cathrine (Annetine) Professor I - Obstetrikk og gynekologi +47-22119800 +47-41303081 (mob) a.c.staff@medisin.uio.no Diabetes og hormoner, Ernæring, Genetikk og epidemiologi, Hjerte, kar og lunger, Kjønnsorganer, Kreft, Mor og barn, Nyrer og urinveier
Ursin, Giske Professor II +47-22851379 giske.ursin@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Kreft
Valberg, Morten Postdoktor +47-22840212 morten.valberg@medisin.uio.no Biostatistikk, Frailty-modellering, levetidsanalyse, Familiær sykdomsrisiko, Kreft
Veierød, Marit Bragelien Professor +47-22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Kreft, Epidemiologi, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder, Biostatistikk, Ernæring
Vitelli, Valeria Forsker +47-22840274 valeria.vitelli@medisin.uio.no Genetikk og epidemiologi, Biostatistikk, Kreft
Wisløff, Finn Georg B Professor emeritus +47-22119245 f.g.b.wisloff@medisin.uio.no Helse og medisin, Blod og immunologi, Kreft
Zucknick, Manuela Førsteamanuensis +47-22851193 manuela.zucknick@medisin.uio.no epidemiologi, integrerende genomikk, biostatistikk, genetikk, risiko prediksjon, kreft
Østvold, Anne Carine Professor emeritus +47-22851097 a.c.ostvold@medisin.uio.no Kreft, Cellebiologi