English version of this page

Organisasjon

Institutt for teoretisk astrofysikk er organisert i to forskningsseksjoneren IT-avdeling og en administrativ enhet.

Ledelse

Stilling

Navn

Instituttleder

Per Barth Lilje (rom 107)
Stedfortreder for instituttleder Luc H. M. Rouppe van der Voort (rom 204)
Utdanningsleder Frode K. Hansen (rom 301)
Kontorsjef Kristine Aall S. Knudsen (rom 208)
IT/Teknisk leder Torben Leifsen (rom 105)

Administrative enhet

Stilling

Navn

Kontorsjef

Kristine Aall S. Knudsen (rom 208)                      

Senterkoordinator for RoCS

Benedikte Fagerli Karlsen (fødselspermisjon)

Sara Nettum (rom 207)

Studiekonsulenter:

Brenda Apili Atubo (rom 106a)

Agnes Midttun (rom 106b)

Lill Kristin Theodorsen (rom 201)

Kommunikasjon og nettredaktør: Martina D'Angelo (rom 106b)
HR personaladministrativ Elin Thoresen (Ø210, Fysikkbygningen)
Instituttøkonom Tomas Stroop Donnelly (Ø210, Fysikkbygningen)

Ansvarlig for regnskap,

fakturaer og reiseregninger

Vanitha Marimuthu (Ø210, Fysikkbygningen)
Prosjektøkonom Ivar Refsland (Ø210, Fysikkbygningen)
Prosjektøkonom for RoCS Frode Roghell (Ø210, Fysikkbygningen)

 

IT/Teknisk

Stilling Navn
IT-leder Torben Leifsen (rom 105)
IT-drift

Kjell Andresen (rom 104)

Unni Fuskeland (rom 104)

Prosjekt Relatert IT Støtte -

PRITS

Terje Fredvik (rom 214)

Stein Vidar Hagfors (rom 214)

Martin Wiesmann (rom 214)

Pratibha Shrestha (rom 214)

 

 

Forskningsseksjoner og andre medlemmer

Kosmologi og ekstragalaktisk astrofysikk

Leder:

Hans Kristian Kamfjord Eriksen  (rom 102a)

Faste ansatte:

Øystein Elgarøy (rom 102)

David Fonseca Mota  (rom 104)

Frode Kristiansen Hansen (rom 301)

Per Barth Lilje (rom 107)

Førsteamanuensis:

Sijing Shen (rom 403)

Ingunn Katrhine Wehus (rom 103)

Hans Arnold Winther (rom 101b)

Claudia Cicone (rom 402)

Forskere:

Håkon Dahle (rom 501)

Postdoktorer:

Peter Laursen (rom 501)

Laura-Monica Mocanu (rom 109)

Ranajoy Banerji (rom 109)

Marta Bruno Silva (rom 109)

Mathew Galloway (rom 108)

Eirik Gjerløw (rom 108)

Harald Thommesen (rom 109)

Ismael Ferrero (rom 502)

Stipendiater:

Marie Kristine Foss (rom 109)

Robert Wissing (rom 401)

Håvard Tveit Ihle (rom 109)

Mattia Mina (rom 502)

Kristian Joten Andersen (rom 108)

Trygve Leithe Svalheim (rom 108)

Ragnhild Aurlien (rom 109)

Stian Hartman (rom 502)

Bernhard Baumschlager (rom 401)

Maksym Brilenkov (rom 108)

Daniel Christopher Herman (rom 108)

Renate Mauland (rom 502)

Isabel Montoya Arroyave (rom 502)

Sladana Radinovic (rom 502)


Rosseland Centre for Solar Physics (RoCS)

Leder:

Mats Carlsson (rom 206)

Faste ansatte:

Viggo Hansteen (rom 202)

Boris Gudiksen (rom 206a)

Luc Rouppe van der Voort (rom 204)

Førsteamanuensis:

Sven Wedemeyer (rom 203)

Tiago Pereira (rom 205)

Marianne Gjestvold Omang (rom 116)

Professorer II:

Bart De Pontieu (rom 202)

Juan Martinez Sykora (rom 202)

Ineke de Moortel (rom 202)

Senioringeniør

Mikolaj Szydlarski (rom 214)

Forskere:

Shahin Jafarzadeh (rom 210)

Vasco de Jorge Henriques (rom 210)

Postdoktorer:

Andrius Popovas (rom 210)

Petra Kohutova (rom 210)

Daniel Elias Nóbrega Siverio (rom 210)

Joshi Jayant (rom 210)

Carlos Quientero Noda (rom 210)

Nancy Narang (rom 210)

Maryam Saberi (rom 210)

Atul Mohan (rom 210)

Stipendiater:

Henrik Eklund (rom 215)

Souvik Bose (rom 215)

Lars Frogner (rom 213)

Helle Bakke (rom 216)

Frederik Clemmensen (rom 216)

Juan Camilo Guevara Gomez (rom 215)

Øystein Håvard Færder (rom 216)

Thore Espedal Moe (rom 213)

Sneha Pandit (rom 216)

Rebecca Anne Robinson (rom 216)


Andre instituttets medlemmer - Emeriti

Kaare Aksnes (rom 116)

Egil Leer (rom 116)

Oddbjørn Engvold (rom 116)

Jan Trulsen (rom 116)

Olav Kjeldseth-Moe (rom 116)

Professor II sammen med Institutt for geofag

Jane Luu (Earth Evolution and Dynamics)