Personer med emneord «Kreft»

Navn Telefon E-post Emneord
Brunvoll, Sonja Hjellegjerde Stipendiat +47-22851377 92087911 (mob) +47-92087911 s.h.brunvoll@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Kostholdsforskning, Brystkreft
Collins, Andrew Richard +47-22851360 a.r.collins@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Genetikk og epidemiologi
Edin, Nina Frederike J Senioringeniør +47-22855492 n.f.j.edin@fys.uio.no Biomedisinsk fysikk, Biofysikk, Medisinsk fysikk, Strålingsfysikk, Strålingsbiofysikk, Kreft, Strålevern, Hypoxi, Lavdosestråling, Cellekinetikk, Celle- og molekylærbiologi, Livsvitenskap - life science
Farhan, Hesso Førsteamanuensis +47-22851217 hesso.farhan@medisin.uio.no Cellebiologi, Cell signalling, Kreft, metastase, Membrantransport
Frigessi, Arnoldo Professor +47-22851004 95735574 (mob) +47-95735574 arnoldo.frigessi@medisin.uio.no Livsvitenskap, Biostatistikk, Genetikk og epidemiologi, Kreft, Stokastiske modeller, Statistical inference, Complex stochastic dependence, Computational intensive statistics
Ghiasvand, Reza Postdoktor +47-22859029 reza.ghiasvand@medisin.uio.no Epidemiologi, Biostatistikk, Kreft, Brystkreft, hudkreft
Hjartåker, Anette Professor +47-22851330 anette.hjartaker@medisin.uio.no Ernæring, Kreft, Epidemiologi, Metodeutvikling og evaluering, Kostholdsforskning, Ernæringsepidemiologi
Kohn Luque, Alvaro Postdoktor +47-22851234 a.k.luque@medisin.uio.no Matematikk, Matematisk biologi, Matematisk onkologi, Beregningsbiologi, Kvantitativ biologi, Biostatistikk, Multiskala-modeller, Kreft, Vaskulær morfogenese
Loge, Jon Håvard Professor II +47-22851139 +47-98837824 (mob) j.h.loge@medisin.uio.no Kreft, Atferd, Kreftoverlevere, Helserelatert livskvalitet og pasient-rapportert helse, Kommunikasjon mellom lege og pasient, Opptrening etter kreft
Mathelier, Anthony Gruppeleder +47-22840561 anthony.mathelier@ncmm.uio.no Genetikk, Genregulering, Bioinformatikk, Kreft, Transkripsjon faktor, MicroRNA
Morth, Jens Preben Gruppeleder +47-22840794 j.p.morth@ncmm.uio.no Membrantransport, Kreft, Kreftforskning, Livsvitenskap, Metal homeostasis, Legemidler, Sykdom
Olweus, Johanna Professor II +47-22781325 90054934 (mob) +47-900 54934 johanna.olweus@medisin.uio.no Kreft, Immunoterapi, Celler og molekyler, Livsvitenskap
Pettersen, Erik O Professor +47-22855644 e.o.pettersen@fys.uio.no Livsvitenskap, biomedisinsk fysikk, biofysikk, medisinsk fysikk, strålingsfysikk, strålingsbiofysikk, kreft, stråleværn, hypoxi, lavdosestråling, cellekinetikk, celle- og molekylærbiologi
Simonsen, Anne Professor +47-22851110 99350960 (mob) +47-99350960 anne.simonsen@medisin.uio.no Hjernen og nervesystemet, Kreft, Cellebiologi, Membrantransport, Autofagi, Nevrodegenerative sykdommer, Livsvitenskap
Skålhegg, Bjørn Steen Professor +47-22851548 b.s.skalhegg@medisin.uio.no Ernæring, Integrert metabolisme, Immunologi, Kreft
Skånland, Sigrid Forsker +47-22859128 sigrid.skanland@ncmm.uio.no T-celler, Cellesignallering, Regulatoriske T-celler, Kreft, Kreftforskning, B celler, Immunologi, Kronisk lymfatisk leukemi
Solberg, Rigmor Professor +47-22857514 +47-97739048 (mob) rigmor.solberg@farmasi.uio.no Farmakologi, Farmasi, Legemidler, Cellebiologi, Molekylærbiologi, Biokjemi, Livsvitenskap - Life Science, Aterosklerose, Kreft, Osteoporose, Proteaser, Proteolytiske enzymer, Proteolyse, Cysteinproteaser, Legumain, Cathepsiner, Cystatin
Staff, Anne Cathrine (Annetine) Professor I - Obstetrikk og gynekologi +47-22119800 +47-41303081 (mob) a.c.staff@medisin.uio.no Diabetes og hormoner, Ernæring, Genetikk og epidemiologi, Hjerte, kar og lunger, Kjønnsorganer, Kreft, Mor og barn, Nyrer og urinveier
Ursin, Giske Professor II +47-22851379 giske.ursin@medisin.uio.no Kreft, Genetikk og epidemiologi
Valberg, Morten Postdoktor +47-22840212 morten.valberg@medisin.uio.no Biostatistikk, levetidsanalyse, Frailty-modellering, Kreft, Familiær sykdomsrisiko
Veierød, Marit Bragelien Professor +47-22851432 m.b.veierod@medisin.uio.no Biostatistikk, Epidemiologi, Ernæring, Kreft, Hjerte kar og lunger, Forskningsmetoder
Vitelli, Valeria Forsker +47-22840274 valeria.vitelli@medisin.uio.no Biostatistikk, Genetikk og epidemiologi, Kreft
Wisløff, Finn Georg B Professor emeritus +47-22119245 f.g.b.wisloff@medisin.uio.no Helse og medisin, Blod og immunologi, Kreft
Zucknick, Manuela Førsteamanuensis +47-22851193 manuela.zucknick@medisin.uio.no biostatistikk, kreft, risiko prediksjon, integrerende genomikk, genetikk, epidemiologi
Østvold, Anne Carine Professor emeritus +47-22851097 a.c.ostvold@medisin.uio.no Cellebiologi, Kreft